• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

600 литров рифов аквариум от Пловдив

Започната от Coral Master, 13.06.2010 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Coral Master

Вчера си правих малко фотографски опити, ето резултата:

Целият аквариум:
http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=920d03381d

И отделни корали в едър план. Клипчетата са съвсем кратки, само първото е почти 2 минути, но пък е доста добро!
http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=280183d3b8 http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=4701191958

http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=29ee718ae2 http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=36683f8ae9

http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=bc96615abd http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=35099b2941
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Gorgonas

       Адмираций за постигнатото. Много се кефя на подобни аквариуми и откровенно се възхищавам на акваристите стоящи зад тях. *privet*

Коле99

Много е красиво !  Все едно съм се  гмурнал в "Големият бариерен риф".
Aу, ау

камен чочев

Много добре изглеждат коралите. Изобщо всички обитатели изглеждат супер. Особено зелената(мисля, че е хумилис). 

M_I_T_A_K_A

Коралите наистина изглеждат уникално. Поздравления и дано да се развиват все така добре. Червеното по камъните циано ли е или?
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

hanuman

Наистина уникални кадри. Личи си, че коралите се чувстват  перфектно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

NikolaV

Перфектно! Браво!
Лично аз много харесах цветовете. Чета нагоре по темата, че си с диодно осветление, но не си дал много инфо за него. Сори ако си го дал някъде другаде, но съм го пропуснал. Лично на мене ще ми е много да споделиш малко подробности за него.

Coral Master

Благодаря ви за коментарите!

Забравих да уточня, че всичко е израснало в този вид в моя аквариум. Всички корали дойдоха като фрагчета или съвсем малки коралчета. SPS корали имам от точно две години, най-големите са ми оттогава.

Зелената акропора наистина е Acropora humilis, Камене от тази ти дадох фраг. Това е най-страхотният корал, който съм имал досега! И много издържлив. Благодарен съм на Мишо, че ми го избра и ми го донесе преди година и половина. Лошото е, че този вид акропори расте много бавно и досега съм се прежалил само за един фраг, защото едно "клонче" ми пречеше. Но преди няколко дни пак подкарах разни размествания, та вече нищо не ми пречи ...

Циано нямам никакво. Червените алги по камъните, освен много видове коралин, са още и някакви мъхести алги, на които не им знам името. Явно при мен спектъра на светлината ги кара да растат. Но те са чудесна среда за развитие на много организми. Из тях с просто око се вижда как щъкат копеподи и всякакви гадинки. Тези алги са идеална храна за зебразомите, защото се изхранват само с тях. А другите риби се изхранват сами от гадинките. Храня много рядко, но всички винаги са с надути кореми. Е, вярно, че съм си оставил само лесни риби, но това ми беше целта.
Факт е, че аквариумът е изключително стабилен и нищо не се случва в него. Ако няма спиране на тока, все едно сме си в океана. И все повече се убеждавам ... всъщност вече съм напълно убеден, че голяма част от стабилността дължа на осветлението. Имам още два морски аквариума на 100% слънчево осветление и там от много месеци даже и скимерите не работят, но всичко си е наред.

Осветлението още го мисля и го довършвам. Само на диодно съм от юли миналата година. Идеята ми беше да имитирам слънчевата светлина в  плитка вода (2-3 метра) върху тропически коралов риф. Затова не съм приел "стандартната" комбинация от бели:сини 1:1, а спектърът започва от 3500 К, като покрива всичко до 15000К, оттам поемат сините и УВ. От 35 бр. 10 ватови Loustrus диоди, само 9 бр. са сините. 3 броя са УВ. Мисля да добавя още УВ и сини, но не много. Може би и още малко бели, за да намаля сенките от диодите. Сега осветлението идва силно и взеха да избеляват цветовете при 12 часа. Вече всички светят само 10 часа, но  може да ги намаля и още малко. Имам по час и половина изгрев и залез, с 5 сини, 3 УВ и 2 бели диода.
Благодарение на осветлението, в аквариума се развиват организми, които не са типични за другите рифови аквариуми. Това създава едно истинско парченце от океана, което може доста дълго да си съществува и само, без моята намеса. Стига да не спира токът ...


П.С. Камене, на един от клиповете, май че е първият, се вижда едно легнало фрагче от зелената millepora, тази я фрагнах преди два дни за теб. Коралчето на колоната се вижда, къде съм го кълцал.

