• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

275+50 соленоводен на Ilianidis

Започната от Ilianidis, 15.02.2012 19:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

камен чочев

Здрасти Илияне,
Съжалявам за всичките неволи, с които се сблъскваш. Моят съвет е да изпратиш вода в Тритон, да и направят тест, за да можеш да тръгнеш от някъде. Прекалено много намеси и промени, съчетани с различни лечения и лутания, и съм сигурен, че никой не би могъл да ти даде адекватен съвет. Започни от някъде и изключвай всички фактори един по един. Успех :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


sano-pets

Може би рестарт ще е по лесния начин! Ако му намерят някакъв сериозен дизбаланс на микроелементи какво ще прави? Рестарт! Ако има липса само на отделен елемент , как ще го добави? ,... Трябва да мине на Тритон?
А ако няма промяна? ....


Ilianidis

Проблема е микробиологичен на 100%.Няколко месеца не е добавяно нищо,само смени на вода.По моему отдавна водата се е обменила и каквото и да е предозирано е влязло в норми.Като намаля осветлението ограничавам развитието на патогена и коралите са по-добре,но без силна светлина колко време ще изкарат.Те гладуват и измират.Атоя патоген ги задушава.Сега взех нибко тръбите за новия проект и остава в гол аквариум да третирам само фраговете и всичко да се дезинфекцира.Въпроса е ако са бактерии с антибиотик,ако са динофлагелати,описват че е нужно водороден прекис.И двете третирания вече ще ги довърши.А ако са някви протозои пипнати от сладководния ми?!С какво да третирам?Но все си мисля,че това е фотосинтезиращо,защото на дневна светлина пагубния ефект е по-силен.

tishovsx

Иляне пробвал ли си да затъмниш аквариума? Затъмни го за три дена ама буквално тъмен, да не влиза никаква светлина.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Ilianidis

Това съм го чел и един път пробвал и знаеш ли какъв е ефекта?Коралите са в клинична смърт,едва се оправиха като проблемното циано тогава пак се появи.Никой да не го пробва!

камен чочев

И все пак прати вода. Ще се учудиш колко неща са ти извън нормите

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Стоян Михов

На втората снимка със сигурност са диатомеи,но имаш и циано. Ако нямаш възможност за тритон тест, просто стартирай новия по бързо и не взимай нищо от стария.


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ilianidis

Стояне,диатомеите създават ли такива проблеми?Днес ще сменям филтри.

Стоян Михов

Зависи от количеството им, обикновено не могат сами да причинят некроза, но в комбинация с други лоши фактори могат да са много неприятни. Провери си силикатите, и йонообменната смола накрая си е направо задължителна, освен за софиянци и други градчета, които пият вода от планината :).
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ilianidis

Замерих водата-чешмяна 450ppm,след осмоза 17ppm.Нитрати без въглеродни източници 4,фосфати 0,06.Магнезия паднал на 1170.Не е дозиран от 10месеца поне.Всичко в норми,само силикатите са неясни.Изтеглям пясъка от системата и вероятно ще третирам пак с антибиотика.След него макар и да стресира доста,имаше подобрение.Ще се мисли и за специална смола от тея дето при насищане сменяха цвета си.Те са различни от наличните тук натриеви катионити.Не знам да ги има тук някъде.

