• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

1500 литра от Пловдив

Започната от vankata_032_pld, 16.04.2013 10:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

От към хард ще добавяш ли още "кули" ?

vankata_032_pld

От към скейп май това ще е. Ще разчитам на коралите да позапълнят свободните пространства. *CRAZY*

vankata_032_pld

Ето какво има в кошницата за щипки на заден план :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2F9q3usw1mt%2F20150701_214045.jpg&hash=6529fc2ac8e4849a37cdc3fe0bcad3effc85c324
image post

ojo

Това бъбъл анемония ли е или някаква дискозома?

vankata_032_pld

Бъбъл е да. Храня я през ден с цяла замразена рибка около 3-4см дава също и парче калмар, мида и за по малко от месец нарасна с около 2 см  :popcorn:

ojo

С каква рибка я храниш

vankata_032_pld

Нямам идея взимаш си един пакет микс с морски дарове и даваш на ред. *DRINK*


trupai

Перфектно! Чудя се само, как все още устояваш на изкушението да го напълниш с корали :)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

vankata_032_pld

Ами как първо в момента няма разнообразие на корали на местния пазар а и другия момент е че ако изведнъж шибнеш всичко после е много скучно някак си няма я тръпката *DRINK*
за момента наблегнах повече на рибите добавям ги постепенно за да няма стрес в системата. Иначе имам доста фрагове които не се виждат от снимките. Много от тях и изгубих докато аквариума зрееше аз все пак стартирах с 0 кг. живи камъни и медия и си трябва време. Надявам се от тук на татък нещата да стават все по добре. :-)

_Kirilov

Каква е причината да държиш бъбъла в кошничката все още ?
А фон някакъв имаш ли - или това което се вижда е стената на помещението ?

vankata_032_pld

Цитат на: _Kirilov - 28.09.2015 13:08
Каква е причината да държиш бъбъла в кошничката все още ?
А фон някакъв имаш ли - или това което се вижда е стената на помещението ?
Здравей, първоначално докато зад аквариума нямаше нищо без фон ми стоеше добре след това сложих един шкаф и разни други неща и вече някак си ср загуби ефекта за прозрачност и безкрайност и се принудих да сложа все пак някакъв фон който да е максимално близък до предишния ефект. След няколко експеримента това се оказа матово полу прозрачното фолио.
Относно бъбъла държа го в кашница защото смятам да го размножа още веднъж и чак след това ще монтирам само един от екземплярите който ще оставя за себе а останалите ще ходят да красят други аквариуми.
Поздрави !

Стоян Михов

Много ми харесва минималистичния скейп (започва да ти става запазена марка), но предполагам ще се отрази на биологичната филтрация, замислил ли си осигуряване на допълнителна площ за бактериите (сипоракс, други медии?)?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

vankata_032_pld

Цитат на: Стоян Михов - 29.09.2015 21:23
Много ми харесва минималистичния скейп (започва да ти става запазена марка), но предполагам ще се отрази на биологичната филтрация, замислил ли си осигуряване на допълнителна площ за бактериите (сипоракс, други медии?)?
Здравей Стоянски,
радвам се че ти харесва скейпа, който от своя страна си има положителни и отрицателни качества минуса е точно, че няма много площ за заселване с бактетий но сигурно съм пропуснал да спомена че в съмпа съм подредил 10 кг сипоракс /стандарт на сера/ по твоя метод и за момента не виждам проблем с нитрата то аз и не храня много та си мисля че спокойно това количество медия поема 2-3 купчета храна дневно и натоварването от 7-8 риби.
Плюсовете обаче са повече, първо няма мъртви зони защото водата преминава свободно от всички страни структурите. Другия плюс е малкото площ на която стъпват самите структури попчето лесно рови от долу и на практика нямам никакви проблеми в дисплея от тази гледна точка. Другото е че чисто естетически на мен ми седи по добре и някак си е чисто и спретнато. :coffee:
Поздрави.

Стоян Михов

Цитат на: vankata_032_pld - 30.09.2015 14:57
Здравей Стоянски,
радвам се че ти харесва скейпа, който от своя страна си има положителни и отрицателни качества минуса е точно, че няма много площ за заселване с бактетий но сигурно съм пропуснал да спомена че в съмпа съм подредил 10 кг сипоракс /стандарт на сера/ по твоя метод и за момента не виждам проблем с нитрата ...
*THUMBS UP* супер
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Similar topics (5)

37910

Публикации: 16
Прегледи: 7798

21868

Публикации: 11
Прегледи: 5014

46202

Публикации: 19
Прегледи: 7936

31474

Публикации: 16
Прегледи: 9681

26297

Публикации: 122
Прегледи: 53035