• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

няколко проблема , дайте съвет как да подходя :)

Започната от beonedge, 15.02.2018 21:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beonedge

накратко , проблемите са следните :
1) преди време се появи една гъба на страничното стъкло . По форумите четох че се премахва механично , което и направих . В момента имам гъби поне на 4-5 места по камъните (някои са синкави ,други жълтеят) . Чета че не са проблем и са признак на добро развитие на системата , но лично мен ме дразнят . Някаква идея как да ги разкарам?
2) появиха ми се на един камък blue clove polyp (или поне аз на това ги оприличавам ) Въпроса е дали да изчакам да плъзнат навсякъде или да почвам с химията - Fenbendazole. Евентуално може ли да се поръча от Европа това ?
3)пуснах един рак в системата -percnon gibbesi , някъде чета че е strictly vegetarian , някъде пишат , че като порасне , почва да ловува риби и скариди . Някой има ли опит  т.е. да залагам ли капан ?
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

blue clove polyp ако ще го махаш се кандидатирам за малко от него-много е красив!

beonedge

покрива всички камъни и задушава коралите ...сигурен ли си ?! Утре ще напрявя снимки , може да е нещо друго (дано) ;)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

Предполагам, че е това, което си мисля-като мини ксения , но по-синкаво. Като гледам снимки по нета е това, ама ще е супер ако го заснемеш.
Като се отдели на отделен камък и ще стане.
Не е ли много дребно чак да задушава?

Успех с останалите тегоби, макар че ти през каквито неща премина-флуконазоли, айптазии, това са ти дребни кафъри:)

iivs

Мога ли и аз да се наредя на обашката и мен много ме кефи, и ще го отделя на един камък само него!

trex700e

Хаха, точно щях да пиша "на аквариума на Иво ще заспи".
За нано е уникален този полип, Мишо имаше и ми вика , че ще го маха, казах му да ми даде, но го беше махнал и забравил.

beonedge

ето снимка ...не бих казал че са ярко сини ,по-скоро лилавеят :


и гъбата :



рака много се крие ,затова снимка от нета :



I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Similar topics (5)

14415

Публикации: 14
Прегледи: 7330

33730

Публикации: 7
Прегледи: 4502

58308

Публикации: 24
Прегледи: 12668

58600

Публикации: 4
Прегледи: 3525

37912

Публикации: 10
Прегледи: 19895