• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на нано морски

Започната от Nebunu, 17.04.2019 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beonedge

1-махам лещите ,2- втория канал  без бели диоди , червени,зелени и сини които да симулират бял цвят , но съотношението ще е проба /грешка ;)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

С махнати лещи предлага един немец една такава китайска, 165 вата. Каква е идеята да се махат?

beonedge

Да се постигне по-равномерно разпределение на светлината / намаляне на диско ефект
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

Рабрах. Има една които ще ми излезе около 120 лева, чудя се дали да я взема.

MeTogu

60 паунда лампата и 30 паунда доставка до Германия. Добре ли е? Да отида да си я взема сам по добре.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nebunu

Цитат на: MeTogu - 08.05.2019 20:22
60 паунда лампата и 30 паунда доставка до Германия. Добре ли е? Да отида да си я взема сам по добре.

Не те разбрах. Имах предвид 120 лева с доставката до България, до Пловдив. Обща цена.

MeTogu

Прати ми твоя линк. Аз не мога да намеря други а съм в Германия.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

Извинявам се за спама, но знаете ли някакъв по-евтин начин за транспорт до България на стоки от Германия? Ползвах Whitecorals , доволен съм, но доставката е..... 26 евро за кило. Преди имах вариант с човек, който и пътуваше до там, но вече ми отпадна и ми е трудно да си купувам добавки.

Nebunu

Малииии как 26 евро бре. Габиели ползвам аз, 3 или 3,2 лева на кг. Без пари е.

MeTogu ето едната обява:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/165-watt-meerwasser-led-full-spectrum-lampe-bierkiste/1115081161-138-1439


beonedge

Цитат на: trex700e - 10.05.2019 09:48
Извинявам се за спама, но знаете ли някакъв по-евтин начин за транспорт до България на стоки от Германия? Ползвах Whitecorals , доволен съм, но доставката е..... 26 евро за кило. Преди имах вариант с човек, който и пътуваше до там, но вече ми отпадна и ми е трудно да си купувам добавки.
Всяка от транспортните фирми е удобна и цените са долу-горе еднакви , единствено за Варна е по-удобно да се ползва Габиели понеже имат офис в града т.е. се прескача Еконт за София-Варна :)
@Nebunu - това от линка не е viparspectra ...и marsaqua не е май :) Мисълта ми е ,че не знаеш какви са диодите, а това е важно . Даже за випар и марс казват че са еднакви , но не са точно . Да напиша какво съм изкопал от нета , може да ти помогне :
marsaqua ->cool wh- 8x12k / neutral wh -6x7.5 k / warm wh - 6x3.5 k / red - 2x660 nm / green - 2x520 nm / blue - 24x460 / royal blue - 7x450 nm
vipar ->       cool wh- 18x12k / neutral wh -6x6.5 k / warm wh - 0x3.5 k / red - 2x660 nm / green - 2x520 nm / blue - 9x470nm / royal blue - 14x450 nm/ violet -4x420nm
и ролята на различните диоди - 447нм - най силна фотосинтеза  на zooxanthallae / 420 - предизвиква отделяне на предпазващ пигмент от коралите т.е. по-ярки цветове / 490 също за фотосинтеза но 470 е по-добър вариант /660 подчертава черв цвят / 395 - засилва флурисценцията
относно поръчка , 2рия линк (за 89 паунда) е от хонконг, но продавача ми писа че имат склад в УК и пращат оттам , та не се очакват изненади...поне на теория :)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

Мерси за инфото. Випар определено е по добро според показателите. Най вероятно ще е от УК селър и ще ползвам Габиели за доставка. От ук до България селърите бая сума искат за доставка. А до склада на габиели в УК доставката е безплатна. Лампата тежи около 3-4 кг, габиели взимат 2 лева на КГ. Така че доста по добре.

trex700e

Между другото, понеже колегата ще стартира , да питам всички, които са го правили наскоро или по някаква причина имат информация, има ли на пазара живи камъни изобщо, защото с тези забрани за износ от редица места, това би било проблем.

Nebunu

Еми аз имам вариант от Пловдив от Мишо и от едно друго момче от СОфия, на по добра цена. Другаде не съм се интересувал.

MeTogu

Цитат на: Nebunu - 10.05.2019 10:47


MeTogu ето едната обява:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/165-watt-meerwasser-led-full-spectrum-lampe-bierkiste/1115081161-138-1439


Благодаря. Ще го разпитам. Само ме интересува дали ако лампата е на 2 години си заслужава. Щото още 50€ и ще си взема нова. Дали си заслужава втората употреба в случая.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

Според мен си е крайно неразумно да се купува лед лампа на две години, наистина при такава разлика в цената , най - добре е нова. Разни неща , в които има висок въртящ момент , като скъпи уеивмейкъри и т.н. също няма много файда да се купуват втора употреба.

Вижте какво яко пико , без скимер, без уейвмейкър и само десет литра , при това с непретенциозно обслужване.


Малко мотивацийка да ви дам хехе

Similar topics (5)

57309

Публикации: 14
Прегледи: 5504

47121

Публикации: 35
Прегледи: 13934

21816

Публикации: 10
Прегледи: 5870

13027

Публикации: 4
Прегледи: 4450