• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект 500лт.Въпроси?

Започната от Rosen Pavlov, 16.01.2013 03:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

geniusloci

За коралия 5200, която споменаха - хубаво, ама контролерът не е съвсем стока и помпите щракат. Една от по-малките верии явно има и някакъв проблем с потеглянето, вече втора го прави, първата още си я возя в колата.
Цитат на: камен чочев - 25.01.2013 19:07
Илияне, като цяло това не е точно така.
Доколкото го разбирам - с помощни вещества, при което е прав, ским-енхейсъри има какви ли не. Но пак не може да е основен изход за фосфатите, дори при това положение.
Цитат на: VeL - 25.01.2013 22:26
Дано да не се приеме като агитация за определена марка, но www.buntesriff.de предлагат ATI PowerCone 200is за 403 евра, доставката е към 20тина евро отгоре. Може да съм предубеден, но като качество-цена надали ще намериш нещо по-добро. А пък и не виждам защо да се взима китайска техника, която е дори по-скъпа от немска такава (не визирам само Ати).
Предубеден си, аз лично точно Bubble Magus на ръце бих ги носил. И втория аквариум го пускам с BM150 - нямам особени надежди помпата да изкара бог знае колко (Aquabee), но и смяната и, ако се наложи, не е нещо страшно.

ЦитатАко някои има идея защо пяната си остава пяна и трудно става на течност, може да пише в моята да не спамим в темата на колегата.
Нямаш достатъчно налягане в чашката е една възможна причина - т.е. въздухът излиза твърде бързо от чашката и не се пукат мехурчетата. Ако дозираш водка или друга "храна" за бактерии - също е възможна причина. На твое място ще го усиля докато почне да вади течност в продължение на няколко часа и после ще го регулирам пак.

Rosen Pavlov

Цитат на: VeL - 25.01.2013 22:26
Дано да не се приеме като агитация за определена марка, но www.buntesriff.de предлагат ATI PowerCone 200is за 403 евра, доставката е към 20тина евро отгоре. Може да съм предубеден, но като качество-цена надали ще намериш нещо по-добро. А пък и не виждам защо да се взима китайска техника, която е дори по-скъпа от немска такава (не визирам само Ати).
*DRINK*
Да ,съгласен но ATI PowerCone 200is е до 1000лт аква а Bubble Magus BM-NAC9 до 2000лт Нали трябва да е поне 1 и половина по голям от системата?
*DRINK*
: 26.01.2013г 07:07ч
Цитат на: geniusloci - 26.01.2013 00:22
За коралия 5200, която споменаха - хубаво, ама контролерът не е съвсем стока и помпите щракат. Една от по-малките верии явно има и някакъв проблем с потеглянето, вече втора го прави, първата още си я возя в колата.Доколкото го разбирам - с помощни вещества, при което е прав, ским-енхейсъри има какви ли не. Но пак не може да е основен изход за фосфатите, дори при това положение.Предубеден си, аз лично точно Bubble Magus на ръце бих ги носил. И втория аквариум го пускам с BM150 - нямам особени надежди помпата да изкара бог знае колко (Aquabee), но и смяната и, ако се наложи, не е нещо страшно.
Нямаш достатъчно налягане в чашката е една възможна причина - т.е. въздухът излиза твърде бързо от чашката и не се пукат мехурчетата. Ако дозираш водка или друга "храна" за бактерии - също е възможна причина. На твое място ще го усиля докато почне да вади течност в продължение на няколко часа и после ще го регулирам пак.
*DRINK*
Коралията щом не става ,давайте предложения.За  Bubble Magus много го ползват но никой не споделя мнения.  :-D Само ти  :-D
Това че е китайски нищо не  значи. Телевизора ми е панасоник и е правен в Индонезия Не вярвам някой да си е купил маратонки Адидас и да са made in Germany *DRINK*
Поздрави

