• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 15:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

400л. + 175 съмп, втори опит в соленото :)

Започната от Yonchev, 23.10.2013 00:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

VeL

Митак да ти е жив и здрав новодомецът! Голям сладур е.

Yonchev

Цитат на: VeL - 16.01.2014 19:15
Митак да ти е жив и здрав новодомецът! Голям сладур е.
Не е новодомец, той е една от първите риби в стария аквариум, но просто много ми хареса тази снимка и викам я да го покажа  :-P :-D :-P

VeL

Цитат на: Yonchev - 16.01.2014 19:22
Не е новодомец, той е една от първите риби в стария аквариум, но просто много ми хареса тази снимка и викам я да го покажа  :-P :-D :-P

А бе позачудих се аз, защо 2, но си помислих, че искаш да са двойка  *ROFL* *JOKINGLY* Прекрасна рибка все пак  *DRINK*

Yonchev

Днес бях свидетел на нещо което не бях виждал до сега в моя аквариум... Нядявам се да е това което си мисля, стояха така поне 2 часа. Долната звезда се движеше, а другата си беше все така върху нея, дали се е случвало и при вас, и имате ли малки звездички хихи  *ROFL*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fmagkpssvf%2FIMG_2512.jpg&hash=f04bc61187ac8f09e60df6aed357619f0c24e871

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2F4gwqkrdgv%2FIMG_2513.jpg&hash=0b6f261b2238afdcbd5d03f7a7bd777547b6a23f

Сега докато разглеждах снимките се сетих за още нещо, това зеленото врасе което се вижда на първата снимка, според вас съвместимо ли е с корали или не. Понеже го видях в на Камен сайта и е в категория риф не съвместимо.

камен чочев

Много от рибите са условно "риф-несъвместими". Някои от тях биха изяли по-малки рибки, други биха изяли скаридите, трети охлюви и т.н. Това, че са в този раздел не означава, че се хранят с корали. Това врасе е много добро (даже) за аквариум със СПС корали, защото както и жълтото (което също е в тази категория) се храни с някои от паразитите по коралите, както и други полезни и не толкова неща - плоски червеи, файър червеи, но също така и перести червеи и скариди. От тази гледна точка е в тази категория. Иначе е много спокойна и дружелюбна рибка :)
П.П. Поздравления за аквариума ти!

Yonchev

Благодаря за отговора Камене, точно това успокоение чаках  :-D (това прозвуча като една реклама на водка ама ...) Само за инфо тоя красавец по-нагоре в темата (Насото) е от теб(макар да не съм идвал в магазина ти) и да те осведомя, че се чуства чудесно при мен  :-) и като една от първите ми риби е мой любимец  :-)

trupai

Цитат на: Yonchev - 17.01.2014 00:32
Днес бях свидетел на нещо което не бях виждал до сега в моя аквариум... Нядявам се да е това което си мисля, стояха така поне 2 часа. Долната звезда се движеше, а другата си беше все така върху нея, дали се е случвало и при вас, и имате ли малки звездички хихи  *ROFL*
Това си е любов   *ROFL*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Yonchev



*ROFL* *ROFL* *ROFL*
И ако перефразирам една поговорка - Накарай мързеливия да прави тестове, та хитринки да ти покаже  :-P

vankata_032_pld

хахахаххахахахахахахахахахах многооооо креативноооооо хахахахахахахах *ROFL*

Yonchev

Здравейте, колеги!
Аз пак моля за съвет. Някой дали има обяснение кое може да ми консумира толкова много магнезии. В началото на януари месец го измерих беше 1200, от тогава съм сменял доста вода, всички други показатели ги докарах до нормални нива, но пустия Mg не мърда над 1270. Вече съм дозирал една бутилка от добавката за магнезии на Red Sea Reef Foundation C (Mg) 500 ml. Не вярвам теста да е грешен, понеже мерихме и с тестовете на други колеги. До колкото знам коралина го консумира, но нямам бум на коралин, даже според мен е малко, тук там по задното стъкло и по камъните малко повече. Някой ако има идея, ще съм благодарен ако сподели. Като корали почти нямам - една еуфилия, една гонеопора , един камък с зоантуси. Та това е, не бързам да слагам други, чакам да мине време да се стабилизира още системата  :-)

sano-pets


Цитат на: Yonchev - 17.02.2014 23:44
Вече съм дозирал една бутилка от добавката за магнезии на Red Sea Reef Foundation C (Mg) 500 ml.

