• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 17:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

660 литровата ми система

Започната от камен чочев, 13.03.2011 20:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

камен чочев

Абе да ви кажа честно, хич не ми се занимава с митници и затова предпочитам да пазарувам от EU. За скимер засега съм се спрял на предложението на Iek за ATI PowerCone 200. И е ясно, че който иска да гледа корали, карбоновия филтър е по-задължителен от скимера даже.

Стоян Михов

Хайде поздравления за летящият старт и от мен. Усещам че това ще е най-горещата тема следващите месеци. Happy reefing и ни дръж в силно течение - и ние като коралите го обичаме  :-D.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tonino

14.03.2011 10:17 #17 Last Edit: 19.02.2018 22:32 by tonino
...

iek

В края на март излиза новата ревизия на скимера с външен контрол на мощността на помпата и плавен старт, моделите ще бъдат означени с i накрая. Наистина няма база за сравнение- атито вкарва 2000l въздух при съотношение въздух/вода 2/1 при само 20W мощност.

Coral Master

Започва обещаващо, желая ти успех! Дано да имаш много за разказване.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

камен чочев

 :-)
Благодаря ви!
Цитат на: Octopus - 14.03.2011 10:06
Хайде поздравления за летящият старт и от мен. Усещам че това ще е най-горещата тема следващите месеци. Happy reefing и ни дръж в силно течение - и ние като коралите го обичаме  :-D.
С удоволствие  :-)
Цитат на: tonino - 14.03.2011 10:17
Всяко начало е трудно,но се справяш чудесно.Според мен нямаш основания да се притесняваш от някакви непоправими грешки в началото.Имаш достатъчно място за доусъваршенстване на системата.Както казва  hanuman помисли за съмпа и преливната решетка-ако не намериш ще ти направя точно по твой размер (за да не става реклама подчертавам че ще е подарък- ще го уточним на ЛС).
Успех и не се отказвай лесно. ;-)

Може и да се наложи  ;-) ( но не безплатно, моля те ) и никакво отказване.  *DRINK*

Цитат на: iek - 14.03.2011 11:06
В края на март излиза новата ревизия на скимера с външен контрол на мощността на помпата и плавен старт, моделите ще бъдат означени с i накрая. Наистина няма база за сравнение- атито вкарва 2000l въздух при съотношение въздух/вода 2/1 при само 20W мощност.
Може би ще го изчакам. Да вземеш новия модел винаги е по-добре.  *THUMBS UP*

Цитат на: Coral Master - 14.03.2011 11:35
Започва обещаващо, желая ти успех! Дано да имаш много за разказване.
Надявам се... някой ден да те настигна  :-)

А иначе водата се избистри и сега е супер. Видях, че имам и втори пътник без билет - стават два рака.
Довечера ще залагам капани  *CRAZY*

Coral Master

Пускам си заявката за приемен родител! Предлагам други деца в замяна ...
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

terahz

Поздравления за доброто начало. И аз ще гледам с интерес.

Аз, също като hanuman бих те препоръчал да си сложиш оше 2 парчета стъкло за капан на мехурчета, иначе във водата ще е пълно с малки мехурчета, които ще те подлудят. Не е много работа, просто 2 парчета стъкло се слагат след това което вече имаш на около 2.5cm едно от друго. Средното го повдигаш 2.5см от дъното и си готов. Идеята е, водата да минава под средното стъкло, а мехурчетата да останат в помещението при скимъра.


Кой ти прави осветлението и какви са му характеристиките?

камен чочев

15.03.2011 11:27 #23 Last Edit: 16.03.2011 19:16 by камен чочев
Водата се избистри изцяло и изглежда доста по-добре:


Това е едно миниатюрно раче, което видях благодарение на това, че мръдна. Иначе идеално се слива с камъка си ( дали има мимикрия при раците?).


А и нощния лов завърши с успех. Ето го "модела"




И се оказа, че са двама такива.
Coral Master с удоволствие ще ти го връча за отглеждане.  :-), само трябва да се разберем как

M_I_T_A_K_A

Е не е толкова грозен модела :)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Някой дали може да каже какъв е "Рачко" ( жена ми му е кръстник  :-D ).

Coral Master

Не знам какъв е Рачко, и няма време сега  да се ровя, но мога да ти кажа, че е страхотен! Благодарение на коментарите по твоите раци, днес се сдобих с още два излишни рака от друг аквариум в Пловдив. Хората прочели, че ще правя рачешки приют и изведнъж видели два рака да им ядат синия танг ... за 5 минути и бяха ми ги пакетирали!
Пусни един тел.номер на лична поща, да ти звънна да се разберем.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

MeTogu

Чудя Ви се.Как може да не ви харесват такива животинки при положение че може и да не са опасни.
Рачето е невероятно сладко.Интерестно ми е като се съберат няколко вида раци в един аквариум дали няма да има битки ,а дори и жертви между тях.Ще чакаме Кирил да сподели с нас.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

камен чочев

Ами просто си има брат ( или сестра )  :-). По добре да освободи място за някой друг  :-).

камен чочев

Малко да се похваля - дойде Vortech-a мога само да кажа, че ако някой се колебае - да не се колебае. Уникална машинка, а и една е напълно достатъчна. Не мога да я пусна на повече от 60 - 70 % - издухва всичко. Дойде и осветлението. Пак бих казал същото, ако някой се колебае да сложи LED, да не се колебае. А ето и малко снимки:



И първите обитатели:
Caulastrea furcata

Euphyllia ancora

Yellowtail Damselfish


както и едно фрагче зоантид ( което също се отвори ).
Да ви кажа честно, не съм се и надявал толкова бързо да се адаптират и да покажат всичко. Бяха пуснати вчера вечерта и днес сутринта, след запалване на осветлението  LPS-те се отвориха, а рибока снощи беше избелял, докато днес цял ден се перчи с перфектни цветове.
Реших да го нахраня и му пуснах малко скаридки. Храни се без проблем. И изведнъж аквариума оживя - наискачаха раци от всякъде. Ето някои от тях:



Както и един доста интересен екземпляр (ако някой знае какъв е, да казва), който не можах да хвана хубаво:



Similar topics (5)

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3572

42364

Публикации: 86
Прегледи: 27224

57637

Публикации: 72
Прегледи: 49464

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17120

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5630