• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

И в Ямбол се заформя морски 800+ л.

Започната от diabolique, 03.12.2012 22:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

камен чочев

Да нормално е. Ще продължи седмица, две. След това малко зелена фаза и така. Успех

tonino


geniusloci

Копеподи мога да ти взема малко преди или малко след НГ, ако не ти донесат. Трябва да проверя точни видове, два типа имаше.

diabolique

Цитат на: tonino - 09.12.2012 22:45
Аз мога да се възползвам от предложението ти въпреки, че не вярвам да има нещо от това: жива култура на Rodomonas (микропланктон) и жива култура на Tigriopus californicus (копеподи). Ще съм много задължен.
Пусни ми номера си на лични. Ще ти звънна от там да ти кажа има ли и на каква цена

diabolique

Здравейте! Остават 3 дена до края на света, някой знае ли къде се намира Ноевия ковчег за да спася някой от танговете?   :'(  :-D
След няколко дневно отсъствие съм отново тук и е време да монтирам калциевия реактор. Поразгледах доста инфо относно това и смятам че ще се справя с настройките. Ще ми трябва PH метър и искам да ви попитам някой ползвал ли е това китайче и върши ли работа? http://prodavalnik.com/ph-meter-i13811923
или да си взема хубав от 100-150лв?
Между другото ще ходя до Бургас днес. Някой знае ли дали се продава нещо за морски аквариум там?
В аквата кафявата фаза отминава и зелената започва да превзема. Вечерта ще направя малко сн


Поздрави Ники!

Стоян Михов

За калциевия реактор си купи pH контролер - има и китайски, (може да са комбинирани и с ORP метър, което също е полезно да се мери), за който да вържеш един електромагнитен клапан на СО2-то, така като ти падне рН под 7,5 например ще ти спира въглерода, освен това ще го спира и ако спре тока.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

diabolique

Цитат на: Octopus - 18.12.2012 10:51
За калциевия реактор си купи pH контролер - има и китайски, (може да са комбинирани и с ORP метър, което също е полезно да се мери), за който да вържеш един електромагнитен клапан на СО2-то, така като ти падне рН под 7,5 например ще ти спира въглерода, освен това ще го спира и ако спре тока.
Здравей Октоподе! Имам ПХ контролер, имам и електромагнитен клапан, брояч на балончетата... всичко е на аква медик. Просто искам да следя ПХ-то и алкалността (този тест също го нямам) в аквариума за да регулирам правилно реактора. Тук е описано доста добре предполагам http://www.reefkeeping.com/issues/2002-05/sh/feature/ Ще направя една снимка на цялото оборудване на реактора по късно.
П.П. Обещал съм ти и клипче на съмпа при спиране на качващата помпа!

Стоян Михов

 :-) Сензора на рН контролера може да го сложиш в аквариумната вода така ще следиш рН-то в аквариума да не скача много, защото там е проблема. За вътрешността на калциевия реактор не ти трябва много контролер, там веднъж като нагласиш фино колко балончета СО2 да влизат, за да правят рН 6, след това дълго време няма какво да пипаш. По-фатално ти е пх в аквариума, затова по-добре си вържи контролера да контролира пх-то в аквариума :).
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

geniusloci

Цитат на: diabolique - 18.12.2012 10:23
Здравейте! Остават 3 дена до края на света, някой знае ли къде се намира Ноевия ковчег за да спася някой от танговете?   :'(  :-D
След няколко дневно отсъствие съм отново тук и е време да монтирам калциевия реактор. Поразгледах доста инфо относно това и смятам че ще се справя с настройките. Ще ми трябва PH метър и искам да ви попитам някой ползвал ли е това китайче и върши ли работа? http://prodavalnik.com/ph-meter-i13811923
или да си взема хубав от 100-150лв?
Между другото ще ходя до Бургас днес. Някой знае ли дали се продава нещо за морски аквариум там?
В аквата кафявата фаза отминава и зелената започва да превзема. Вечерта ще направя малко сн


Поздрави Ники!
Китаеца мери по-вярно от други китайци... иначе казано - ако го калибрираш с нещо различно от калибриращите течности (или прахчета), които идват с него, ще мери доста вярно, трябва от време на време да ползваш някаква референция за вески случай и толкова. Комбинираните pH/Salinity от Fish Street китайците имат някакъв проблем и не само трябва да се рекалибрират периодично, но и спират да мерят особено вярно. Истината е, че трябва да се сменя електрода понякога, лошото, че това "някога" не е през много време. Иначе ще се окаже, че мериш едно, а то е друго, ако си забравил да провериш точността му.