Звучи доста заплашително!!! Като филм на ужасите за бедните животни!

спри всякакви тестове, добавки и започни да правиш редовни смени на поне 10-15% вода седмично !

Станислав

trupai

При мен беше същото положението с магнезия. На вторият месец след стартирането на аквариума започнах да го меря и да добавям, защото нивото беше ниско. Ежеседмично добавях максимално-допустимата доза магнезий докато достигна желаното ниво от 1290-1300. Като количество добавка, което използвах, надхвърли 500мл. В последствие нивото се закрепи и в момента добавям АВС+, без да добавям допълнително само С .
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Yonchev

Цитат на: tonino - 18.02.2014 10:17
До колко искаш да го докараш? 1270 си е добро ниво в момента. С каква сол сменяш и 1 мл С на Rs  с колко вдига магнезия?
Ами мислех си до към 1320-1350 да го докарам, но щом казваш, че за момента е добре така ще остане. 1мл на 100 литра ще вдигне с 1 ппм. А солта е на Ати.
Цитат на: sano-pets - 18.02.2014 10:14
Звучи доста заплашително!!! Като филм на ужасите за бедните животни!

спри всякакви тестове, добавки и започни да правиш редовни смени на поне 10-15% вода седмично !

Станислав
Това и правя, даже миналата седмица смених над 20%. Не смятам да слагам повече добавки за Mg. Надявам се да не съм изтормозил много животинките, на външен вид изглеждат добре, хранят се и са много активни  :-)
В интерес на истината 1мл на 100 литра ще вдигне с 1 ппм, т.е 500мл ще вдигнат с 500ппм на 100 литра. Аз имам към 480 литра вода или с други думи цялото количество ще вдигне с 104.17 ппм на системата. Но това е при положение, че не сменям вода, а аз доста активно си сменям всяка седмица. Та затова се чудех дали нещо не ми го консумира нещо  *dontknow* Или просто добавката вдига с по-малко от описаното. Всичко това се случва в рамките на месец и половина, с всекидневно добавяне по малко, за да не се вдигне рязко (така четох, че се прави)
Благодаря ви за отговорите! Ще се вслушам в съветите и без добавки за сега  *THUMBS UP*

Ilianidis

Твоя аквариум е почти 500л, 5мл ще вдигне с 1ppm,за да вдигнеш с 50 ppm ще ти трябва половината бутилка само за една корекция.Нормално е да ти отиде цялата бутилка за кратко време.Ати има висок магнезии по памет,спазваш ли пропорцията при приготвяне на прясната вода?

sano-pets

Цитат на: Ilianidis - 18.02.2014 10:42
Твоя аквариум е почти 500л, 5мл ще вдигне с 1ppm,за да вдигнеш с 50 ppm ще ти трябва половината бутилка само за една корекция.

Мммм да..
по телевизията сега рекламират  някакъв "натурален морски  магнезий". Сигурно е безбожно скъп!  Дали не е по-изгодно да си пием нашите добавки ( за аквариумите ) . Сигурно поне са по-натурални и истински! :-D

п.п.
ето го :
http://apteka.framar.bg/30032628/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-350-%D0%BC%D0%B3-30

една капсула има 122мг чист магнезий  - струва 0.40 лв
твоя има 100 мг в 1 мл - около 0.05лв!

Ако не ми греши калкулатора де!
:)

Similar topics (5)

50990

Започната от svetlomir


Публикации: 4
Прегледи: 2597

21868

Публикации: 11
Прегледи: 5014

33683

Публикации: 78
Прегледи: 27011

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5653

13477

Публикации: 36
Прегледи: 14195