• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

450литра рифов акваруим от Пловдив

Започната от haans, 09.07.2010 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

Здравейте на всички съфорумци Тъй като съм още зелен в морската акваристика,моря за съветите ВИ.И така, обмислям направата на соленоводен аквариум със следните размери:150дължина/50височина/60дълбочина и с обем от 450 литра! аквариума ще бъде поръчан или от дискус.бг или от ЕНИГЛАСС.БГ-Пловдив, аз само ще му направа една стоика най- вероятно от Ytong  или от железни профили това ще го решавам на място! Та, бих искал да ВИ питам ако може да ми помогнете с избора на подходящата техника за случая,като например каква възвратна помпа ще ми трябва,каква за течение,нагревател,скимер какъв да взема и най-вече какво да е осветлението,някакви таймери за време ако се налага и какво да е нощното осветление,като се има на предвид че в него ще гледам най-вече дребни ракообразни тук там някоя рибка и малко корали!
също така искам да ВИ питам- какъв да е съмпа отдолу и дали да е с преливна колона аквариума или с преливни отвори свързани с тръби за възвратната помпа и съмпа! Ще се радвам ако успеете да ми помогнете !

ПОЗДРАВИ!!!!!! @}->-- @}->-- @}->-- @}->--  И ОЩЕ 1 ПЪТ БЛАГОДАРЯ,ЧЕ ОТДЕЛИХТЕ ОТ ВРЕМЕТО СИ, ЗА ДА ПРОЧЕТЕТЕ И ДА СЕ ЗАПОЗНАЕТЕ С ПРОБЛЕМА МИ *bg* *bg* *bg*

tishovsx

Добре си решил, но отговорите на въпросите ти, ще ги намериш в темите, всичко е дискутирано. И щом ще го поръчваш от Дискус, те ще ти кажат и какво оборудване да си купиш.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

hanuman

Здравей и добре дошъл във форума. Надявам се, че си проучил поне малко начинанието с което се захващаш. За да получиш отговор на многото си въпроси първо трябва да уточниш какво точно искаш да постигнеш. Какви  рибки, ракообразни и корали искаш да отглеждаш, защото различните живинки имат различни изисквания. Хубаво да се поразровиш из старите теми и като се ориетнитраш да питаш вече за конкретни неща.  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

iek

Абе човека иска конкретни отговори за конкретния си аквариум- какъв скимер, каква помпа, осветление и т.н., а вие го пращате да ползва търсачката или да пита магазинерите. В рифцентрала има 1,221,958 теми до момента и досега не съм прочел някой да дава такива съвети  *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR*.

hanuman

Цитат на: iek - 09.07.2010 17:55
Абе човека иска конкретни отговори за конкретния си аквариум- какъв скимер, каква помпа, осветление и т.н., а вие го пращате да ползва търсачката или да пита магазинерите. В рифцентрала има 1,221,958 теми до момента и досега не съм прочел някой да дава такива съвети  *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR*.
Съгласен съм, но ще дам един пример. Например за преливниците вариантите са много, а аз не съм в главата на човека за да знам как и от къде иска да прекара тръбити или какъ дебит иска да прекарва през тях. Нека да каже тези неща например и може да му дадем съвет вече какъв тип преливник би бил най подходящ за него. После колко и какви риби иска да гледа, колко ще е натоварен аквариума, за да му дадем съвет за скимер и обем на съмп евентуално и още много подобни въпроси има. За това предложих на човека малко само да се разрови и да задава съответните въпроси. С радост бих отговорил и направо бих му посочил и от къде може да си поръча най-изгодно съответната техника и вече той да си реши след като и други колеги го посъветват. Иначе трбява да развиваме едни дълги теми за всички възможни варианти повечето от които вече са написани. И за жалост с Reef Central не може да се сравняваме там има няколко милиона регистрирани потребители които се занимават със соленоводна акваристика, а тука сме няколко десетки. Искране се надявам да стаме повече и се опитваме да помагаме с какво можем. *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

haans

Iek е прав аз искам да разбера конкретно за литража на аквариума и размерите му какво оборудване ще ми трябва! а относно това какво ще гледам LPS i SPS корали и някое друго рибе,като преливната колона ще е в средата и камъните 6те са около нея и по дължината  на аквариума!
: 09.07.2010г 19:07ч
Цитат на: hanuman - 09.07.2010 18:27
Съгласен съм, но ще дам един пример. Например за преливниците вариантите са много, а аз не съм в главата на човека за да знам как и от къде иска да прекара тръбити или какъ дебит иска да прекарва през тях. Нека да каже тези неща например и може да му дадем съвет вече какъв тип преливник би бил най подходящ за него. После колко и какви риби иска да гледа, колко ще е натоварен аквариума, за да му дадем съвет за скимер и обем на съмп евентуално и още много подобни въпроси има. За това предложих на човека малко само да се разрови и да задава съответните въпроси. С радост бих отговорил и направо бих му посочил и от къде може да си поръча най-изгодно съответната техника и вече той да си реши след като и други колеги го посъветват. Иначе трябва да развиваме едни дълги теми за всички възможни варианти повечето от които вече са написани. И за жалост с Reef Central не може да се сравняваме там има няколко милиона регистрирани потребители които се занимават със соленоводна акваристика, а тука сме няколко десетки. Искрено се надявам да станем повече и се опитваме да помагаме с какво можем. *DRINK*

