• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 06:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

450литра рифов акваруим от Пловдив

Започната от haans, 09.07.2010 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hanuman

Абсолютно сте прави. Човек се учи най-добре от грешките си. Аз като знам колко пари съм потрошил...
Ама поне преди да си стартирам аквариумчето по четох няколко месеца и засега нещата са добре. Първото нещо което купих за соленоводния си аквариум беше система за обратна осмоза.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

haans

олеее сега и такава система ли трябва да се купува ужас направо мн пари 6те идат и няма да останат и за почерпката даже,вече почвам да се замислям за тези 1000 лв няма да стигнат!

MeTogu

Абе можеш и да не я купуваш веднага.Но все пак инстински аквариум се прави с осмозна вода.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Лора

Цитат на: MeTogu - 10.07.2010 19:10
Абе можеш и да не я купуваш веднага.Но все пак инстински аквариум се прави с осмозна вода.

*offtopic  А на теб кога ще ти видим втория морски? :-( Ти и първия не си показвал...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

iek

Цитат на: haans - 10.07.2010 18:45
олеее сега и такава система ли трябва да се купува ужас направо мн пари 6те идат и няма да останат и за почерпката даже,вече почвам да се замислям за тези 1000 лв няма да стигнат!
Ще стигнат, въпроса е до бройка:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi26.tinypic.com%2Fakagxj.jpg&hash=907c86669e1f3d20a5b5779ae4309d160e5c4c5c

Сега няма да се плашиш, аз карам вече година с чешмяна, та дори и sps-те започнаха да растат. Но ако при вас водата е със съмнително качество, е силно препоръчително да си вземеш една системка за RO- има едни в ибей по 60 паунда ( вкл. доставката да България). Номера е да не бързаш и да не товариш системата с много жив материал преди да се е стабилизирала.

NikolaV

haans, обратната осмоза не е чак такава инвестиция - не и се плаши! Ето моята: Aquili Reverse Osmosis Kit RO Classic. Абсолютно същата като някои, които може да вземеш у нас за 250 лв.
Разгледай сайта - ще намериш още неща, които ще ти трябват, а и може да се комбинираш с някой за доставка - 25 евро до 10 кила, а това са доста неща.

tishovsx

Аз като казвам, че без пари тая работа не става...ама.
По въпроса за водата, в София може и да е добра, ама тук при мен е цялата менделева , та даже има и елементи дето не са открити още, за силикати, фосвати и нитрати нема да говоря...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

N.Nobs

Цитат на: tishovsx - 11.07.2010 12:43
... за силикати, фосвати и нитрати нема да говоря...


Те са полезни бе, знаеш ли кви хубави водорасли порастват    *OK*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

ludiqdoctor

Цитат на: N.Nobs - 11.07.2010 18:47
Те са полезни бе, знаеш ли кви хубави водорасли порастват    *OK*
Ноби има голям опит в това. хахаххаа
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

N.Nobs

Имам, имам.С какви чудеса съм се борил...
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

haans

разгледах из нета и намерих една фирма която се занимава с LED осветление и искам да знам дали има нещо на саита им което би могло да сжур6и работа имат и контролери и захранавания ! ето линк: http://www.led.omega-light.com/  моля да погледнете и да ми кажете ако може кое би ми свур6ило работа и да го поръчвам!

iek

Ако разчиташ само на този тип осветление, няма да намериш в България подходящо такова за рифов аквариум, ориентирай се към някое готово осветително тяло или DIY комплект от чужбина.

haans

какво имаш на предвид под готово тяло даи ми линк някув да видя!

iek

Например това или пък това, но не знам колко броя биха ти свършили работа, новите модели могат да се оборудват с Cree по желание, цената е малко по-висока.

goro

Цитат на: iek - 17.07.2010 19:55
Ако разчиташ само на този тип осветление, няма да намериш в България подходящо такова за рифов аквариум, ориентирай се към някое готово осветително тяло или DIY комплект от чужбина.
Стига де-повече от година вече, почти всички солени ги правя с диоди, а още се пише, че такова животно нема! *DRINK*

Similar topics (5)

30903

Публикации: 6
Прегледи: 6473

46983

Публикации: 13
Прегледи: 6827

34937

Публикации: 58
Прегледи: 23548

37910

Публикации: 16
Прегледи: 7795

30244

Започната от haans


Публикации: 53
Прегледи: 20312