• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 01:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ при смяна на коралов пясък

Започната от haans, 30.12.2011 12:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

Колеги моля дайте идеи как да си сменя кораловия пясък(от най ситната фракция),много ме изнервя на моменти и искам да го разкарам по-бързо,но ми е малко бедна фантазията как ще стане и дали няма да се отрази някак на системата! =-O =-O =-O Помагайте!

Коле99

Сифонирай, преди да изкараш субстрата. Ако имаш възможност увеличи на по-голяма мощност "уейвмейкъра. След това вкарай новия субстрат с по-едра фракция, ако правилно съм те разбрал.. Сприраш връщащата помпа и си чистиш съмпа. Като се избистри водата в съмпа - пускаш качващата помпа. "Успех
Aу, ау

Стоян Михов

Виждам че няма много отговори затова преведох това, не съм го правил никога, аз съм на голо дъно, не знам дали ще свърши работа. Ако искаш пробвай с търсачката "Changing sand bed"

Изпразвш аквариума откъм живи обитатели, живи камъни и възможно най-много вода, ако има къде да я сложиш. След това пускаш прахосмукачката (виж на долната снимка как е вързана) и напълно премахваш пясъка. Явно така се размътва по-малко водата отколкото, ако просто го изгребеш пясъка. Слагаш новия. След това слагаш пак живите камъни, но точно по същия начин по който са били преди (да няма долната част нагоре и обратно) и така ще имаш кратък цикъл, но без циклене няма да минеш.  


Поздрави
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

kamos

haans
Я кажи първо каква ти е циркулацията в този аквариум какви помпи за течения имаш и колко кг са ти камъните.
Възможно е да имаш проблеми заради недостатъчно течение. Това с махането на грунда си е голяма мъка и мизерия.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

tonino


haans

нямам никакви проблеми със пясъка,просто като го гледам и се изнервям :) иначе камъните са 60кг,може и повече да са не знам,но вече като че ли се навивам не да махам пясъка с по-едър,а да сложа върху тоя още малко(просто на места из аквариума ми е много малко а на места много насипано,тва е заради рапаните те много ровят из пясъка) :whistle:

kamos

Като нямаш проблеми, що тогава зорлем си решил да си ги създаваш? :popcorn:
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (5)

59802

Публикации: 5
Прегледи: 3404

26839

Публикации: 36
Прегледи: 16675

43730

Публикации: 14
Прегледи: 19577

33943

Публикации: 12
Прегледи: 6782

58424

Публикации: 5
Прегледи: 3086