• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Питане за аквариум с мекотели и безгръбначни

Започната от yanaki, 17.04.2014 15:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yanaki

Здравейте, покрай командировка в чужбина се запалих по морските аквариуми, като до момента прочетох доста неща и имам проект в главата си, какво би представлявал той.

Спрял съм се на нано съд - около 80 литра с вграден съмп. (куб)
Целта е да отглеждам няколко вида скариди и няколко охлюва. Тоест само пясък живи камъни и скариди, без риби и корали.

Въпроса ми е в подобна комбинация може ли да НЕ се монтира скимер?
Осветлението колко вата  е нужно да бъде?(за сега имам готовност за 2х 24 вата.Т5)

Уейв мейкър 1 брой 1600лита/час достатъчен ли е?

Благодаря Ви предварително!

sano-pets

Здравей,

така се започва - с идеята да няма корали , риби и други не придирчиви животинки а в последствие ако от някой жив камък започне да расте фраг или гъба - виждаш красотата му и си викаш- ама защо да не сложа и аз някой LPS или мек корал!

Така, че предвиди си скимер ( място, пари и т.н. ) - скимера е основното звено във филтрацията на соления аквариум - но ако не искаш, започни без него - но с достатъчно качествени живи камъни (поне 10 кг), пък да видим какъв ще е развоя.

Уейв мейкара ще е слаб - дори и да нямаш корали - ще е малко 1600л/час - вземи поне 2500 или дори 5000л/час.

Осветлението е на минимума - ако имаш възможност за надграждане може за започнеш с двете пури!

gradinarq77


julianiv


Similar topics (5)

27958

Публикации: 32
Прегледи: 17573

20609

Публикации: 121
Прегледи: 44155

14873

Публикации: 1
Прегледи: 3992

55905

Публикации: 3
Прегледи: 4256