Ilianidis

За да не се пукат мехурчетата може би е стабилна пяната,т.е. по-висока органика.Както каза Цеков усили до мокра пяна и ще се оправи.Има и пеногасители,ако сте забелязали при добавяне на някои добавки веднага спира пеноотделянето в скимера.Пробвай със слаб разтвор на варно мляко-сипваш малко в чашката,един немец беше описал процеса-хем няма да мирише на гадно,хем може да послужи за пеногасител,пробвай.В мека вода не може да се гаси,но втвърди ли се водата се подобрява отделянето.
За фосфатите не казвам,че скимера ги вади на цяло,следите които гоним са прекалено ниски концентрации,затова ползваме химическите методи чрез утаяване с железни комплекси.На моменти ми са се вдигали нитратите до 5,но фосфатите никога,тяхното отделяне е много по-лесно.
Извинявам се за отклонението от темата на Росен.
Росене и аз съм с BM nac6 с атман помпа,работи над година и работи тихо и то много добре.Мисля че и до 400-500л ще върши работа.Достатъчно мощен е ,че да вади и мокра пяна.Пък е и много добро копие на маркови модели.По-мощния модел ще бръмчи повече от мощната помпа.Недостатъка е малката чашка в сравнение с ати-то.Но моя е по-слаба серия.В твоя случай аз бих избрал ати-то,гледал съм клипове с тяхната работа и много добра пяна дават.

VeL

geniusloci ти ползвал ли си ATI PowerCone, за да си толкова сигурен, че аз съм предубеден? Мисля, че подобни съждения трябва да се правят от хора, които от първа ръка са пробвали и двата скимера.

Цитат на: geniusloci - 26.01.2013 00:22
...аз лично точно Bubble Magus на ръце бих ги носил. И втория аквариум го пускам с BM150 - нямам особени надежди помпата да изкара бог знае колко (Aquabee), но и смяната и, ако се наложи, не е нещо страшно.

Ако това не е предубеждение, не знам какво е. Да взимаш скимер за 200+ евра и да очакваш скоро да сменяш помпа, когато именно помпата е най-скъпото в скимера, не ми се струва нормално.
По отношение на моя коментар за китайската техника - ами отделете време и потърсете в гугъл проблеми свързани с Bubble Magus скимери. Аз съм го правил и имаше безброй теми от счупен акрил до неработеща помпа. Същото направих и с Bubble King, Powercone и дори Aquamedic - мога да ви кажа, че проблемите или са незначителни или пък хората своевременно са получили замяна.
Не отричам китайската техника, ползвал съм и ще ползвам, но единствено, когато "си струва", т.е. когато е 3-4 пъти по-евтина от западния еквивалент (в акваристиката).

Rosen не се подлъгвай от "хартиените характеристики", където братята китайци нямат равни. Bubble Magus BM-NAC9 е с капацитет на помпата 1020л. ATI PowerCone 200is е с попма 2000л., като ако я пусна на максимум при изчистена помпа стига до 2300л. Сега според теб може ли двойно по-слаба помпа да обработи два пъти по-голям обем вода?

Аз спирам да коментирам занапред, тук пак стана "ама моето е най-добро" и "аз съм най-прав", както се случва в повечето теми. Това ми напомня защо напоследък избягвам да пиша. Росен, бих те посъветвал вместо да чакаш някой да продължава да коментира, отвори гугъл и прегледай многобройните ревюта и коментари на хора, използвали техниката, за която се чудиш. Накрая сравни плюсовете и минусите и направи своя избор.

камен чочев

Цитат на: VeL - 26.01.2013 11:55
geniusloci ти ползвал ли си ATI PowerCone, за да си толкова сигурен, че аз съм предубеден? Мисля, че подобни съждения трябва да се правят от хора, които от първа ръка са пробвали и двата скимера.

