• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

108 литров аквариум от Пловдив

Започната от iliqn66, 21.02.2011 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iliqn66

Здравейте колеги!!! От 5 години се каня да си направя морски аквариум, но мисля че сега дойде момента!  :-) Аквариума е малък 60/45/40-108 литра. Съмпа е вграден в аквариума на задната част! Ще го стартирам с около 10 кг живи камъни. Скимерчето е малко и ще видя дали ще сработи!Настилката е коралов пясък с размери 8-10мм.Светлината е т8 лампи 3 броя.Двете са aquastar а синята е boyu китайска! Мисля че ще има някакъв резултат!Ще кача и някоя снимка. Искам да отправя специални благодарности към CORAL MASTER *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* Това е главния виновник за направата ми на морския аквариум!!! Този човек съчетава хобито с професионализъм и това е равно на перфектен резултат!!!   

tishovsx

Ми добре! Успех ти желая!
След 6 месеца ще се хвалиш повече :-)
Само изходящата дупка не знам защо е под нивото, ама ти си знаеш!
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

M_I_T_A_K_A

Успех наистина ;) И да ни държиш в течение със снимков материал :)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Coral Master

Браво Илияне!
Много добре сте се справили с Мишо, аквариума е добре като за начало.
Ама като говориш за професионализъм от моя страна, някой ще помисли, че изкарвам пари от аквариумите. Всъщност вие с Мишо Калкана сте професионалистите, които си вадят хляба с акваристика, а аз съм този с хобито, който само ви даде няколко съвета.
Добре дошъл в новия свят на морската акваристика.  Това е само началото. Надявам се, осъзнаваш с колко голяма "краста" си се захванал, но всичко си струва!  
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

borislav

Илианчо давай! Едно време ти ме зариби да се хвана с дискусите, ама сега с морския ще ти се върне. :-D *DRINK*
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

tishovsx

Абе не се захващайте с тея рифове, не е убаво, гледай те си китките...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

mi6okalkana

отговарям на Тишо за дупката:
няма значение къде се намира по вертикала тя ще бъде уплътнена от господин Илиан с разни марку4и и тръби да не връща вода назад към последното отделение, даже си мислих да му направя една по-голяма по средата на 20 см от дъното с Ф 40мм директно да вгради един по-мощен уейв мейкър  който хем да завихря хем служи като възвратна помпа ама гърба му е малко по-тесничък и се разкандардисах, ама на мен ще си направя такъв нано за вкъщи с по-малък обем 40 д Х 40 в х 55 д като съмпа ще 15 см широк и ще може да се вкара едно силно уейвмейкърче. Това го има в най-новия нано морски на Аквамедик  Yasha. замисли съм му едно лед осветление с някви 10 ватови сини и бели диоди 15000 к и  в събота ще ги взема да видим как ще се сглобяват, че мн не ми е ясно още ама ако стане и на другите аквариуми така ще ги направя.
Успех на Илиан !

Similar topics (5)

54965

Публикации: 33
Прегледи: 12646

58535

Публикации: 35
Прегледи: 20863

31409

Публикации: 566
Прегледи: 154002

53206

Публикации: 117
Прегледи: 46829

26760

Публикации: 49
Прегледи: 13507