• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 07:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

220 литра от Пловдив

Започната от haans, 28.01.2011 16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

terahz

Хмм, вярно!  Не знам как така ги направих тия 700-800кг... явно трябва да не правя смети като съм отегчен в офиса :).

И все пак си мисля, че ще е повечко от 300кг. Много зависи от какви камъни има. Аз лично имам 30кг камъни и 20кг пясък в моя аквариум, който е 70% от неговия и не мисля, че са много. Но си прав, определено са много по-близко до 300кг отколкото 700-800...

Някой път сам си се учудвам на сметките, а се води, че съм компютърджия и трябва да мога да правя сметки правилно :)

Стоян Михов

ехеее, един литър арагонитен пясък - фракция 2 мм тежи 1,4 кг, т.т ако имаш 20 литра пясък той ще ти тежи само 8 кг повече от същия обем вода, така че цифрите не са толкова големи. Жоро, мисля че работата в банката ти се е отразила благоприятно - с тези сметки дето ги калкулираш, трябва да те изместят в отдела за отпускане на кредити хи хи. Поздрави
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

terahz

Цитат на: Octopus - 30.03.2011 00:09
ехеее, един литър арагонитен пясък - фракция 2 мм тежи 1,4 кг, т.т ако имаш 20 литра пясък той ще ти тежи само 8 кг повече от същия обем вода, така че цифрите не са толкова големи. Жоро, мисля че работата в банката ти се е отразила благоприятно - с тези сметки дето ги калкулираш, трябва да те изместят в отдела за отпускане на кредити хи хи. Поздрави
Признах, че тая сметка нещо не е в час дето я врътнах :). Проблема дойде от това, че за аквариуми мисля в простите завеяни американски мерни единици (понеже така ги чета постоянно) и като взех да смятам по 1кг пасък/камъни на 1литър вода (вместо 1 паунд на 1 галон, както се препоръчва тук) и лесно се стига до невероятни цифри.

камен чочев

До къде стигна проектът ти? Успя ли да напълниш вече? Ако имаш нужда от скимер, когато дойде моя, мога да ти дам стария.

haans

ами да имам голяма нужда от скимер и ще приема с радост предложението ти!
скелето на шкафа е готово лакирано и импрегнирано 6 ръце 3 яхтен лак и 3 байц,скоро снимки на напълно облочения шкаф!

ето снимки на аквариума във окончателния си блясък и завършен вид,след като успешно издържа теста за течове-

http://img151.imageshack.us/i/36526992.jpg/
http://img822.imageshack.us/i/19613459.jpg/
отдолу съм сложил плоскост 4мм дебел Фибран за омекотяване!

имам малко още довършителна работа по долната дъска дето седи съмпа това е временно съмпа издържа на воден тест,тези дни го чистя основно,лепя преградите с останалия силикон и е гатов за действие!

andre7080

Колега, за всеки случай хвърлете едно око на типа кабинети, използвани от фирмите-производители на подобни неща, тъй като моя аквариум е 200л с брандиран шкаф и изглежда значително по масивен от твоя. Разбира се от снимката не мога да придобия достатъчно ясна представа....
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

haans

шлафа не е облицован още затова изглежда така!

NikolaV

Е, тия красиви лайсни защо си ги сложил?

камен чочев

Каква е височината на аквата, понеже ми изглежда малко височка

haans

Nikolav,относно лаисните,причината за да ги сложа е че малко поизцапах с силикона и за да прикрия мизерията си се наложи да ги залепя,а и те са по скоро с цел постигане на декоративен ефект,като нагоре с капака продължават само че стават бели лаисни вече,на мен мн и харесват и се получи добре!

Здрасти Камене,ами височината на аквариума без шкафа е 60см,а тази на шкафа е 80см!
сега правя капака,които ще е мн гъзарски и ще си пасне идеално с лаисните,скоро снимки!

haans

23.07.2011 18:40 #25 Last Edit: 28.07.2011 16:21 by haans
ето че след доста дълга почивка дойде време за малко ъпгрейд по темата  :-D :-D и така накратко в момента разполагам с дисплей с 200литра осмозна вода със соленост 1.023,температура 28градуса,съмпа е 120литра *YAHOO* *YAHOO* ето и малко снимки до момента:



за сега светя по няколко часа дневно с 2 енерго спестяващи лампи по 11вата 900лумена всяка,това ще е докато се завърти цикъла,края на октомври или ноември сичко се сменя с 12 10ватови диоди по 1000лумена всеки в съотношение 6сини 6 бели(10000К cool white)с 60градусови оптики! в момента имам 10кг пясък и 35кг мъртви камъни +1кг живи камъни :-( :-( :-((нямам средства за повече на този етап),система за обратна осмоза на аквамедик ийзи лайн 150 и скимер Via Aqua sk388 модифициран от мен с импелер на бубле магус и други разни подобрения(същински звяр)! доливам озмозна вода веднъж седмично по 5литра! това е за сега скоро още снимки и информация!

СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА КАМЕН ЧОЧЕВ,КОЙТО МИ ПОДАРИ СКИМЕРА И СИСТЕМАТА ЗА ОБРАТНА ОСМОЗА *thanks *thanks *thanks *thanks *thanks *bg* *bg* *bg* *privet* *privet* *privet* *privet* *privet*
БЛАГОДАРЯ МУ ОТ СЪРЦЕ,БЕЗ НЕГОВАТА ПОМОЩ,МЕЧТАТА МИ ДА ИМАМ МОРСКИ АКВАРИУМ НЯМАШЕ ДА МОЖЕ ДА СЕ ОСЪЩЕСТВИ! *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

MeTogu

Браво колега!Добре се е получило.Нямаше ли кой да ти даде малко каулерпичка?Струва ми се че ти е малко висока температурата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

камен чочев

Няма нужда от толкова благодарности, дано всичко ти върви по вода.

haans

благодаря ти камене за пожеланията и на теб ти пожелавам за в бъдеще да нямаш никакви проблеми,а относно каулерпата не вярвам да имам още достатъчно нитрати за да ми се налага да я имам!

haans

ето още снимки:









: 28.07.2011г 16:04ч






Similar topics (5)

33683

Публикации: 78
Прегледи: 26971

26297

Публикации: 122
Прегледи: 53191

48297

Публикации: 110
Прегледи: 32957

26760

Публикации: 49
Прегледи: 13608

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4560