• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 09:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проект 500лт.Въпроси?

Започната от Rosen Pavlov, 16.01.2013 03:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ilianidis

Не знам BM ли е копие на този или този на BM.Или всички нови скимери са с един дизайн като колите вече.Ако трябваше да избирам между този и моя,пак бих избрал моя,щото е същия и три пъти по-евтин, *dontknow*.

камен чочев

В случая беше по-важно, че въпреки посещението на помпата в Германия, нямаше ефект. Това, ако се беше случило преди петнайсет-двайсет години нямаше да повярвам.
П.П. Помпата е в Дискус, може да я видиш там (и чуеш)

Rosen Pavlov

Цитат на: Стоян Михов - 28.01.2013 21:20
Не много скъп, но пак около 800 лв, колкото и ATI -то, общо взето се заформя, че един читав скимер отива в тази ценова категория. Иначе интересен скимер, дали делтек се развиват или отиват в китайският сектор, като повечето германски производители...? Не знам, но посоката е тази, всичко вече се произвежда в Китай щом и тунзе и корален цухт завиха нататък, жална ни майка, хубаво че поне децата си ги правим сами засега (е с помощта на комшията де, ама кой знае кога и той ще стане китаец).
:-D  :-D  :-D Падам от смях с тия китайци и комшии  :-D  :-D  :-D
А иначе това писах по горе.Много заводи като адидас, найк...... че даже и японците сони ,панасоник.......  изнесоха производството си в Китай много отдавна.Според мен най важно е кой поръчва ,за къде отива и колко струва стоката.Кой иска да плаща 2000 евро заплата на немец като може 500 на китаец примерно.Това също не е лошо защото крайната цена пада и продукта е достъпен за повече хора  *bg*
Цитат на: Ilianidis - 28.01.2013 23:05
Не знам BM ли е копие на този или този на BM.Или всички нови скимери са с един дизайн като колите вече.Ако трябваше да избирам между този и моя,пак бих избрал моя,щото е същия и три пъти по-евтин, *dontknow*.
Някъде четох че BM имат общо с Royal Exclusiv.Само да го намеря и ще го кача тук  *DRINK*
П.П.Не знам дали ще ми повярвате че има значение за кой пазар е стоката .Източна или западна европа !
*DRINK*
Поздрави

Стоян Михов

Като оставим на страна произхода на скимерите, основната разлика между BM и другите скимери е импелера, при ВМ май при всички модели е mesh impeller, този с мрежичката? Като оставим настрана простотиите със убиването на планктона, Deltec  по едно време обясняваха защо не го слагат по техните скимери - и основната причина беше, че не могат да гарантират еднаква производителност, тъй като всеки импелер идва различен понеже мрежата, знаете няма някаква определена форма. Освен това импелера трябвало често да се сменя, или там да режеш мрежички и да ги закрепваш, което на мен ми се струва малко несериозна работа. Но май има иглени импелери за BM, ако не се лъжа, да каже някой, който (има опит с това) разбира повече.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

geniusloci


M_I_T_A_K_A

Аз имам опит с различните модели скимери на Bubble Magus и всички нови модели, които са с новите помпи ROCK  са с иглен (needle) импелер. Като цяло има не малко промени в по новите модели и в тези, който преди са били с помпи Atman а вече са с помпите ROCK например NAC6A и C6 или NAC7 и C7, а CURVE серията са с напълно ново тяло (излято).Също така, вече се предлагат и иглени импелери за старите модели с помпите Atman.

П.П. Извинявам се за спама в темата на колегата.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Ilianidis

Митак,точно ти можеш най-добре да упътиш колегата в избора му на скимер,изпробвал си описаните модели,а имаш и ати. Опиши работата им,ще е полезно и за други,които се двоумят,да не казвам и за мен,че може да удвоя обема скоро.

M_I_T_A_K_A

Имам наблюдения върху няколко от новите модели. Едно от нещата, които ми допада е тялото на новата CURVE версия. Извивките са му като на ATI. Другото, което са подобрили китайците е разглобяването.... вече не е необходимо да развиеш целите пластмасови винтчета на основата за да я отделиш от тялото при почистване (при CURVE е по един начин, а при подобрените модели на NAC6 и NAC7 примерно е по друг, но и при двата варианта не се отвиват до край и става много лесно) Също така, на някой модели, има възможност помпата да се обърне да смуче от друго място и като стана дума за помпите, не можем да избегнем и факта с консумацията на ток, а именно SP1000-8W, SP2000-16W и SP4000-20W (това са данни на помпите с иглен импелер... когато са с нормален импелер и се ползват като подкачващи помпи, ватовете са съответно: 20W, 40W и 70W) (това по данни на Bubble Magus) Все още не съм ги замервал за реална консумация, но имам скимери и с трите вида помпи и скоро ще пусна резултати от тестовете. Има и други дребни подобрения, но да не ви правя прекалена реклама на Bubble Magus :-D
Относно ATI-то... ами наистина много добър скимер. Едва ли има хора, които няма да са доволни от него, макар, че винаги може да се намери някой, на който всичко да му е "криво"  :-D

Поздрави,
Димитър.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Rosen Pavlov

