• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

450литра рифов акваруим от Пловдив

Започната от haans, 09.07.2010 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

не ме мързи изобщо даже и не съм спестил нищо от приказките си,казах точно,кратко и ясно какво ме интересува то е ясно че щом търся посочените неща в 1вия ми пост ги нямам! :-| :-| :-|

iek

SPS-и значи, тогава за осветление - 8х80 Т5 НО или 3Х250W МХЛ или комбинация от двата вида, лунното осветление ти е най-малката грижа. Wavemaker-и - китайчета от ибей, че с този бюджет си за никъде. Скимера, прeдполагам ще е bubble magus, като спряган по някои места. Възвратната помпа- според височината, на която ще подкачва и дебита, който гониш, тук гледай да е нещо по-марково, че трябва и да е надеждно. За 1000-та лева вярвай ми доникъде няма да стигнат. Това ще ти е годишната поддръжка
само за ток, соли, химикали и т.н., но и това ми се вижда много оптимистично.

discus

Цитат на: haans - 09.07.2010 20:29
не ме мързи изобщо даже и не съм спестил нищо от приказките си,казах точно,кратко и ясно какво ме интересува то е ясно че щом търся посочените неща в 1вия ми пост ги нямам! :-| :-| :-|

Ми освен да ти пожелая късмет, друго немога. С тези пари може и да се оправиш за сладък.

haans

мога да кажа само ЕВАЛА на HANUMAN  и на IEK *thanks *thanks *thanks Брагодаря ВИ за отговорите и най-вече на теб HANUMAN :-) :-) :-) :-)

tishovsx

@hanuman, ако си забелязал в тоя форум никой няма стереотипи, затова всеки може да помогне и го прави. Друг е въпроса, че всеки пита лесния начин без да се "образовал"  и това дразни всички с по-голям опит. Никой няма за цел да пази тайни и други дивотии. Ако влезеш в риф централата, ще разбереш, че всеки тръгнал по лесния начин и питащ не е добре посрещнат. Нямам нищо против да помагам на колегата, ама той сигурно е решил да прави риф преди три дена..
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

hanuman

Колега с SPS ще е зор малко работата. Според мен не трябва да почваш с тях, ако сега започваш де, ама то се предполага щом питаш за такива неща. Ако няма да гледаш SPS сметката пада малко защото няма да ти трябва толкова силно осветление и може и без калк реактор да минеш, друг е въпроса, че и те самите са скъпи в България. Примерно 6х80 вата Т5 мисля ще ти свъшат работа като за начало. Има готови варианти, а може и сам да си ги направиш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

haans

ами сам ще си ги правя и да няма да гледам sps корали! а що се отнася до мнението на тишо,мога само да кажа че от няколко месеца насам препрочитам цялата секция за солените аквариуми и пак нищо конкретно не открих за моя случай,само разбрах каква техника горе долу ще ми трябва и все попадах на разни спорове и изказвания и всички не по темата! *STOP* *STOP*

tishovsx

@haans, имам чуството, че си момче на 16 години, което дори не може да пише на Български. Но това го отдавам на твоята младост. Както и да е, нямам лоши чуства.
Админите, модераторите са направили този сайт и форум и нищичко не са си спестили, и някой да каже, че не си е намерил отговор на въпроса е смешно и дори арогантно. Съветвам всеки да се държи подобаващо и да цени труда на другите. Всичко и по всеки проблем може да си намери отговор в този форум, само е достатъчно да се прочете.

Поздрави на всички.
:-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

N.Nobs

Защо не кажеш какво имаш в момента  за да можеме да се ориентираме какво още ти е необходимо и да ти дадеме съвет какво още трябва да вземеш и на какви цени.До колкото разбирам в тези 1000 лв не влизат аквариума, поставката, пясък и живи каъни.Така ли е ?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

haans

в тези 1000лв влиза само аквариума без живите камъни и пясъка ! откъм техника о оборудване нямам ни6ту и затова ви питам за този обем съд колко wavemaker's е колко powerhead's помпи ще ме трябват и какъв нагревател и осветление и какъв съмп и така нататък!  *THUMBS UP* *THUMBS UP*

iek

След като отпадат SPS-те, тогава си лесен- два сънсън-а по 5000л с магнити (ибей), а не гуми за захващане към стъклото, нагреватели - 2 броя (по-сигурно) по 200W, но все пак зависи от околната температура, проблема при морските обаче в повечето случаи е как да се намали темп.
Скимер.
Съмпа е индивидуална работа- правиш го според шкафа, бъдещата техника, която ще поместиш вътре и др. съображения- ето ти един сайт с няколко идеи: http://www.melevsreef.com/allmysumps.html.
За възвратната помпа- смяташ височината, на която ще подкачва и колко пъти на час искаш да ти превърта обема през съмпа ( ~х5), мисля че около 3000л/ч ще ти върши работа - например eheim 1260/1262, ocean runner 3500.

tishovsx

@haans, помисли за водата първо, отдели си пари за обратна осмоза, с какви соли мислиш да започнеш!?
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

hanuman

Дам Тишо е прав, без осмоза трудно ще стане. За нея ти трябват едни 200-250лв поне да имаш в предвид.  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

tishovsx

Ами първия урок който научих от Ноби беше как ще реша проблема с водата. Аз пак си нямах пари и купувах от където намеря. По едно време купувах уж обратно осмозна от паза 19 литрови туби за пиене, и на два пъти сривах аквариума. Е дойде ми акъла и купих обратна осмоза. За това като са ми по-остри мненията, то е заради това другите да не повтарят мойте грешки. Ама човек така е устроен, трябва да му дойде до главата, за да разбере приказките на другите.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

nevidimite

Цитат на: tishovsx - 10.07.2010 14:02
Ами първия урок който научих от Ноби беше как ще реша проблема с водата. Аз пак си нямах пари и купувах от където намеря. По едно време купувах уж обратно осмозна от паза 19 литрови туби за пиене, и на два пъти сривах аквариума. Е дойде ми акъла и купих обратна осмоза. За това като са ми по-остри мненията, то е заради това другите да не повтарят мойте грешки. Ама човек така е устроен, трябва да му дойде до главата, за да разбере приказките на другите.

*THUMBS UP*
Ето това си е живата истина.И който може да е разбере ще е добре за него. А който не я вьзприема да  си попати :'(

Similar topics (5)

45760

Публикации: 296
Прегледи: 100574

30903

Публикации: 6
Прегледи: 6451

46983

Публикации: 13
Прегледи: 6802

34937

Публикации: 58
Прегледи: 23459

37910

Публикации: 16
Прегледи: 7767