• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Поръчка на риби и корали извън обичайните магазини

Започната от altunian, 19.06.2007 19:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

altunian

Някой поръчвал ли е риби или корали от фирми от съседни или други европейски страни? Защото аз опитвам да преговарям с една немска фирма, която е склонна да ми достави корали, но си мисля, че може и някой друг да е опитвал и успявал да направи това.

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

altunian

aquaterrashop.de - чакам да ми кажат цената за доставка с чартър до летище Варна
www.meerwasser-aquaristik.de - цената за доставка им е много висока - за 50 коралчета по 5-6 см ми искаха 450 Евро за доставка.

но преговорите продължават.

botan

А защо да не поръчаме няколко човека?Какво мислите по-въпроса?

altunian

само за коралите, които искам аз, траспортните разходи са колосални.
единственото решение е, ако някой идва с кола от германия. процедурата е следната: от която и да е точка на Германия се поръчва. след 24 часа нещата са на посочения адрес. пътя до БГ е също да кажем 24 часа, и остават достатъчно часове (поне 30-35) за разпределяне и вкарване в аквариумите. става въпрос обаче само за корали. рибите не издържат толкова.
може да се измисли, ако някой отиде в Германия за кола, и да комбинира нещата.

kratun

Цитат на: altunian - 20.06.2007 00:14
само за коралите, които искам аз, траспортните разходи са колосални.
единственото решение е, ако някой идва с кола от германия. процедурата е следната: от която и да е точка на Германия се поръчва. след 24 часа нещата са на посочения адрес. пътя до БГ е също да кажем 24 часа, и остават достатъчно часове (поне 30-35) за разпределяне и вкарване в аквариумите. става въпрос обаче само за корали. рибите не издържат толкова.
може да се измисли, ако някой отиде в Германия за кола, и да комбинира нещата.
Кауза пердута! Не искам да те огорчавам, но ....
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

altunian

ако си мислиш, че на коралите им се случва нещо друго, когато ги внасят българските търговци, ще те разочаровам, че се лъжеш...

djidjo

По-добре си купи корали от магазините в БГ от колкото да се ходи до Германия или да си ги порачваш от там или др. варианти.

ВЕЛИНСКИ

Че какви корали има по БГ магазините? Най-грозните на света на петорни цени.

Много любопитен материал как се шипват успешно корали "на сухо" с над 90% гарантирано оцеляване  ;-)

altunian

за ориентация в немските цени - можете да погледнете линковете, които дадох, но поне това, което аз си харесах, бяха 50 РАЗЛИЧНИ ВИДА коралчета с размер 4-6 см на цена от 599 Евро - т.е. 12 евро на брой, което е цена, която в БГ просто е смешна.

botan

Цитат на: ВЕЛИНСКИ - 20.06.2007 16:41
Че какви корали има по БГ магазините? Най-грозните на света на петорни цени.

Много любопитен материал как се шипват успешно корали "на сухо" с над 90% гарантирано оцеляване  ;-)
Велински,до колкото виждам,там на снимките са само твърди корали, но до колкото знам и меките ще издържат :-)

ВЕЛИНСКИ

Ще пробвам скоро да пренеса корал или зоантиди в мокра салфетка от Гърция и ще пиша дали е успешно  :-)

Но на човека от Reefkeeping може да му се има доверие

mi6okalkana

за заинтересуваните от вносни корали и морски риби и ракообразни до около месец започвам внос по поръчка от Холандия за един магазин в Пловдив. Цени още нямам но стоката си я бива. по нататък ще пиша повече

dido


Similar topics (5)

28219

Публикации: 3
Прегледи: 5125

59304

Публикации: 8
Прегледи: 4274

32001

Публикации: 1
Прегледи: 4611

11572

Публикации: 0
Прегледи: 2806

57381

Публикации: 1
Прегледи: 2890