Ако това не е предубеждение, не знам какво е. Да взимаш скимер за 200+ евра и да очакваш скоро да сменяш помпа, когато именно помпата е най-скъпото в скимера, не ми се струва нормално.
По отношение на моя коментар за китайската техника - ами отделете време и потърсете в гугъл проблеми свързани с Bubble Magus скимери. Аз съм го правил и имаше безброй теми от счупен акрил до неработеща помпа. Същото направих и с Bubble King, Powercone и дори Aquamedic - мога да ви кажа, че проблемите или са незначителни или пък хората своевременно са получили замяна.
Не отричам китайската техника, ползвал съм и ще ползвам, но единствено, когато "си струва", т.е. когато е 3-4 пъти по-евтина от западния еквивалент (в акваристиката).

Rosen не се подлъгвай от "хартиените характеристики", където братята китайци нямат равни. Bubble Magus BM-NAC9 е с капацитет на помпата 1020л. ATI PowerCone 200is е с попма 2000л., като ако я пусна на максимум при изчистена помпа стига до 2300л. Сега според теб може ли двойно по-слаба помпа да обработи два пъти по-голям обем вода?

Аз спирам да коментирам занапред, тук пак стана "ама моето е най-добро" и "аз съм най-прав", както се случва в повечето теми. Това ми напомня защо напоследък избягвам да пиша. Росен, бих те посъветвал вместо да чакаш някой да продължава да коментира, отвори гугъл и прегледай многобройните ревюта и коментари на хора, използвали техниката, за която се чудиш. Накрая сравни плюсовете и минусите и направи своя избор.

+1

Rosen Pavlov

26.01.2013 20:48 #35 Last Edit: 26.01.2013 22:54 by Octopus
 *DRINK* Благодаря на всички които пишат тук. *DRINK*
Всеки си хвали своето и това е нормално  :-D .Тези дискусии са важни, защото в спора се ражда истината  *privet*
VeL не се сърди и  продължавай да пишеш тук.От толко гледане не бях видял характеристиките на помпите  :-(
Аз се водех по литража и гледах да е 1.5 по голям от моята  система.
Ilianidis ,ти имаш Bubble Magus и ми препоръчваш  ATI. Това е важно за мен.
Давайте предложения за уейвмейкъри.Кой какво ползва и доволен ли е.
Поздрави

Ilianidis

Една нередност забелязах-споменава се 1020 л/час за китаеца,но става въпрос за миксирания въздух,не преминалата вода.Моя модел вкарва 500л/ч въздух,а тоя два пъти повече с два пъти по-мощна помпа.Да не се окаже,че произведени в Китай им носи само негативи,а всъщност да са доста качествени и надеждни :-D

geniusloci

26.01.2013 22:11 #37 Last Edit: 26.01.2013 22:53 by Octopus
Цитат на: VeL - 26.01.2013 11:55
geniusloci ти ползвал ли си ATI PowerCone, за да си толкова сигурен, че аз съм предубеден? Мисля, че подобни съждения трябва да се правят от хора, които от първа ръка са пробвали и двата скимера.
Не съм, разбира се, също както ти не си ползвал BM Pro серията им с Aquabee-та, за да твърдиш нещо за качеството им. Не твърдя, че са манна небесна, но са 200 евра, сайта по-горе го дадоха. Въобще не ме разбирай погрешно, ако човек има 400 евра за скимер - посоченият от теб е сто пъти по-правилен избор, още повече на тази цена. Но ако имаш 200, няма никакъв смисъл да събираш още толкова заради вероятността помпата ти да сгъне след две-три години - BM150 или подобен  ще ти е предостатъчен за 500 литра, може да вади сух и мокър ским, може да се източва в допълнителен съд, изработката му е на нивото на едва ли не кой да е да е европейски скимер за почти двойно повече пари. И 200-те евра ще може да ги дадеш за нещо друго смислено (например да избягаш от евтини пауърхеди тип за 30 лева).