камен чочев

Ники, бързаш с калциевия реактор. В момента нямаш консумация на калций и даже е опасно. Нива над 500 са токсични, а можеш да ги достигнеш и за една нощ, без да се усетиш. За калциев реактор може да говорим евентуално след като заселиш поне 20 спс корала и те започнат растеж. Изобщо не рискувай. Поздрави

diabolique

Здравейте колеги! 21-ви мина, оцеляхме и продължаваме на солено.
Цитат на: Octopus - 18.12.2012 12:05
:-) Сензора на рН контролера може да го сложиш в аквариумната вода така ще следиш рН-то в аквариума да не скача много, защото там е проблема. За вътрешността на калциевия реактор не ти трябва много контролер, там веднъж като нагласиш фино колко балончета СО2 да влизат, за да правят рН 6, след това дълго време няма какво да пипаш. По-фатално ти е пх в аквариума, затова по-добре си вържи контролера да контролира пх-то в аквариума :).
Да съгласявам се с теб, на доста места четох за това и вероятно така ще направя, но смятам да послушам Камен и да изчакам с реактора докато  не започне консумация на калций, мисля че е излишно при нормални параметри за в момента да го пускам. Системата не е никак натоварена засега, имам няколко меки корала и един ЛПС мисля който изпадна от един камък. Ще пусна снимка  да ми кажете какъв е. Малко съм чел за коралите още и немога да ги разпознавам добре. Ето и клипче на съмпа при спиране и пускане.
Цитат на: geniusloci - 18.12.2012 12:16
Китаеца мери по-вярно от други китайци... иначе казано - ако го калибрираш с нещо различно от калибриращите течности (или прахчета), които идват с него, ще мери доста вярно, трябва от време на време да ползваш някаква референция за вески случай и толкова. Комбинираните pH/Salinity от Fish Street китайците имат някакъв проблем и не само трябва да се рекалибрират периодично, но и спират да мерят особено вярно. Истината е, че трябва да се сменя електрода понякога, лошото, че това "някога" не е през много време. Иначе ще се окаже, че мериш едно, а то е друго, ако си забравил да провериш точността му.
Благодаря geniusloci! Ще изчакам с покупката засега понеже монтирах само ПХ контролера  а вероятно може и да мина без ПХ метър ако направя както казва октопода.
Цитат на: камен чочев - 18.12.2012 18:10
Ники, бързаш с калциевия реактор. В момента нямаш консумация на калций и даже е опасно. Нива над 500 са токсични, а можеш да ги достигнеш и за една нощ, без да се усетиш. За калциев реактор може да говорим евентуално след като заселиш поне 20 спс корала и те започнат растеж. Изобщо не рискувай. Поздрави
Ще приема това което казваш. Сложих само ПХ контролера засега  :-)

diabolique

Нещо немога да ъплоадна клипчетата, ще пробвам по късно. Ето снимка на коралчето което ми е бонус с камъните.

От ходенето до Атина се сдобих с 2 нови коралчета които също немога да открия какви са. Накарах продавача да ми напише какви са...... все едно личния ми лекар ми написа рецепта, нищо не разбирам, пълни драсканици  *CRAZY*   Като цяло съм доста разочарован от магазините. Чакаха зареждане след 2-3 дена и бяха много обрани. "Water in" (най добре заредения магазин в Атина) неможах да  посетя, но ми казаха че и те чакат същите доставчици и са доста обрани. Ще напиша и цени за сравнение

31 евро.

30 евро. Това което съм огради се показа скоро, но е твърде малко още за да се разбере какво е мисля. Между другото си търся  оптика за макро снимки за  NIKON D500. Ако някой знае от къде може да се намери моля да сподели че никак ме няма с тия апарати  :-)



tonino


diabolique

Цитат на: tonino - 23.12.2012 19:13
Това не е корал, а макроалга, която  е доста издържлива. Малко са я окастрили отгоре.
За копеподи не са и чували сигурно :-)
Здравей Андоне!
За копеподи в магазините които ходих, казаха че никога не са имали. Пратиха ме всички към  "WATER IN". Щях да минавам от там на тръгване, отбивам се 100 метра от магистралата за БГ (на излизане от Атина), но ми звъннаха към 9 вечерта че трябва спешно да тръгвам за БГ. Магазина беше затворен а мен ме хвана яд че неможах да си взема някое СПС от там. Сега чакам на дядо коледа да остави някое под елхата  :-( Към края на януари ще пътувам на там отново и няма да го пропусна този път! Има ли веднага ти звъня да те информирам за продукта и цената.   *DRINK*
Относно червената твар и аз намерих някаква подобна информация. Разделил съм я на две места в аквата и стои доста красиво, окастриха я танговете и зебразомите още в началото но гледам че не я закачат вече.
Забравих да ти кажа че от този магазин    http://www.hydrocosmos.gr/ казаха че могат да поръчат ако желая  :-)

diabolique


това е калциевия реактор и оборудването към него което ще поизчака

Този скимат беше събран за около 40 дни
Ето и една снимка на съмпа

Новото е системата за автоматично доливане и ПХ контролера

Similar topics (5)

59198

Публикации: 11
Прегледи: 13438

47062

Започната от Yonchev


Публикации: 2
Прегледи: 3612

56529

Публикации: 2
Прегледи: 2345

54980

Публикации: 48
Прегледи: 20919

53206

Публикации: 117
Прегледи: 46928