• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

275+50 соленоводен на Ilianidis

Започната от Ilianidis, 15.02.2012 19:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trupai

Лаууууу! Страхотна е!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Ilianidis

Някой има ли астерини и забелязвал ли е да имат апетит освен към коралин и към стилофори и поцилопори?Акропори не закачат,но бая пощипват поцилопорите специално.Преди малко махнах една от поцилопората и в пипалата и беше останала плътта на корала.Откак ги имам и дадените корали при мен не вървят,загинаха цели корали бавно.Върха жив,покрая постепенно белези от крачетата на звездите и бавно бива изядено.Преди това стилофорите растяха до грамадни корали без проблем,не вярвам да има друга причина.

Ilianidis

След горе долу 3г клоуните решиха да хвърлят хайвер,два пъти ги изяждат рибите в общия аквариум,но на третия реших да ги отделя преди излюпването им и успях да изкарам 30-на бройки.Все още има неизлюпени в хайверните балончета,но гледам има доста,които не пробиха сами и са загинали .Хвърлят през десетина дни и ги отглеждат доста успешно до излюпването им.Всички яйца са на 100% оплодени и на брой са над 100-на.Ето едно не-много качествено видео.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi259.photobucket.com%2Falbums%2Fhh296%2FIlianidis%2Fth_VID_20151004_120640_zpswcpcafaa.mp4&hash=6b3272e98ccaec96d74b6738b152ff7b953b8be2
Преди дни дамсели от различни видове също хвърлиха хайвер,но резултат не видях.

vankata_032_pld


Ilianidis

Не знам дали ще имам успех,защото не разполагам с жива култура,но са заградени в едно шише с дъно от чорапогащник,развиват се в общия дисплей,ако се забелязва от видеото и засега са живи и май се и хранят.Храня ги с храна за корали и финна материя от морски микс.Ми каквото стане,не ми е цел да ги развъждам,но бих се зарадвал на малка група шаренки манъци.

ZIRO

Супер, дано ти се получи.
Надявам се и моите някой ден да хвърлят хайвер, кефа ще е ОГРОМЕН!
*DRINK*

pl86

Супер, аз стискам палци, дано оцелеят ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Ilianidis

Кратка ми бе радостта.Дали преминаха през мрежата или загинаха,просто изчезнаха.Вчера плуваха много жизнени,днес ги няма.Е не е лесно,макар и да имам известен опит със сладководните.

sano-pets

3-4 дни живеят без храна и толкоз!  :(

Ilianidis

Отдавна не съм поствал снимки на аквата,но сега не е изобщо за снимане.От март месец съм с луминесцентни пури на ати и съм много доволен от растежа на акропорите специално,за няколко месеца станаха двойни,почти нямах вид,който да не е започнал растеж след смяната на ледовете с пури.Но не така стоят нещата със стилофори и лпс-и като фавията ми например.Грам не порастна.Може би ледовете пробиват до дъното,където се намира и растеше яко,но и спектъра им преобладаваше дневната светлина.Сега след големите успехи с акропорите и те яко го закъсаха.Преди споменах случай за изгаряне на върховете на акропорите.Съмнявах се във висок магнезии или храна за корали с консерванти.Който ми е следял теориите е запознат със случая.Да,но случая се повтори,без да добавям храната,нито пък магнезии,защото беше висок и при ниската консумация карах почти половин година без да добавям.За химикали някой ще ме обвини,че съм правил експерименти,но то бях толкова зает напоследък,че освен добавките калции,алкалност,които се добавят автоматично,нищо друго не е добавяно.Никакви трейси.Като се развиваше аз само хвърлях един бегъл поглед и го зарязвах на самотек.Сега пак захвана едно яко изгаряне по върховете,първи изгоряха коралите близо до преливната колона.Съмнения за изгаряне с алкалност или патогенна бактерия,защото алкалността не е варирала,нито скачала.Започна се едно спиране на добавянето на алкалност,после смени на вода,тя пък прясната приготвяна вода е с висока алкалност,почна се ходене по мъките без да имам ясна насока какво правя и къде е проблема.Коралите станаха чувствителни на силна светлина.А до момента нямаше проблем.Вдигах тялото,свалях тялото,с намалянето на светлината започвам да губя оцветяването накоралите-потъмняват и загиват бавно от слабата светлина,засилвам я изгарят отново,направо омагьосан кръг.Временно затишие няколко дена и се почва отново.Колко вода смених не е истина,а зимно време процедурата е сложна,темпериране....коригиране,ад.И забелязах нещо странно,преди аквариума ми миришеше на море,напоследък направо на прах за пране.Погледнах как се добавят добавките и забелязах разтвора с алкалността попадайки в солената вода при дозиране веднага се размътва.Разтвора е голямо количество 10л и карам доста време с него.Сода бикарбонат химически чиста 810г разтварям в 10л вода.Реших да си замеся прясна доза 810мг в 10мл вода сложих в аквариума и изобщо няма помътняване.На какво се е превърнала алкалността в съда не знам,но дозирам ли изгаря,спра ли за няколко дена,като че ли се оправя.Дали може да е от нея?Преди като нямах автоматика,си правех често пресни дози и ги дозирах със съда за доливане на изпарената вода и нямах никакви изгаряния,Сега последната една две години държа рекорди,направо се върнах в първи клас.Откъм параметри всичко друго е нормално,няма никакви данни нещо да е извън норми.Сега преминавам на първобитния начин на дозиране временно с пресни разтвори да видим какво ще стане.Някакви идеи?

