• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начинаещ ще стартира нано , необходими напътсвия

Започната от lafagada, 22.04.2018 15:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lafagada

Здравейте притежавам няколко сладководни аквариума от скоро и малък 45 литров RS-420B 420 х 260 х 450
който мисля да направя на морски с две рибки Клоун и Heteractis magnifica анемония , малко охлюви и евентуално червей тъй като в момента е с топ филтър който не харесвам и най–вероятно няма да върши работа си харесах нов филтър и други неща който мисля че ще свършат работата :
External hang on Power filter transparen xp-13 води се с скимер от алиекспес
CaribSea Life Rock - като не зная колко килограма ще ми трябват
Red Sea Жив пясък, 10кг
Сол Red Sea, 2kg
Sicce Voyager Nano 2.0, 2000 l/h - като отново не зная дали 2 броя да взема има и 1000л на час
Осветлението ще си го правя с умни ргб и ардино около 50 в мислия да сложа и да симолирам изгреви , залези , нощ и бури
Имам нагревател който е за сладка вода рс 50 вата който мога да сменя ако препоръчате
Ще поставя 2 80мм вентилатора за охлаждане на водата  понеже стаята е топла и водата на аквариума не пада под 28 градуса в момента .
Благодаря ви

trex700e

Здравей,
няма лошо да се пробваш, точно такива DIY аквариуми са едно от големите предизвикателства.
1. Аквариумът, който планираш-ти го имаш този аквариум или ще си взимаш такъв? Не знам колко е подходящ....затворен аквариум с такъв тип филтър,висок и в същото време с малко площ на дъното....мисля, че по-добра алтернатива е да си поръчаш някакъв аквариум със съмп на гърба. Сам ще видиш, че стъкларията е най-евтината част от всичко. Не, че с този, който планираш няма да стане-ще стане, но ще ти е много по-неудобно и според мен много от техниката ще се вижда, което не е кой знае колко естетически издържано. Пак казвам, може да стане, но да не се получи "имам 20ки джанти, трябва да им взема едно Порше".

2.External hang on Power filter transparen xp-13 - доколкото разбирам този филтър е със скимер за повърхността на водата(което е супер), но не е със скимер за морски аквариум. Не, че няма варианти за окачен скимет, но ще се смести ли филтър и скимер?

С вентилаторите , предполагам ще имаш проблем с изпарената вода.

10 килограма пясък на мен ми се струват страшно много за такъв аквариум. Според мен, 4 кила качествени, живи камъни са достатъчно.

Наскоро видях един интересен проект за пико аквариум и ако сега реша да си правя пико, бих взел доста идеи от него.
Ето линк:
https://www.reef2reef.com/threads/picolino-optiwhite-zeovit.219882/

В резюме:
Трябва да се справиш със : 1. Подаването на кислород в аквариума (само с окачен филтър няма да се получи, според мен, не и в морски аквариум с доволно количество за този размер животни). 2.Топлината лятото , респективно и с изпарената вода. На такъв малък съд резките промени в солеността , следствие от изпарената вода са проблем.

3.Визията и наместването на техниката: имаме филтър, нагревател , евентуален скимер , това трябва да не бие на очи и да се смести в 42 сантиметра, Може би е добре да се търси нагревателче, което да се постави вътре във филтъра?


Similar topics (5)

42892

Публикации: 27
Прегледи: 9495

36829

Започната от ReefFan565


Публикации: 42
Прегледи: 16327

46822

Започната от aquawolf


Публикации: 9
Прегледи: 4881

59381

Публикации: 144
Прегледи: 43260