• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

120 литра от България

Започната от Letniq, 24.01.2010 00:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hanuman

Цитат на: ludiqdoctor - 11.06.2010 23:06
Хм, тва си е наистина оферта. Хич не се замисляйте! Иначе цената идва....135лв...
Хмм и това от каква ценова листа е? При мен сметката излиза друга.
Сори за  *spam
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Coral Master

Ценовата листа очевидно е от България, никъде по света няма такива цени!

Звездата е 4 евро, дамселите са по 4 евро, охлювите са по 1,50 евро. Цените са от редови магазин край Неапол, Италия.
Sorry, ама мойта сметка е 11 евро или 22 лева, разбира се, отнася се само за тези, дето пътуват до нормалния свят ...

SPS корали в Германия - 12-29 Евро. SPS корали в Италия 30-35 Евро, тук цените стигат 300 лева. Рибите пак там са до 25 Евро, същите тук ни ги продават по 250 лв. и нагоре.
И там има отделни по-скъпи магазини, ама няма такова нещо като при нас.

Питам ги как може по интернет да продават толкова евтино, а те ме плашат - поръчай си, и тогава ще видиш! Е, аз взех, че си поръчах ... и ми излезна техниката с 30% по-евтино, с доставката! Корали по интернет трудно ще се поръчат, защото изпращат скоростно само до нормалните държави. Но няма проблем да си ги пренасяме с колата, нали сме в Европейския Съюз !

Та такива са цените в България!
И като се изненадаме на цените ни викат, че не сме нормални ...
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Асен Евгениев

Не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя, дето му я дава. Докато не отсвирим нашите търговци, ще продължават
да ни дерат.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hanuman

Цитат на: akapulko - 13.06.2010 17:33
Не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя, дето му я дава. Докато не отсвирим нашите търговци, ще продължават
да ни дерат.
То хубаво ама как да стане това колега.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

vasso

Поръчки от чужбина.

msn 2009

Цитат на: hanuman - 13.06.2010 23:42
То хубаво ама как да стане това колега.

Еми няма да пазарувате. "За бога братя не купувайте".

hanuman

Цитат на: vasso - 13.06.2010 23:46
Поръчки от чужбина.
Много неща не могат да бъдат доставени от чужбина(говоря за животни, а не за техника),а и доставката е скъпичка ако не са много неща. Иначе аз техника главно от чужбина си пазаря.
Цитат на: msn 2009 - 13.06.2010 23:48
Еми няма да пазарувате. "За бога братя не купувайте".
Ех какво да правим, да викаме неволята? Не става така. Скъпо е защото няма кой да купува.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

vasso

Само в България цените се повишават, когато няма кой да купува. За пореден път сме наопаки на нормалното. *NO* :-|

hanuman

Цитат на: vasso - 14.06.2010 00:13
Само в България цените се повишават, когато няма кой да купува. За пореден път сме наопаки на нормалното. *NO* :-|
Не е така. Скъпо е защото се внасят по-малки количества и  съответно цената им за тях е по-висока, а транспорта е ужасно скъп и всичко това трябва да се избие за това цените са високи. Друг е въпроса, че някои прекаляват. Не ги оправдавам за високите цени, но просто няма как да е като на запад поне за сега колкото и да ни се иска. Това е все едно да обвиняваме политиците.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Luton

 *offtopic
Страшни са цените в БГ и при мен са с пъти по евтини!

Coral Master

hanuman,
по принцип си прав. Ама някак си не успявам да се почувствам виновен, затова, че цените са високи. Излиза, че са високи, защото не купуваме. Ами аз профуках няколко хиляди, докато се усетя за цените в Европа. След това, като направих сметка, че за 20-30% от цените мога да си напълня аквариума и повече жива стока от тук не съм купил.
В Италия, в град Виареджо има един страхотен магазин. Собственика му претендира, че продава аклиматизирани риби и корали, съответно цените са 50-100 % по-високи в сравнение с останалите евтини магазини. Може и да е прав, каквото купих от него нямаше проблеми.
В евтините магазини всичко се продава броени дни след като пристигне. Има риск, но всеки си преценява. Според мен, ако прочетеш малко преди да купуваш, риска не е чак толкова голям.
В България, плащаш всичко на пет пъти по-висока цена и пак го взимаш като пристигне - излизат ти с номера, че са малко бройки и до няколко дни нищо няма да остане. А пък следващият внос ще е след година, примерно ...
През февруари изхарчих 1200 лв. за риби (в български магазин), досега оцеля само една, която не беше от новия внос. Всички останали умряха, някои още на първата вечер. За да бъдем честни - някои сам си ги уморих. Малко по късно подобно нещо се случва и с рибите, купени от Италия - някои умряха по пътя, някои се оказаха трудни за гледане (така е, като не четеш достатъчно, преди да купиш!). Слава Богу, някои оцеляха!
Приликата в двата случая е, че става въпрос за едни и същи риби, току що пристигнали. Разликата е, че в Италия опитът ми струваше 250 лв., докато в България - 1200 лв.
При еднакъв краен резултат, вие в кой магазин бихте се върнали?


