• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 19:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

400 литровата ми система

Започната от vankata_032_pld, 03.04.2012 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

magnit

Практиката показва, че прекалено силното течение прави системата по-крехка и зависима. Не прекалявай също и с подкачващата помпа - прекалено големият дебит не гарантира пълен успех. Самите инженери в TUNZE се ръководят от постигане на максимум ефект с минимум енергия. Това е залегнало в дизайна на помпи, уейвмейкъри, скимъри и осветление. Неслучайно Ecotech постигнаха огромна популярност с програмируемите и регулируеми уейвмейкъри, които в твоя случай ще са изключително подходящи.
Иначе дъното - арагонитово или коралово винаги има положителен ефект върху системата и създава завършен и естествен вид. А грижата за него е елементарна - природата има решение - риещи попчета, пясъчни звезди, а има и много други интересни животинки обичащи пясъка.
Естествено накрая решаваш - Ти, защото си инвеститор на проекта..... или както казваше един човек "Може да решава тоя, който има пари, бе!!!"
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

vankata_032_pld

Прав си! А тази фраза ме на веде и на една друга "това което ще построим ние идното поколение няма да могат дори да го боядисат" а тоя човек е бил безумно прав за много неща май.
Абе за помпите и намен ми се щеше да забия два вортека MP 40 ама много голяма касапница бе.май като начало ще сложа де китайки по 12 000 л апък след година ще му мисля.
А относно дъното вчера купих коралов пясък за сега два чувала по 10кг. Със същата фракция като на малкия ми аквариум тъй, като възнамерявам като го стартирам да го прехвърля в големия за да се смеси и да се съживи по бързо а и като фракция е готин стои доста естествено и с него общото количество пясък ще е около 35 кг. което ми се струва съвсем нормално.

magnit

Китайците като начало ще ти свършат работа, но след време ще те убедят, че това което си решил за МР40 е добра идея. Относно пясъка - няма да съжаляваш *THUMBS UP*. Живия от другия аквариум доста ще помогне.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Similar topics (5)

42364

Публикации: 86
Прегледи: 27260

57637

Публикации: 72
Прегледи: 49659

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3583

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17122

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5687