Стоян Михов

А какво е сегашното ти осветление? По едно време споменаваше металхалогени, лед, сега си на т5 така ли? Колко вата е осветлението, какви пури, какво тяло - за да можем да кажем нещо повече.

А иначе содата бикарбонат като стои по-дълго време отделя СО2 и се превръща бавно в карбонат, затова ти помътнява водата след дозиране, но това не е причина за изгаряне на върховете на акропорите, аз дозирам само чист карбонат.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ilianidis

Стояне,сега е само 4х54 две пури блу плюс и две коралстар. Има и още,но ще са към новия проект.Засега светят 8часа всички и 12часа само сините.Тялото е временна сглобка,рефлекторите са прекрасни,от 4пури получих повече лумени от над 300 вата ледове.Допълвам по време на изгарянето не е променяно нищо ,не съм местил или усилвал осветлението.Затова то не е първопричината.Когато ги стартирах март месец бяха по-силни и на същата височина и изгаряне нямаше.

sano-pets

Три въпроса имам:
1.Колко ти е алкалността  - казваш че не се колебае? Калция:Магнезии?
2. Дали не е грешка , че не добавяш трейс елементи?
3. Подменял ли си пурите от март ?


Ilianidis

Алкалност 7,5-8,калции 400-410,магнезия 1280 в момента на случката,но те са си все такива,моята система не понася алкалност над 8 по наблюдения.Нитрати  постоянни на 2,за кратко се бяха вдигнали на 4.Фосфатите винаги 0,04.При тези нитрати и фосфати напоследък ме обзеха повечко от бабъл алгите,иначе винаги ги е имало,но бум не.Органичен въглероден източник само 100гр пелети.Друго не.Две от пурите смених преди два дни,само за диагностика на проблема.Замервайки лумените се оказа,че интензитета не е намалял много.Но изгарянето е и бавното белене по върховете е от 3седмици вече.Храненето също бях занемарил.Веднъж на ден по принцип,като често пропускам по два дена неволно,често отсъствам.Трейси и желязо от моята практика не съм добавял повече от два месеца.Бяха си цветни коралите и без тях.Изгарянето е при едни и същи корали,може би по-капризните.Не всички.Като се почва от идващата вода от съмпа,първо дясната част.На мене ми е доста загадъчно всичко това.Засенчените части на коралите не са изгорени,но за да изгорят от светлина отгоре има нещо друго,за което нямам обяснение.

Стоян Михов

Не вярвам да е от светлината, моят аквариум е с почти същите размери и съм с 6 пури АТИ, т.е. с 110 вата повече и тялото е на АТИ, така че осветлението ти е по-скоро слабо, но и от това не вярвам да е, макар че е възможно.
Мерил ли си калий? макар че при хроничен недостиг започва RTN от основата на акропорите.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Similar topics (5)

38429

Публикации: 81
Прегледи: 33323

21868

Публикации: 11
Прегледи: 5014

8510

Публикации: 15
Прегледи: 18002

52424

Публикации: 13
Прегледи: 5937

28678

Публикации: 7
Прегледи: 4685