Hanuman,наистина ще е добре да ми кажеш кое и от къде може да се купи и  със сигурност да дойде до България и да ми излезне на сметка и ще те черпя! *thanks

tishovsx

Така, пари колко си си приготвил първо да питам..
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

hanuman

Щом искаш и SPS най вероятно ще ти трябва и калк реактор, че иначе излзиза скъпо постоянно да се добава Са и Mg, а пък за него съответно и CO2 бутилка. Скимер мога да ти препоръчам доста изгоден и доста хвален в Reef Central. Другото което също е важно е бюджетът с който разполагаш, защото от него зависи и техниката която ще си купиш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

haans

1000лв като за начало и ще започна с LPS корали така че тоя реактор е излишен,наи накратко искам да си взема всичко необходимо като за да започна системата и да я задържа с нормални параметри докато доиде време за населяване с каквото  ида било !
: 09.07.2010г 19:07ч
hanuman можеш спокойно да ми кажеш вече от къде и как да си поръчам на сметка помпи скимер
: 09.07.2010г 19:07ч
и така целият съм в слух *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

tishovsx

Абе човеко 1000 лева няма да ти стигнат до никъде, само аквариума ще ти струва около 650 лева, соли са ти 150 лева. Пясък как го намериш. Живи камъни 25-45 лева в зависимост от къде и как. Проблема с водата как ще го решиш..
Осветлението ще ти глътне поне 200 лева най малко.  Помпи, съмп...Поне 100 лева са ти тестовете или ти няма да тестваш вода!!!
А ти направо LPS ще гледаш...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

haans

спокойно!!! и аквариум съм си намерил и пясък и соли и камъни това ти не го мисли ;-) ;-) ще ми излезе много под цената която казваш напълно убеден съм че тия 1000 лв ще ми стигнат за начало даже и ще ми останат  за почерпка! :-D :-D

tishovsx

Цитат на: haans - 09.07.2010 19:49
спокойно!!! и аквариум съм си намерил и пясък и соли и камъни това ти не го мисли ;-) ;-) 6те ми излезе много под цената която казва6 напълно убеден съм че тия 1000 лв 6те ми стигнат за начало даже и 6те ми останат  за почерпка! :-D :-D

Ок. Аз приключих темата.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

haans

не просто те моля да не ми правиш сметка на парите а да ми дадеш професионален съвет,но щом това е толкова трудно тук не ви обвинявам,аз ще гледам да се оправя някак си !

hanuman

Аз само да вметна, че техниката специално е доста поевтина ако си я поръчате от вън, а на всичкото отгоре е и в пъти по добра(поне според споделения опит на колегите от Reef Central). Тишо защо така реагираш. Човека вече има повечето от скъпите неща, защо ти се струва несериозно не ми е ясно.

П.П
Така е колега тука има някакви стериотипи и като се опиташ да излезеш от тях...
А пък не е като да няма разбиращи хора. Не знам защо е така.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

discus

Цитат на: hanuman - 09.07.2010 20:07
Аз само да вметна, че техниката специално е доста поевтина ако си я поръчате от вън, а на всичкото отгоре е и в пъти по добра(поне според споделения опит на колегите от Reef Central). Тишо защо така реагираш. Човека вече има повечето от скъпите неща, защо ти се струва несериозно не ми е ясно.

П.П
Така е колега тука има някакви стериотипи и като се опиташ да излезеш от тях...
А пък не като да няма разбиращи хора. Не знам защо е така.

Защото човека го мързи да обясни, какво има налично и с какви средства разполага за довършване на начинанието.Никой не е длъжен да му вади думите с ченгел. Спрямо първият пост 1000-те леФа са доникъде откъдето и да поръчва.

Similar topics (5)

37910

Публикации: 16
Прегледи: 7767

30244

Започната от haans


Публикации: 53
Прегледи: 20274

50224

Започната от aghabekyan


Публикации: 14
Прегледи: 5893

31474

Публикации: 16
Прегледи: 9662

52217

Публикации: 6
Прегледи: 3376