Цитат на: Ilianidis - 29.01.2013 19:09
Митак,точно ти можеш най-добре да упътиш колегата в избора му на скимер,изпробвал си описаните модели,а имаш и ати. Опиши работата им,ще е полезно и за други,които се двоумят,да не казвам и за мен,че може да удвоя обема скоро.
*DRINK*Избора е направен . *DRINK* Bubble Magus  CURVE 9
Обаче нищо не казвате за уейвмекърите  :-D
Цитат на: M_I_T_A_K_A - 29.01.2013 20:31
Имам наблюдения върху няколко от новите модели. Едно от нещата, които ми допада е тялото на новата CURVE версия. Извивките са му като на ATI. Другото, което са подобрили китайците е разглобяването.... вече не е необходимо да развиеш целите пластмасови винтчета на основата за да я отделиш от тялото при почистване (при CURVE е по един начин, а при подобрените модели на NAC6 и NAC7 примерно е по друг, но и при двата варианта не се отвиват до край и става много лесно) Също така, на някой модели, има възможност помпата да се обърне да смуче от друго място и като стана дума за помпите, не можем да избегнем и факта с консумацията на ток, а именно SP1000-8W, SP2000-16W и SP4000-20W (това са данни на помпите с иглен импелер... когато са с нормален импелер и се ползват като подкачващи помпи, ватовете са съответно: 20W, 40W и 70W) (това по данни на Bubble Magus) Все още не съм ги замервал за реална консумация, но имам скимери и с трите вида помпи и скоро ще пусна резултати от тестовете. Има и други дребни подобрения, но да не ви правя прекалена реклама на Bubble Magus :-D
Относно ATI-то... ами наистина много добър скимер. Едва ли има хора, които няма да са доволни от него, макар, че винаги може да се намери някой, на който всичко да му е "криво"  :-D

Поздрави,
Димитър.

*DRINK*Дано това разяснение  да помогне и на други. *DRINK*

камен чочев

Ами казали сме ти. Тук избора е доста по ограничен. Тунзе или Вортек. И всички останали.
Що се отнася до приликите между БМ и Роял Ексклузив, то те са само визуални. Роял Ексклузив е с помпа Ред Драгон. Едва ли има нужда да обяснявам какво е Ред Драгон. Някой ден може да направя клипче как работи...

Коле99

Да, добре тунзе и вортек  са най-добрия избор, новиж и AM OceanProp. Ако не ти пречи големия размер на помпата, тя е чудесен избор. Аз имам няколко от тези помпи и досега н.п., освен прецакан контролер на една от помпите, която работи само на 15000 л.ч. Помпата чудесно се справя с 350 л. и 450 л. дисплей. Виж Никола Воденичаров продаваше такава помпа, а и Дискусбг я имат в наличност (регледай темата "Тестове на помпи").
Колкото до скимерите  прочети внимателно темата "Скимери. Ати е много добър избор-помпата е уникална!Колегата Hanuman e качвал видео на този скимер.Според мен си вземи помпа за течение AM Ocean Prop 15000 (по-ниска цена, но пък по-голям размер) и скимер Ати от новите с подобрено вентури, както каза колегата Вел. ПОздрави и успех !
Aу, ау

geniusloci

Цитат на: камен чочев - 29.01.2013 23:24
Ами казали сме ти. Тук избора е доста по ограничен. Тунзе или Вортек. И всички останали.
Що се отнася до приликите между БМ и Роял Ексклузив, то те са само визуални. Роял Ексклузив е с помпа Ред Драгон. Едва ли има нужда да обяснявам какво е Ред Драгон. Някой ден може да направя клипче как работи...
+1. Да сравниш някои от по-нефелните марки или по-евтините им модели с BM - бива, ама има скимери, които със сигурност е безсмислено да опитваме да сравняваме с евтините. За пауърхедите - напълно споделям мнението на Камен.

hanuman

Цитат на: камен чочев - 29.01.2013 23:24
Ами казали сме ти. Тук избора е доста по ограничен. Тунзе или Вортек. И всички останали.
Що се отнася до приликите между БМ и Роял Ексклузив, то те са само визуални. Роял Ексклузив е с помпа Ред Драгон. Едва ли има нужда да обяснявам какво е Ред Драгон. Някой ден може да направя клипче как работи...
+1 за уейвмекърите. Просто няма смисъл от експерименти защото рано или късно стигаш до един от тези два производителя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Rosen Pavlov

 *DRINK* Благодаря за вниманието  колеги.  *DRINK*
Първо да взема скимера и после сигурно ще е тунзе .А как ми се щеше да е  коралиа   :-(   по разбираеми причини   :-(
И все пак  http://www.reefstore.co.uk/shop/Koralia-Circulation-Pump-6-12V-Low-Voltage.html  тази е 10000 лт/ч Дали 2 няма да вършат работа  *dontknow*
Поздрави

geniusloci

Вероятно и други ще потвърдят, но причината да залитаме по гореспоменатите е контрола. Реално с два вортека получаваш не просто някакви помпи, които въртят водата, а възможност да управляваш теченията, да правиш хаотични такива, синхронизиране (ако искаш вълни, да речем), да ползваш по-особени режими, вариации на силата, режими на хранене, нощни течения и т.н. И не, че не става и с други, но с Вортеците това е елементарно за постигане, ако и да те ограничават откъм посока, в която духа главата, да речем.

А тая коралия работи само с http://www.hydor.com/prodotti/show/famprod/33/list/11

Similar topics (4)

20409

Публикации: 1
Прегледи: 4595

55689

Публикации: 40
Прегледи: 25836

53291

Публикации: 17
Прегледи: 10799

57247

Започната от toshex1918


Публикации: 3
Прегледи: 3156