• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Соленоводен аквариум-питане?

Започната от pavcho85, 27.10.2013 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Благодаря ви за съветите,разбирам ви напълно!Наистина съм въоръжен с търпение и искам нещата да се получат затова ще направя всичко от началото както ме посъветвахте.Не мога да твърдя че имам някакви познания,макар че изчетох всяка статия и тема в раздела.Наистина има много ценна информация тук,но както е казвано и преди няма тема от а до я,разбирам че информацията е много и че си е цяла наука и няма точно определена рецепта за сигурен успех.Затова аз и всички начинаещи колеги ви досаждаме с глупавите си въпроси,но наистина много разчитаме на вашите ценни съвети.Благодаря отново на всички които помагат.Съжалявам само ,че английския не ми е на такова добро ниво за да мога да имам достъп до повече информация.Сега по темата ще измия и снимам камъните за да ми кажете кой стават и кой мога да ползвам за декорация в градината.Лампите ще ги подменя,а ако кажете че осветлението с т5 ще е по добре ще се насоча към него( за лед нямам достатъчно познания да си го направя).Но сега най-важно е съмпа какво да го правя,мога ли да го преустроя и как за да е максимално ефективен за в бъдеще?Смятам да си купя два уевмейкъра за течение,мошя да ме посъветвате какви(нямам вузможност за вортек,коралия или нещо от сорта поне на пурво време).По отношение на обитателите е останало само мекото коралче така че ако някой има предложения?

tonino

...

pavcho85

Аквариума не е при мен,но когато ходих да го видя  забелязах че има две колони в двата му края.На едната(в която се влива водата и отива в съмпа)има гребен който регулира нивото на водата.Колоната беше пълна с биоболс,а от другата излизаше тръбата от помпата(момчето каза че е китайска 2500л/ч) ако правилно съм видял ф20мм.

tonino

...

pavcho85

Благодаря за съвета колега.Явно ще трябва да се оглеждам за нещо друго.

Similar topics (5)

8784

Публикации: 18
Прегледи: 13606

54152

Публикации: 1
Прегледи: 2686

27958

Публикации: 32
Прегледи: 17769

14565

Публикации: 5
Прегледи: 3428

8257

Публикации: 30
Прегледи: 16169