• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

660 литровата ми система

Започната от камен чочев, 13.03.2011 20:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M_I_T_A_K_A

Да са ти честити и дано да няма проблеми с новодомците. Малко бързаш според мен, но ти си знаеш. Уж щеше да има само почистващ екип в неделя а вече има корали... смел си да слагаш корали в аквариум на 6 дена... все пак тепърва ще се случват нещата и ще се променят параметри. дано наистина всичко да е ОК ;-)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

изгубеният рай

Харесвам експерименти и съм любопитна как ще се развият нещата,може и да се получи.Късмет.
END!!!

iek

Няма страшно, тези са много държеливи. Интересува ме как оценяваш шума на вортека МР40? Чакаме подробности и за осветлението, придружено със снимки, ако може.
На заден план само така ли ми се струва или наистина има айптазии?

M_I_T_A_K_A

И на мен ми е любопитно да споделиш повечко впечатления за вортеците и както казал iek най вече за шума (ясно е, че правят добро течение). Сподели повече и за осветлението със снимки ако може. Дано наистина да се получат нещата, защото има изгледи да стане много добър риф.
Поздрави.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Така е Митак, но те са пилотни, за наблюдение. А и освен това работят карбонов филтър и фосфат ремувър. Както и доста четоморфа. А и не забравяй 60 кг живи камъни и 10 кг жив пясък. Даже мисля за един SPS ( и той за наблюдение).. Както и доста четене по външните форуми.
Относно експериментите - само с премерен риск  :-)
Iek Vortech-а е уникален. На около 30 см ми е от възглавницата и е почти безшумен. Чува се единствено нещо като виене, когато ускорява. Но в книжката пише, че с времето (след 48 часа ) намалява. Когато я пусна на максимум прави над 5 см вълни, а е на 17 см от повърхноста. За осветлението мисля, че не е редно да го описвам с подробности, понеже не съм го правил аз. Но мога да ти кажа, че е комбинация от 10 W бели и сини и 1 W бели и сини диоди. Няма охлаждане, понеже температурата е не повече от 46-7 градуса и всички диоди са монтирани на един радиатор с  дължината на аквариума и ширина около 25 см. Палят се на групи с времереле. Но в бъдеще това мисля да го променя - искам да палят най-много на две групи, а интезитета им постепенно да се увеличава и намалява. Някой ден, ако ми дойдеш на гости ще можеш да го разгледаш по-подробно. А имам доста аиптазии - дойдоха си с камъните. След известно време ще са добра храна за скаридки  :-D .

M_I_T_A_K_A

Мерси за отговора... Предполагам, че доста хора биха искали да ти дойдат след време на гости за да видят кое как е. Успех ;)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Винаги на линия за хобито, на  :coffee: или  *DRINK*

Canary

Цитат на: iek - 18.03.2011 20:56
Няма страшно, тези са много държеливи. Интересува ме как оценяваш шума на вортека МР40? Чакаме подробности и за осветлението, придружено със снимки, ако може.
На заден план само така ли ми се струва или наистина има айптазии?
Цитат на: M_I_T_A_K_A - 18.03.2011 21:21
И на мен ми е любопитно да споделиш повечко впечатления за вортеците и както казал iek най вече за шума (ясно е, че правят добро течение). Сподели повече и за осветлението със снимки ако може. Дано наистина да се получат нещата, защото има изгледи да стане много добър риф.
Поздрави.


АЗ имам 2х MP40W с екосмарт драйвър и мога да кажа, че не ги чувам изобщо... Американска работа! Както Камен е казал, ако можете, взимайте!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

terahz

19.03.2011 04:05 #38 Last Edit: 20.03.2011 18:18 by terahz
В България трябва да идват някакви заглушени вортеци, щото моя си се чува :) Супер помпа е, но мине ли над 50% мощност се чува. Още повече, когато няма друг шум от аквариума и ако седи в ъгъла на някоя стая.  Имам познат наблизо, на който аквариума му е в средата на стаята и преливната система е малко шумничка, та неговия вортек не се чува.

В крайна сметка, пак бих си го взел :)


Браво за хубавия риф до тук. Аз лично бих разкарал рачетата от аквариума. Демзелчето ще се справи без проблем както и зоите.

Също така, не съм много сигурен, но на снимката с еуфилията, в далечината се вижда нещо като аиптазиа. Ако е така,  вземи я полей с една спринцовка вряла вода :).

камен чочев

Аиптазийките засега ще си ги пазя. Ще бъдат нещо, като добро меню за добре дошли на скаридките  :-D
А всички рачета постепенно ще идат в съмпа, след като сложа някой и друг камък там ( с изключение на този за рачешкия приют на CORAL MASTER)

iek

Цитат на: камен чочев - 19.03.2011 08:43
Аиптазийките засега ще си ги пазя. Ще бъдат нещо, като добро меню за добре дошли на скаридките  :-D
При такива големи парчета, менюто май ще са скаридите:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F1428pc8.jpg&hash=28fd694433e4fd96da4042acb7a91a5f39241a6b

Повечето методи за премахване - вряла вода, ток, разни други рекламирани джусове водят до десетки, дори стотици нови айптазии, за мен единствено комбинацията от NaOH и Lysmata wurdemani беше успешна.

BLKnight

...аз имам съвсем мъничко опит - 3-4 месеца , но с Аиптазия-X на ред сии.. наиситна се спаружват като на рекламното клипче и повече не се появяват...

камен чочев

Да ама за Lysmata wurdemani  май е малко рано. Не че не ми се иска веднага да пусна двечки, но .... *dontknow*
А това
Цитат на: BLKnight - 19.03.2011 10:22
...аз имам съвсем мъничко опит - 3-4 месеца , но с Аиптазия-X на ред сии.. наиситна се спаружват като на рекламното клипче и повече не се появяват...
може и да го пробвам. Благодаря ти BLKnight

Canary

Цитат на: terahz - 19.03.2011 04:05
В България трябва да идват някакви заглушени вортеци, щото моя си се чува :) Супер помпа е, но мине ли над 50% мощност се чува. Още повече, когато няма друг шум от аквариума и ако седи в ъгъла на някоя стая.  Имам познат наблизо, на който аквариума му е в средата на стаята и преливната система е малко шумничка, та неговия вортек не се чува.

В крайна сметка, пак бих си го взел :)


Браво за хубавия риф до тук. Аз лично бих разкарал рачетата от аквариума. Демзелчето ще се справи без проблем както и зоите.

Съшо така, не съм много сигурен, но на снимката с еуфилията, в далечината се вижда нещо като аиптазиа. Ако е така,  вземи я полей с една спринцовка вряла вода :).

Аз също имам няколко рака в аквариума, но не виждам причина да ги вадя! Кажи какъв е твоя мотив да ги изкараш?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

terahz

Ами и аз имах няколко рачета в първите ми живи камъни и тогава седнах да чета за раци. Стигнах до заключението, че по-добре да ги махна преди да разбера дали са опасни или не.

Има и безопасни раци, разбира се. Просто тези, които идват по скалите рядко са. Аз лично имам два пом пом рака в моя аквариум, които много харесвам и съм ги виждал точно 2-3 минути за няколко месеца :).

Мисълта ми е, че ако искаш рак, по-добре да си вземеш порцеланов, пом пом или някой от сигурните видове, вместо да залагаш на тези, които са дошли със скалите. Просто моето мнение.

Similar topics (5)

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5597

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3556

42364

Публикации: 86
Прегледи: 27199

57637

Публикации: 72
Прегледи: 49342

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17104