• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

108 литра от Пловдив(продължение)

Започната от iliqn66, 09.12.2011 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

камен чочев

Следващата събота-неделя може да спретнем едно измерване. Много ми е интересно дали остава сол с времето по мрежата

NikolaV

Следващия уикенд имам едно ходене в провинцията, но ако и се размине ще ти драсна едно ЛС. До тук по самата мрежа няма сол или пък пръски, но и при мене е малко ниско нивото на водата - 8 см. под ръба на аквариума. Но все пак няма и два месеца да е стояла. Времето ще покаже.

NikolaV

Днес Камен ми донесе лукс метъра.
Мерих с уговорката, че за първи път пипам такова. Но си държах ръката неподвижно на 15-тина сантиметра под нивото на водата, а жена ми местеше мрежата.
Използвах функцията макс, че иначе много играе.
С мрежа: 3.57 Кlux
Без мрежа: 3.80 Klux
Това мисля са около 6% загуба. Заради ръката ми мрежата седеше леко под ъгъл, като може би и това добавя някоя лека стотна към процента.
Имам и две стъклени разпънки на аквариума. Мръсни - прашни от горе, леко осолени от долу, а и са на 5-6 години почти. Под тях луксовете падат почти с 50%

камен чочев

Това означава, че това решение работи.  *THUMBS UP*

nchokoev

Здравей Илияне, виждам че не си се отказал от морския и си го стартирал, поздравления.
Какво става с Моли(Кралско Жако), слуша ли те :-)

Similar topics (5)

48297

Публикации: 110
Прегледи: 32679

26406

Публикации: 22
Прегледи: 13158

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4550

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5565

46202

Публикации: 19
Прегледи: 7927