• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ ча малък соленоводен аквариум

Започната от altunian, 07.06.2007 22:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЕЛИНСКИ

Не съм казал първо корали, а зоантиди т.е полипи. Те са много издръживи гадини и виреят добре дори при високи нива на нитритите.

altunian

защо трябва да има вътрешна и външна филтрация? аз мислех да си взема био филтърът на Sera B400, сигурно и скимер, но трябва ли ми и друго нещо? с какво се прави така препоръчваното движение на водата? с помпата на филтъра или с нещо друго?
може би ще си направя един малък напр. 100л, а ако му хвана цаката - той ще ми стане карантитен, а ще направя и един голям - 300-400л. но просто при един голям аквариум инвестицията е голяма, а не се знае дали ще съм в състояние да ги поддържам живи гадините ;-)

между другото и аз съм чувал, че мекотелите и коралите се слагат преди рибите, но може би защото в по-голяма степен участват в нитратния цикъл. може и да греша.

botan

Слушай Велински,той най-добре знае!
А ако си добре с английския ето ти няколко линка много ще ти помогнат:
2 онлайн списания
http://www.reefkeeping.com/
http://www.advancedaquarist.com/
ето и сайтче с форум
http://www.nano-reef.com/
и още един който лично аз ползвам като определител :-)
http://www.meerwasser-lexikon.de/

puhcho

Цитат на: altunian - 08.06.2007 17:51
защо трябва да има вътрешна и външна филтрация? аз мислех да си взема био филтърът на Sera B400, сигурно и скимер, но трябва ли ми и друго нещо? с какво се прави така препоръчваното движение на водата? с помпата на филтъра или с нещо друго?
може би ще си направя един малък напр. 100л, а ако му хвана цаката - той ще ми стане карантитен, а ще направя и един голям - 300-400л. но просто при един голям аквариум инвестицията е голяма, а не се знае дали ще съм в състояние да ги поддържам живи гадините ;-)

между другото и аз съм чувал, че мекотелите и коралите се слагат преди рибите, но може би защото в по-голяма степен участват в нитратния цикъл. може и да греша.

Филтърът  които си си харесал е многооо слаб,
иначе мекотолите попринцип първо се слагат
движението става с вътрешни помпики по 8-10 лв,или с pozer heаd - препоръчвам

altunian

какво му е слабото? щом е определен за 400 литров аквариум, а аз планирам да го сложа на 100л? как се изчисляват характеристиките, на които трябва да отговаря филтъра?

puhcho

Цитат на: altunian - 08.06.2007 22:42
какво му е слабото? щом е определен за 400 литров аквариум, а аз планирам да го сложа на 100л? как се изчисляват характеристиките, на които трябва да отговаря филтъра?
ами,вътрешен е,с малък обем за фиътърни пълнежи,малък дебит
вземи си един серафил 900 - 102 лв е нов
иначе за биологична филтрация може и него да вземеш,ако имаш финанси

altunian

ясно. а тези филтри имат ли някакъв пълнеж, когато ги купиш, или са просто празни кутии с помпа, за които трябва да си купиш какъвто искаш пълнеж.

някой има ли опит с размножаване на клоуни? защото това ми е една от мечтите за аквариума - да няма много риби, но да успея да ги размножа.

puhcho

ами,не празни са,но пълнежите на са скъпи
при някои само едра и средно едра вата в комплекта с филтъра
има един потрабител  - горгона,който успя - мисля че е мъж,има много статии за размножаване на клоуни - в кой ден бебета как изглеждат и т.н
ако се интересуваш ще ти дам информация

altunian

определено ме интересува темата за размножаването на клоуните, но щом в бг е успял само един при толкова много опитни акваристи... но аз не се отказвам!!!

botan

Трудно е защото трудно се захранват ларвите.

miTko

Цитат на: ВЕЛИНСКИ - 08.06.2007 17:12
Не съм казал първо корали, а зоантиди т.е полипи. Те са много издръживи гадини и виреят добре дори при високи нива на нитритите.

Велински, нали и въпросните полипи спадат към клас КОРАЛИ(ANTHOZOA), или някой ги е преместил от там през последните 20 години? ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

altunian

мисля си, че тези, които казват, че е добре морския аквариум да е над 300л имат известно право... просто за по-малко литри се дава почти същата сума за техника, а резултатът е по-скромен. замислям се за по-голям аквариум, но там нещата май стават по-солени.

питах по-горе, но не ми отговорихте за това, какви са конкретните правила за филтрацията. напр. колко филтрация да има за 100, 200,300,400л и т.н. има ли някакви правила или важи простото правило, че колкото повече, толкова по-добре?

друг принципен въпрос: при по-голям аквариум принципно по за препоръчване ли е да си вземя накакъв китайски готов или да ми направят от стъкло някакъв по размер? какво е качеството на тези китайски готови с шкафове и т.н.?

puhcho

Разбира се че да ти напрвят аквариум и шкаф е и по-добре и по-евтино
привилото за филтръцията е филтъра е върти аквариума 4-5-6 пъти за един час
т.е на аквариум 100 литра ти трябва филтър  - 500 литра в час
повече от 7 пъти в час не е добре за полезните бактерии

botan

Цитат на: puhcho - 09.06.2007 23:18повече от 7 пъти в час не е добре за полезните бактерии
... моя филтър е 600л/ч в 30 л. и пак NO2,NO3,PO4=0 *CRAZY*

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: miTko - 09.06.2007 21:26
Велински, нали и въпросните полипи спадат към клас КОРАЛИ(ANTHOZOA), или някой ги е преместил от там през последните 20 години? ;-)

Да вид корали са, но въпросът се отнасяше за вида корали, а не за класа Корали, мисля че стана ясно  :-)

Корали не могат да се слагат първи в нов аквариум, зоантиди - да. Всъщност всичко може - важното е човек да има много пари и да не му пука...

Similar topics (5)

22779

Започната от tishovsx


Публикации: 0
Прегледи: 5099

36531

Публикации: 7
Прегледи: 4978

40408

Публикации: 3
Прегледи: 2560

5331

Публикации: 11
Прегледи: 19138

58424

Публикации: 5
Прегледи: 3037