В този дух, ако някой препоръчва какъвто и да е скимер с EHEIM 1260 (Bubble-magus Skimmer HERO 220) за система под 500-600 литра - трябва да не е пускал тази помпа. Аз я ползвам за подкачваща и първо е огромна, второ - поне според мен е пределно шумна в сравнение с по-малките помпи, не на последно място - смуче 65W (иначе пък е сред най-тихите с подобен дебит и спокойно може да се каже, че може и да надживее аквариума).

Стоян Михов

Аз пък се радвам, че преминахме през небезизвестната "китайска" тема без да прекрачваме много рамките на добрия тон, което си е направо постижение, развиваме се явно с бързи темпове  *DRINK*. Един приятел казва "Щом нещо се продава, значи се купува", което комбинирано със " За всеки влак си има пътници", показва защо подобен тип спорове няма как да доведат до еднозначен край  :-D.
Аз бих казал, че ако човек наистина се е размислил дали да си вземе китайско или некитайско, това означава че той може да си позволи некитайското и тогава препоръката е да си вземе него. Но има хора, които разпитват за преимуществата и недостатъците на китайското и некитайското, само за да се самоубедят че китайското е по-добро и реално не допускат да си купят скъпото нещо, което струва колкото дву или три месечната им заплата, в такъв случай е препоръката е да не се самоизмъчват и да си купят китайското, ще им върши достатъчно добра работа. Има хора с достатъчно пари, които нарочно си купуват китайското, защото им харесва да се забавляват и защото знаят, че ако не им хареса нещо или не им върши работа, още утре могат да го хвърлят и да си купят два от скъпите, в такъв случай препоръката е да се забавляват :).
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

dimityr.velikov

здр! приятни емоции и от мен ! :)

камен чочев

Аз пък ще понаплюя немците. То общо взето надали има и винтче от Германия в продуктите им и всичко е китайско. Но да се върнем по темата. Купих си преди година ей тази помпичка http://www.sewatec.de/feed-pumps/aquabee/aquabee-up-4000-/-4000l/h-/-30m-60-watt.html , с идеята да сменя сичето,  че е малко слаба. Дойде, пуснах я, работи два-три дни и се разтрака зверски и си върнах сичето. Две седмици след това бяхме на изложението, отидох на щанда им, обясних им проблема и ми дадоха нов ротор. Прибрах се сложих го и същата работа. Пратих им с куриер цялата помоа да си я видят. Върнаха ми я оправена... Сложих я. Работи една седмица и същата работа. Сега съм а аква медик, която освен, че е огромна нямам забележки. Така, че за аквабито не се лъжете

Rosen Pavlov


Стоян Михов

Цитат на: Rosen Pavlov - 28.01.2013 19:11
Ето един не много скъп делтек http://www.reefstore.co.uk/shop/Deltec-SC-1455-Internal.html  *DRINK*
Не много скъп, но пак около 800 лв, колкото и ATI -то, общо взето се заформя, че един читав скимер отива в тази ценова категория. Иначе интересен скимер, дали делтек се развиват или отиват в китайският сектор, като повечето германски производители...? Не знам, но посоката е тази, всичко вече се произвежда в Китай щом и тунзе и корален цухт завиха нататък, жална ни майка, хубаво че поне децата си ги правим сами засега (е с помощта на комшията де, ама кой знае кога и той ще стане китаец).
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

камен чочев

 *spam
Октоподе, каква е тази промяна? Да не си спрял експериментите в градината   :-D

geniusloci

Камене, по същата логика - помпичката на реактора ми е Eheim и трака, пък насреща имам две aquabee-та, които работят. Друг модел, 2000 l/h. Не мога да си извадя изводи за Eheim 1260 от тракащия Compact, нито за AB 2000-то от твоя случай.


Deltec SC1455 също е с Aquabee 2000.

Similar topics (4)

55689

Публикации: 40
Прегледи: 25698

53291

Публикации: 17
Прегледи: 10424

57247

Започната от toshex1918


Публикации: 3
Прегледи: 3129

20409

Публикации: 1
Прегледи: 4552