• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Възможно ли е аквариум с нетрадиционна форма?

Започната от haans, 10.10.2010 15:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomatomov197

Цитат на: hahyhihi - 10.10.2010 23:04
Аквата която съм виждал е с надупчена преливна колона и помпата за течение е вътре ! В аквариума помпи няма , но и варянта за две глави затрупани под камъните е добър , слагат се на един таимер  вечерно време да работят 1 час да дигнат мръсотията ! Аз не съм много в час но това е което съм виждал   8-)
: 10.10.2010г 23:11ч
А за какво стъргане става въпрос ??? През ден два с магнитната чистачка и готово .
Е, не може с чистачка да минеш по цилиндрична форма на стъклото, да не говорим за уеивмейкърите  какво течение ще правят под камъните.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

Колеги,защо ще си чистите стъклото на 2 дена.Аз моето го чистя в месеца 1 път,не може да са ви толкова мръсни аквариумите!А през камъните се слагат глави а на уейвмейкари и мога да ти кажа Тома,че 2-3 такива малки главички по 800-900 л/ч ще направят чудо в един около 100 литров цилиндър.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

hanuman

Няма невъзможни неща. Виждал съм страхотни цилиндрични аквариуми. Разликата със стандартната форма е цената която е няколко пъти по-висока. Течението не е проблем, има си начини. Не се използват wave мейкъри, а циркулационни помпи. Стъклото се почиства от вътре също не е проблем. Иначе казано човек ако има желание всичко може да се направи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

tomatomov197

   Не знаех , че говорите за 100л. соленоводен Методи.  За такъв размер не знам дали си струва усилията.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

Е хубава работа.Аз съм правил и 30 литров аквариум с една рибка и една анемона.Децата много му се радват.Според теб не си заслужава да се прави такъв аквариум ли.Недей така бе колега.Всяко начинание си заслужава усилията.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

"За такъв размер не знам дали си струва усилията."
Ами по принцип колкото е по голям толкова по лесно/и по скъпо/ се прави и подържа. В малкия обем е доста по трудно.
Методи е прав всяко начинание си заслужава усилията, особено когато се прави с желание.
Виж това нано
http://aquatis.ru/sea/literature/nano/index.php?p=15
и това
http://www.reefkeeping.ru/component/content/article/47-2010-5/139-annadach-aqua.html
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

tomatomov197


Ами по принцип колкото е по голям толкова по лесно/и по скъпо/ се прави и подържа. В малкия обем е доста по трудно.   
   
  Точно това имах в предвид  :-)    по-трудно е  и освен това нано аквариумите се правят за да докажат хората колко са добри по конкурси ,  за да направят снимките си вадят техниките и т. н.
   Когато си го правиш за вкъщи , да си го гледаш само ти е по-различно.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

След направата на такова нано, и при наличието на други 2 аквариума не е проблем да се потдържа добър баланс с подмяна на водата (примерно в моя случай от 300 литровия) друг голям аквариум.Дори може да се направи само с 2 лампи и една помпа за течение.Ще сложа една анемона и 1 клоун и воала.Ще ви пусна снимки като осъществя проекта.Работя по въпроса с цилиндъра.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

28219

Публикации: 3
Прегледи: 5141

56492

Публикации: 4
Прегледи: 3226

51809

Публикации: 4
Прегледи: 3298

22436

Започната от miTko


Публикации: 16
Прегледи: 10281

15742

Публикации: 115
Прегледи: 42426