• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на нано морски

Започната от Nebunu, 17.04.2019 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beonedge

Този който продава випар за 89 паунда, изпраща ги от УК с роялмейл с тракинг, габиели са получили пратката, сега чакам да я докарат до Варна
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

Еми...тъп и упорит като съм...поръчах една марс акуа тъкмо. Втора ръка, на една година уж, за 70 лева от един немец. Даже има 2 и вика и двете за 120 лева, ама кво да я правя втората. Просто не издържах на цената. Па ако не върши работа ще купя нещо по хубаво. Каквото четох за тази лампа, както и колегата писа назад малко, няма ги тия диоди УВ. Но по форумите като гледам снимки с тези лампи доста хубави цветове изкарват. Ако не се опаря сам няма да се науча хаха. Остава скимер да измисля, най вероятно от Мишо, помпа пак от него, и съм готов.

Нещо друго искам да попитам, като смесвам сол с осмоза, трудно ли се разтваря солта, трябва ли аератор примерно? А като сол каква да ползвам, доста ми казват за ред си.

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

beonedge

Цитат на: Nebunu - 12.05.2019 17:38
Еми...тъп и упорит като съм...поръчах една марс акуа тъкмо. Втора ръка, на една година уж, за 70 лева от един немец. Даже има 2 и вика и двете за 120 лева, ама кво да я правя втората. Просто не издържах на цената. Па ако не върши работа ще купя нещо по хубаво. Каквото четох за тази лампа, както и колегата писа назад малко, няма ги тия диоди УВ. Но по форумите като гледам снимки с тези лампи доста хубави цветове изкарват. Ако не се опаря сам няма да се науча хаха. Остава скимер да измисля, най вероятно от Мишо, помпа пак от него, и съм готов.

Нещо друго искам да попитам, като смесвам сол с осмоза, трудно ли се разтваря солта, трябва ли аератор примерно? А като сол каква да ползвам, доста ми казват за ред си.
Дали си струва ще разбереш като дойде , ако работи винаги   може да смениш диоди и да я направиш по твой вкус ;)
За солта ,зависи , но като цяло трябва да се разбърка добре ...или уейф мейкър или малка помпа . Относно марката , има много дебати  по темата ...избери сол с параметри които искаш да поддържаш в аквата . Аз предпочитам да ползвам евтина сол и да добавям трейс елементи , в кр сметка излиза по-евтино
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

Цитат на: MeTogu - 12.05.2019 19:34
Ето какво намерих. Заслужава ли си?
Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/meerwasser-mars-aqua-165-led-china-beleuchtung/1120102211-138-3116?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Точно от него де, има още една. Ако искаш втората мога да му доплатя и ще излезе 120 лева и двете + доставката от габиели. Ама кажи бързо за да реагирам и аз.

Публикациите са слети: 12.05.2019 22:03

Цитат на: beonedge - 12.05.2019 21:10
Дали си струва ще разбереш като дойде , ако работи винаги   може да смениш диоди и да я направиш по твой вкус ;)
За солта ,зависи , но като цяло трябва да се разбърка добре ...или уейф мейкър или малка помпа . Относно марката , има много дебати  по темата ...избери сол с параметри които искаш да поддържаш в аквата . Аз предпочитам да ползвам евтина сол и да добавям трейс елементи , в кр сметка излиза по-евтино


Малко ме згуби с елементите. Нещо като солите за скариди ли? Там ми е ясно, от солите се добавят всички минерали и елементи нужни за скаридите. Ще прочета малко за всичко това.

beonedge

няма да стане с малко четене :) Ами основно в морската вода са големите 3 показателя (алкалност/калций/магнезий) има и микро и макро също и трейс (следи от) елементи. РС твърдят че солта им е получена с изпарение от морска вода т.е. всички елементи ги има в солта . Има и синтетични соли (взимат химични елементи и ги смесват в контейнер ...грубо казано) . Има страхотни акви с синтетична сол , така че не смятам че има водеща роля ...мое мнение ...и като цяло , в морската няма канони , по-скоро принципи...може да се експериментира на воля :)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

MeTogu

Аз нямам отговор още от него. Обаче ми е близко. Ако искаш му кажи ,че ше отида да ги взема и двете и ще ти я пратя по бус или по пощата.

Публикациите са слети: 12.05.2019 22:45

Сега ми писа и е само една. Ако другата е за теб. Мога да я взема и да ти я препратя.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nebunu

Тази за мен нека да я изпрати, няма да те занимавам и теб с пощите. Мерси все пак за помоща. На мен втората не ми трябва, ти писа нещо че искаш да я вземеш.

MeTogu

Нещо се запъва. Защото искам да я взема от място. И съответно да я пробвам. Обаче пича иска да му пратя парите и да я пусне по пощата. Взех да се съмнявам. Точно за това искам да я взема от място и да я пробвам.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nebunu

Еми значи ще изгоря хахаха като дойде ще се види. Данно не е развалена. Мерси за инфото.

beonedge

аз не съм на мн висик левъл що се отнася до ибей , но тази обява има ли я в ebay.de ? аз поне не я намирам нещо , но ако плащането е с пейпал (а не банков трансфер) мисля няма да има проблем да се повдигне диспут ако има проблеми
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Nebunu

Има я още. Аз само с пейпал плащам, забравих че има няква защита.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/meerwasser-mars-aqua-165-led-china-beleuchtung/1120102211-138-3116

beonedge

аз търся в ebay.de ,това е ebay-kleinanzeigen.de , както казах не съм запознат с различията,изглежда като регионален ибей (само за германци) но не зная дали важат същите правила  ...https://www.toytowngermany.com/forum/topic/165229-kleinanzeigen-on-ebay-an-easier-ebay-system/чета че "e-mails in English often come from scammers" ....абе трябва да се внимава :)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

Солта , според мен, за началото ти е Red Sea coral pro.
Трябва да решиш какъв тип морски аквариум ще имаш и искаш да имаш! Според това много неща ще се донапаснат. Но ако допуснем, че това ще е "смесен аквариум, в началото с непретенциозни корали", аз бих заложил на тази сол и 101% стриктност в смените на водата. При нано акварума това не е никакъв проблем.

Имай предвид, че започваш да правиш аквариум в лош период! Редица рестрикции и забрани за износ на животни и корали, от там и  дефицит.Прогнозите са тази тенденция да се засилва , цените да скачат все повече , на фона на ниско предлагане на пазара.
Затова се подготви подобаващо и теоритично и технически, че иначе неоправдани и скъпо струващи нерви и финасови загуби.

Nebunu

Ами все пак първия ми морски аквариум ще е, така че определено  непретенциозни корали ще има. Смените на вода не са проблем, на 70 литра колко се смени на седмица?

Similar topics (5)

30294

Публикации: 2
Прегледи: 3679

53291

Публикации: 17
Прегледи: 10391

14873

Публикации: 1
Прегледи: 3991

58045

Публикации: 12
Прегледи: 5124

55916

Публикации: 9
Прегледи: 3960