tishovsx

Е хубаво де, нали казваш, че сменяш редовно вода, сега пък магнезия е доста нисък 1170!?
Как така става, че магнезия е твърде нисък, и не си го добавял 10 месеца, защо?...ква сол ползваш!
Като ти чета темата, проблемите ти са поне от 2-3 години, силикатите се махат и от фосват-ремувъра и това много добре го знаеш. Имаш ли такъв? Мислил ли си дали проблема е някой кирлив камък, пясък..и т.н.
Аз ако бях на твоето место, стягам новия аквариум, фрагвам това което е здраво и наново всичко.
Щото сега си тровиш нервите и нещата не вървят.
А иначе те признавам *THUMBS UP* Най-големия експериментатор си, Октопода ряпа да яде :-D ;-)
Навремето когато дойдоха двама немци, да правят двата аквариума на кимбайците, казаха няколко елементарни правила - още от изграждането на аквариума, осветление, камъни, пясъци и т.н. Не се пипа!!! Сменя се вода редовно и се добавят излишъците в норми. Всяко пипане и разбутване в системата води до нестабилност. Ама и това го знаеш. А ние почваме да правим всякакви дивотии и после нещата не вървят, еми...няма да вървят.
Сега тоя пост не го приемай, като даване на акъл или някакви упреци. Ти най добре си знаеш гьола.
Успех с новия и съм сигурен, че там нещата ще потръгнат!  *THUMBS UP*
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Ilianidis

Фосфатремувър слагах по едно време,но с него и без него фосфатите са си все 0,04-0,06.Силикати не тествам.Сол тествам за първи път аквафорест,понеже е с ниски параметри,които ми допадат.При намалено осветление вредното влияние е минимално,но нищо не расте,освен фраговете на стойката.Пробвах да сменя спектъра,изключих двете сини като ги замених с двете корал.Петното от диатомеи ако са такива се увеличи а оттам и проблемите.По това и по влиянието на антибиотика заключавам,че е на биологична основа.Ако беше натравяне с нещо,дали тъмно или светло все тая,щяха да са отдавна заминали.Поддържам ги живи с ниска осветеност,което за мен не е нормално.

Стоян Михов

Цитат на: Ilianidis - 04.04.2016 11:56
Замерих водата-чешмяна 450ppm,след осмоза 17ppm.Нитрати без въглеродни източници 4,фосфати 0,06.Магнезия паднал на 1170.Не е дозиран от 10месеца поне.Всичко в норми,само силикатите са неясни.Изтеглям пясъка от системата и вероятно ще третирам пак с антибиотика.След него макар и да стресира доста,имаше подобрение.Ще се мисли и за специална смола от тея дето при насищане сменяха цвета си.Те са различни от наличните тук натриеви катионити.Не знам да ги има тук някъде.
При 17ppm след осмозата може да имаш един камион силикати. Няма смисъл от специалните смоли дето сменят цвета си, това е за американците дето не знаят какво е TDS  :). Вземи си просто mixed bed resin  за последно стъпало на RO/DI в България ги няма, ако си купувал от тук със сиугурност е за омекотяване, която изобщо не ти върши работа. 450 ppm  си е ужас, ние в Белене сме с 270 - 350 ppm и си е таковало таковата, а за 450 нямам идея просто.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tishovsx

Всяка неделя сменям 10%вода.
Пуснах осмозата на входа имах TDS - 35 на изхода - 0 ( след 10 мин.)
Чешмяната вода имаше, Фосфати - 0, Нитрати - 1мг/л, Силикати - под 0,1 - тест на JBL (Оцветяване на пробата в светло кафяво)
Та в тоя ред на мисли, Иляне в Пазарджик имате ли изворна вода някъде? Премери силикати в нея
и ако са в ниски граници...мисли за помпа за обратна осмоза и от тая вода да ползваш...
Ама като си помисля, каква ще е хамалогията *dontknow* :-!
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Ilianidis

На 30л ще има отпадък още 120л,общо трябва да мъкна 150л от някъде,да не споменавам нуждите за доливане дневно.Неприложимо е,инак извор на 18км в близкия балкан има.Ще се доверя на смолата.Нитрати от чешмата имаме 40ppm,след мембрана 10.Виждаш каква мъка е да докарам параметри.

Similar topics (5)

26406

Публикации: 22
Прегледи: 13160

9693

Публикации: 47
Прегледи: 26729

34937

Публикации: 58
Прегледи: 23591

17718

Публикации: 27
Прегледи: 17777

38429

Публикации: 81
Прегледи: 33325