• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 06:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

660 литровата ми система

Започната от камен чочев, 13.03.2011 20:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sig84

Яко е много !
Скоро може и аз да пусна малко снимки на моя аквариум :)

камен чочев

Колеги един въпрос: От два дни водата в аквариума се изпълни с микроскопични бели прашинки. Започна и кафява фаза. Възможно ли е това побеляване да е от азотния цикъл? И ако е така не трябваше ли за това време да се избистри? И нормално ли е при наличие на фосфат ремувър да има развитие на кафяви ( изобщо на ) водорасли? Въпросите станаха повече, но...  *dontknow* едно е да четеш, а друго реалноста. Благодаря предварително!

terahz

Няма начин без водорасли. От Азотния цикъл има сигурно доста нитрати във водата, което е повече от достатъчно на разните водорасли да си растат. Според мен не си хаби фосфатния реактор докато цикъла не приключи.

За белите прашинки,  ако ги виждаш може да са калции, ако просто водата е мътна сигурно пак е от цикъла и от многото бактерии.

Ако питаш мен, всичко си е нормално :)

камен чочев

Ами и аз предполагам, че е нещо нормално и ще отмине. А и наче имам и доста четоморфа и от днес каулерпа в рефюджиума. Апропо, огромни благодарности на Тани за каулерпата и двата прекрасни камъка  *THUMBS UP*

M_I_T_A_K_A

Здрасти. Как върви проекта... случайно чух, че ще има нови обитатели.... един колега ти е преотстъпил един рибок :)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Благодаря ти Митак, попа е огромен и много добре ще ми пасне, за което още веднъж  *thanks
А иначе има доста нови обитатели и засега всички се чувстват отлично.

M_I_T_A_K_A

За нищо ;) Няма ли да споделиш какви са новите обитатели, а ако пуснеш и някоя друга снимка ще е супер. Хайде не се крий :D
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Малко UP



И малко обитатели:











marrio31

 егати летящия старт,бравос :-) на последната снимка до дебелиуса алгите скоро ли се появиха,аз лично за тях бих се притеснявал,няма отърваване(личен опит)..виш нитрати,фосфати...

камен чочев

Цитат на: marrio31 - 13.04.2011 11:34
егати летящия старт,бравос :-) на последната снимка до дебелиуса алгите скоро ли се появиха,аз лично за тях бих се притеснявал,няма отърваване(личен опит)..виш нитрати,фосфати...
Е не съвсем летящ - имам добри консултанти  ;-), а алгите се появиха след кафявата фаза, но изобщо не се притеснявам - охлювите така методично ги опоскват, че почти нищо не остана, даже се притеснявам, че остават без храна  :-), а са доста...

камен чочев

Моля за малко помощ - скимера, който си бях избрал ATI PowerCone 200 за съжаление няма да влезе в съмпа. Ето защо ви моля да ми препоръчате добър и безшумен скимер ( без китайски ). Благодаря ви предварително!

iek

Ако търсиш с възможно по-тясна основа, виж някой от Mini моделите на Royal Exclusiv (най-сигурното, на което можеш да заложиш)- Mini Bubble King 200 или 180, също и някой от компактните модели на Nyos можеш да разгледаш.

камен чочев

Проблема е по-скоро във височината и максималната височина на водния стълб. Сега разгледах тези, които си ми препоръчал и ZEN COMPACT CONE 160 е моделът, на който се спрях. Но са дали оптимална височина на водата в скимера от 18 - 25 см, а при мен ще дойде в най-добрия случай 27-28 см и се притеснявам дали ще работи добре.

iek

Ще трябва да го повдигнеш на поставка, но идва следващият въпрос- имаш ли достатъчна височина на стойката?
160 ми се струва слабо моделче за 660л.

камен чочев

Цитат на: iek - 20.04.2011 22:21
Ще трябва да го повдигнеш на поставка, но идва следващият въпрос- имаш ли достатъчна височина на стойката?
160 ми се струва слабо моделче за 660л.
Е там е проблема, че нямам достатъчна височина под аквариума. Не е проблем и да е следващият модел 200. Но ще работи ли при височина на стълба 28см?

Similar topics (5)

42364

Публикации: 86
Прегледи: 27190

57637

Публикации: 72
Прегледи: 49250

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17100

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5574

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3551