• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпроси относно съмп и преливник

Започната от aonsu209, 21.03.2014 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Цитат на: aonsu209 - 23.03.2014 00:51


Ако се лакира рамката с корабен лак няма ли да е предпазена от влагата?

Не само с яхтен, има и много други готови лакове с цвят.
Нямам представа за какво... толкова скептично се изказват хората като чуят дърво и влага. Каквото и изпарение да има при вас соленоводните и при метал и при дърво все ще си е мокро, ще се налага да се бърше.
Моето мнение - чисто естетически, дървото не само ще е по-красиво, но предава и уют.

Не бъркайте ПДЧ-то със дърво! :-D

aonsu209

Yonchev - Много по-евтино е да си го закупя от България и да си го донеса до тук, но нямам скоро път на там. А и нямам търпение да поръчам аквариума  :-D.

bustama - Споделям мнението, като чета в reef central повечето DIY системи са от дървени рамки. А аз си мислех от зад да не го затварям да е отворено за да влиза въздух. Очаквам да е малко по шумно но не ми пречи  :-)

aonsu209

Малко обновяване от мен:
Рамката е готова







Аквариума трябваше  да е готов миналата седмица, но беше Великден  тази седмица краля има рожден ден и е национален празник. Надявам се другата седмица да е при мен и да го стартирам. Вече закупих и 70 кг индонезийски  живи камъни.

tonino

Живите камъни трябва да са във водица ;-)

aonsu209

Цитат на: tonino - 26.04.2014 20:04
Живите камъни трябва да са във водица ;-)

Знам аз тъкмо ги закупих инцидентно, и сега пълня аквариума с осмозна вода.

sano-pets

Поне малко повече коралин да имаха - някой изглеждат като бейз рок. Дано не са те метнали!

aonsu209

Цитат на: sano-pets - 26.04.2014 20:45
Поне малко повече коралин да имаха - някой изглеждат като бейз рок. Дано не са те метнали!
Не разбирам особено много, но камъните ги закупих от човек с 1500л аквариум и ги извадихме от него. Аквариума беше пълен с поне 400кг камъни и като вадихме горния слой камъни бяха с коралин, а тези които виждате без коралин са от долния слой.

aonsu209


aonsu209

Четери месеца след старта

aonsu209

Да добавя само снимка преди 3 месеца и сега

Similar topics (5)

40537

Публикации: 13
Прегледи: 7249

43908

Публикации: 79
Прегледи: 39731

8694

Публикации: 0
Прегледи: 3134

43791

Публикации: 9
Прегледи: 3936