• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 17:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

108 литра от Пловдив(продължение)

Започната от iliqn66, 09.12.2011 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M_I_T_A_K_A

Мрежа или стъкло отгоре. И аз имам нощно осветление, но имам и няколко сухара от периода преди да сложа мрежата.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Е това го чувам за първи път - клоун да изскочи. Моите не мърдат на повече от 10 см от анемоната. А и по принцип не се славят като добри плувци, способни да изскочат. Успя ли да го върнеш на време?

Ангел Христов

Ето моя вариант - мрежа от ибей и профил за комарник...


И аз за първи път чувам за клоун дето скача.. кажи какви други обитатели имаш, да не е станало спречкване нещо?!? Дано да си успял да го върнеш навреме.
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

NikolaV


letkarski

илиане риби когато искачат през ноща говори само едно, промяна на пх,премери пх през деня и и през ноща и ще видиш не малка разлика, тази разлика  стресира рибите и ги провокира да искачат

nikolay0876

Цитат на: letkarski - 16.02.2012 22:30
илиане риби когато искачат през ноща говори само едно, промяна на пх,премери пх през деня и и през ноща и ще видиш не малка разлика, тази разлика  стресира рибите и ги провокира да искачат
*offtopic На фона на възможностите Ви, много грозно впечатление прави невъзможността ви да се изразявате правилно на български, с много граматични грешки.

iliqn66

Момчета,Клоуна не оцеля защото е скочил през ноща.В аквариума имам само още един клоун и нищо друго.
Имах една риба (куче чистач) ама тя си умря преди 3 дни от глад.Сигурен съм защото не хапваше нищо и се криеше.А тази мрежа постоянно ли да я държа или само вечер да я слагам?То щом може да се сложи мрежа,стъкло може ли да се сложи ама да стой постоянно?

NikolaV

Постоянно си седи мрежата разбира се. Не знам защо свързваш скачането с осветлението. Скачали са ми риби и през деня, докато съм на работа.
Стъкло не е добра идея. Самото стъкло намалява светлината, която толкова много ни трябва в морския аквариум, а с течение на времето ще се замърсява с варовик и сол и ще я спира все повече и повече.

Ангел Христов

Цитат на: NikolaV - 17.02.2012 21:17
Постоянно си седи мрежата разбира се. Не знам защо свързваш скачането с осветлението. Скачали са ми риби и през деня, докато съм на работа.
Стъкло не е добра идея. Самото стъкло намалява светлината, която толкова много ни трябва в морския аквариум, а с течение на времето ще се замърсява с варовик и сол и ще я спира все повече и повече.
*DRINK*
Никола го написа - тъкмо мислех същото да пиша .. :)
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

iliqn66

Ок а откъде освен от интернет мога да си взема мрежа?От някой строителен магазин може ли някаква PVC мрежа? И Защо мислите че стъклото спира светлината,а мрежата не?

nikolay0876

 *offtopic
Цитат на: iliqn66 - 17.02.2012 21:54
И Защо мислите че стъклото спира светлината,а мрежата не?
Ееее, не може да има по- тъп въпрос.

M_I_T_A_K_A

Защото мрежата е на дупки с много тънки влакна и не може да се запоти от изпаренията, покрие с варовик и сол, евентуално да се напрашва отгоре и други подобни неща, които спират или по точно намаляват светлината.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Все пак и при мрежата има загуби. Ще е добре някой да премери с и без мрежа и да каже колко точно е загубата.

nikolay0876

Цитат на: камен чочев - 17.02.2012 22:32
Все пак и при мрежата има загуби. Ще е добре някой да премери с и без мрежа и да каже колко точно е загубата.

Нищо не Ви разбирам от "солените работи", но чисто физически естествено че ще има някаква разлика, зависимост от отворите на мрежата, но със стъкло определено загубите биха били по- големи.

NikolaV

Камене, сигурно има някаква минимална загуба, но не мисля, че изобщо си струва да се мисли за нея. Алтернативата са чирозите около аквариума...
Ако искаш ела да премерим при мене. Ама си носи уреда де :)

ЦитатОк а откъде освен от интернет мога да си взема мрежа?От някой строителен магазин може ли някаква PVC мрежа? И Защо мислите че стъклото спира светлината,а мрежата не?
Не мисля, че ще намериш нещо у нас. Тая мрежа специално не знам какво и истинското предназначение ако има такова, но е идеална за нашите цели. Широчината на квадратчетата е около 6 мм. Нищо не може да се провре.

Similar topics (5)

48297

Публикации: 110
Прегледи: 32733

26406

Публикации: 22
Прегледи: 13158

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4555

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5577

46202

Публикации: 19
Прегледи: 7932