За сведение на тези, които не знаят - 100% от рибите, които са уловени в морето (то в България не знам да има риби от ферми) се улавят чрез упояване с цианид. Две-три седмици след улавянето голяма част от рибите умират. Процеса на транспорт от ловеца до магазина (все едно в България или другаде) отнема до седмица. Затова в следващите две седмици все още има масово измиране. А пък още поне месец-два след това могат да се появяват рецидиви - като белите точки, например. Оказва се, че това не е просто инфекциозно заболяване - то се провокира най-вече от стрес, или от липса на йод.
Горната информация я имам лично от Патрик Пек, собственика на Sunny aquarium в Сингапур. През февруари тази година аз посетих фермата му в Сингапур, доколкото знам съм единственият от България, който е бил там досега. Та г-н Пек честно ми призна защо не иска да работи вече с морски риби - просто няма начин да не умират толкова много.
По данни от литературата над 90% от морските риби умират докато стигнат в аквариума ни... добре че поне коралите не могат да бягат, та не се налага да ги тровят с цианид ...
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

hanuman

Виж сега аз не казвам, че ние сме виновни за цените защото не купуваме, но просто докато се развие както трябва соленоводната акваристика в България аз не виждам как ще паднат цените. Те магазините  нямат и такава конкуренция като в чужбина. Тези които предлагат морски обитатели в България се борят на пръстите на двете ми ръце. А и по принцип соленоводната акваристика си е скъпо хоби от където и да го погледнеш. Пак казвам не ги оправдавам за високите цени, но за съжаления за момента нямаме избор.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Coral Master

hanuman,
ето затова ме е яд, че по принцип си прав, но това не бива да им служи като оправдание.
Според мен българските вносители просто не подхождат както трябва към пазара. Тяхна отговорност е да развият този бизнес и да направят така, че всеки любител акварист да може да си позволи морски аквариум на цените, на които това струва в Италия, например. (Ползвам Италия за сравнение, защото най-често пътувам до там.)
Вместо това обаче, какво виждаме? Истината е, че голяма част от морските гадинки идват до нашите аквариуми точно по начина, по който аз си ги набавям. Купуват се от евтините магазини на запад и се продават тук. Няма нищо лошо в това. Но мисля, че би трябвало да се замислят как да ме накарат да си оставям парите тук, вместо да ги оставям в Италия. Аз например съм готов да плащам не 30, а 50-60 евро за SPS корал, стига да го купя от тук и да не го мъкна няколко дни по хотели и т.н. Но не! Те искат да го продават тук за 140 Евро! Ами че то в Италия няма пазар за такива цени, та камо ли тук!

Моят бизнес също е със жива стока, моите големи клиенти също са само баровците и хотелите, и мойта стока умира, ако не се продаде навреме. Аз също правя големи инвестиции, за да мога да работя на ниво. Аз произвеждам и търгувам с цветя. В моята област моята фирма е лидер. Но това става с гъвкава ценова политика. Стигна се до там, че клиенти от Гърция и Италия си купуват палмите от нас, защото им е по-изгодно! А ние ги купуваме от Гърция и Италия!
Колко печеля, ще попитате? Не е като едно време. Сега работим с малки надценки, прехвърляме големи количества, но останахме №1 на пазара. Това е най-важното.
Вече е все едно дали ще си купя коралите от Милано или от София. Разликата е само в по-дългия път, но всяка задача си има решение. След като цяла Европа сме една държава, не може да си мислим, че няма конкуренция. Конкуренцията е огромна, просто може да не в в твоя град, засега. За човек, който харчи 20 лв. в твоя магазин може би няма опасност да го загубиш като клиент, засега. Но по-големите клиенти се губят най-лесно, защото голямата разлика в цените означава голяма икономия в тяхната инвестиция. А тези клиенти обикновено и най-много търсят.
Откакто се присъединихме към Европейския съюз всеки търговец в България трябва да осъзнае, че конкуренцията на всеки бизнес вече е много голяма.

В потвърждение на всичко, казано до тук, имам 3 корала за размяна или продажба. Две Монтипори, около 8-10 см в диаметър и една Каталафилия, Frog spawn. Цената на първите две е 70 лв., а за "жабешките яйца" - 60 лв. Предпочитам размяна за Acropora, ако някой е успял да размножи и има излишни. Приемам и само фрагменти, аз мога да си ги прихвана.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

marrio31

ами за съжаление това е положението с цените,ама то да беше само това,тук всичко ни е по-скъпо щото сме баровци :-D,трябва според мен да се появи някой голям и силен,да държи на загуби като начало...и да свали цените,просто да дублира цените на които ги зима нещата...лошото е че няма голямо търсене за морските неща,но като станат на достъпни цените всичко ще си дойде на място и ще тръгнат нещата *DRINK*

hanuman

Другата причина за високите цени е факта, че морски аквариуми си поръчват хотели, заведения, големи фирми и хора с много високи възможности и после си плащат за подръжка, а тези като нас са единици. Така, че магазините не ги интересува много пазара на "дребно" при соленоводната акваристика, ако мога така да се изразя. *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Similar topics (5)

48297

Публикации: 110
Прегледи: 32988

30244

Започната от haans


Публикации: 53
Прегледи: 20320

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4560

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5649

21396

Публикации: 27
Прегледи: 13096