А някой забеляза ли, че камерата плува вътре под водата?
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Ilianidis

Страхотен е браво!Тея червените алги Киро от теб ги завъдих,обаче при тебе седят много естествено.При мен под осветлението избеляват и умират,а настрани на сянка са си много добре.Но пък виж при тебе колко ти е силно осветлението,доста над моето и нямат проблеми,чудна работа,тази история ми се случва по същия начин и с коралина.Дават за тея лилави алги,че за да се отървеш от тях се повишава магнезия до над1500,но при мен не е толкова високо.

Fitnes4o

Цитат на: Coral Master - 02.03.2012 23:16
А някой забеляза ли, че камерата плува вътре под водата?

Да...

Адмирации за прекрасният аквариум...   *privet*

M_I_T_A_K_A

И на мен ми изглеждаше малко странно и затова попитах дали е циано. Наистина аквата изглежда много добре. Каква е камерата?
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

tonino


камен чочев

Да, някъде беше споменал за подводните снимки... Няма как да не забележим  :-P .  Благодаря за фрага. Апропо, не видях много от моите-всичко наред ли е с тях? И още нещо-личи си,  че не бъркаш много често и че рибите не те приемат за хранилка-изпокриха се всичките. При мен е обратното  :-D .
П.П. Честит празник  *bg*

Coral Master

В аквариума бъркам непрекъснато, но въпреки че не храня рибите много често, ако бръкна само с ръка, не са толкова плашливи. Но фотоапаратът е като грамадна подводница в аквариума ...  *JOKINGLY*

Подводните фотоапарати са доста скъпа инвестиция. Но този фотоапарат си го купих втора ръка от eBay, дебнах два-три месеца и улучих два момента, когато почти нямаше наддавания. Така се сдобих с два фотоапарата с подводните калъфи, чанти, карти за памет, допълнителни аксесоари и т.н. Всеки от тях ми излезе по около 150 лв. с доставката. По-малкия модел го оставих на малката, а по-големия го оставих за себе си.
По принцип фотоапаратите ги купихме за моретата. Досега в аквариума се бях сещал да ползвам единствено водолазния фенер. Преди няколко дни ми хрумна, че мога да пробвам вътре и с фотоапарата ...
Давам толкова подробности, за да може и някой друг да се възползва от eBay. И двата фотоапарата са сертифицирани до 40 метра дълбочина. Освен за аквариума, ще ми вършат идеална работа под водата. Това лято се надявам да снимам в морето някоя нова животинка, която и Octopus не е виждал.  *JOKINGLY*

Накрая искам пак да уточня. Всички алги в аквариума ми, са част от равновесието вътре и аз ни най-малко не се опитвам да се отърва от тях. Всеки път, когато по някаква причина се налага да изчегъртам червеният мъх от някъде, в изхвърленото откривам голям брой малки гадинки, които внимателно връщам обратно в аквариума. Ако тези алги изчезнат, ще изчезнат и всички добрини, които те носят за аквариума. А ги има само на най-осветените места, на по-засенчените се заменят от коралин.

Камене, твоите фрагове са си вътре, но са малки и не се забелязват толкова. А доста от тях бяха на най-преден план в клиповете ... радвам се, че не успя да ги познаеш, значи са се променили много!
Преди няколко дни изгубих само синьото фрагче, бавнорастящото. Видях го, че се е стабилизирало много добре и е започнало да расте и реших да го залепя отново на ново камъче. Залепих го, но на другия ден беше обелено, както и две други малки фрагчета, които лепих тогава. После смених лепилото ...
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

камен чочев

03.03.2012 20:22 #119 Last Edit: 04.03.2012 16:23 by камен чочев
Жалко за фрагчето, но след време ще фрагваме ново - корала си заслужава. За фотоапаратите - както един приятел каза " Има и по-скъпо хоби - яхтинга"  :-D . Като идваш следващия път може да го вземеш да го пробваме при мене (Ако не съм взел до тогава). А иначе може и повече сини диоди да сложиш - само за ефекта.
Цитат"Това лято се надявам да снимам в морето някоя нова животинка, която и Octopus не е виждал.  "
*THUMBS UP*


Similar topics (5)

51061

Публикации: 20
Прегледи: 9416

17718

Публикации: 27
Прегледи: 17725

34005

Публикации: 269
Прегледи: 88589

8510

Публикации: 15
Прегледи: 17958

21341

Публикации: 25
Прегледи: 14584