• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Организация на раздела

Започната от tonino, 06.01.2012 09:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tonino

06.01.2012 09:35 Last Edit: 19.02.2018 21:22 by tonino
...

Nikiengi

Подкрепям с две ръце!  *BRAVO* Систематизираната информация винаги е била от полза, иначе трябва да се изчете всичко, което го има писано, за добиеш бегла представа от това, което е необходимо! Поздравления!  *DRINK*

paolo6481

И от мен една вдигната ръка.Нямам соленоводен аквариум но не се знае до кога.Подреди всичко както си го скицирал и ще е много полезно за начинаещите.Пък и не само за тях.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

tonino

06.01.2012 13:10 #3 Last Edit: 19.02.2018 21:22 by tonino
...

Coral Master

Наемаш се с нещо доста голямо! Обаче ако разполагаш с необходимото време и го направиш, мога само да изкажа възхищение за ентусиазма ти! Идеята е много добра!
Струва ми се, че накрая ще събереш и материал за една книга, каквато още на нашия пазар няма ...  *bg* *privet* *THUMBS UP*
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

tonino

06.01.2012 17:04 #5 Last Edit: 19.02.2018 21:21 by tonino
...

камен чочев

Евала Тонино, супер идея! Мисля, че точно зимата би могло да се въведе малко ред. Също мисля,че е хубаво да се създаде този "скелет", който си предложил, за да може постепенно да се запълва с информация.
Относно метричните размери ограничение има и спрямо височината. Ако аквариума е прекалено дълбок, то светлината в придънните слоеве е недостатъчна. Успех и ще помагаме кой с каквото може

tonino

06.01.2012 19:09 #7 Last Edit: 19.02.2018 21:20 by tonino
...

Стоян Михов

Да идеята е добра наистина, но аз може би малко ще изиграя ролята на Тома Неверни. Достигането до тази идея е някаква част от развитието на форумите, като се натрупа някаква информация се появява желанието тя да бъде систематизирана, обаче това е много трудно, понякога невъзможно. Такива опити имаше и в Reef Central да се събере информацията за LED  осветлението и за още някакви DIY неща, не си спомням вече, но не се получи много добре и нещо вече не я виждам тази тема. Причината за това е че форумите са много динамична система, най-динамичната може би, в тях мненията, тенденциите, модите ако щете, се променят всеки ден, всяка една информация публикувана вчера е вече стара, авторите, играчите се сменят постоянно с тях и вижданията и теченията. Целта на форумите е да дават моментни съвети, идеи и вдъхновение от последните постижения, те са на върха на вълната, теми в които не се е писало две седмици отиват далеч в небитието и се забравят, дори да ги сложиш лепнати отпред, никой не им обръща внимание. Да не говорим какъв сизифовски труд е това.
Средството с което се получава базисната информация за нещо са статичните системи, като книгите например или интерактивни информационни сайтове. Там информацията никога не остарява тя си остава с книгата и се чете с години и все има какво да научиш въпреки, че книгата е остаряла, аз например все още си чета първата книга, която си купих преди десетина години на Ник Дайкин. Друг е въпроса че няма такива книги на български език, затова аз преди време седнах и започнах да пиша - каквото съм чел, какво съм превел, каквото съм видял, каквото съм направил, каквото някой ми е казал, сигурен съм че всеки от вас е събирал такава информация. Но постепенно спрях, просто в един момент бях задълбал толкова безмислено дълбоко, че само химията ми беше отнела 30-тина страници защото ми е интересна, те непрекъснато излизаха някакви нови неща и я зарязах наникъде, то нямаше и кой да я чете де. всъщност част от големите постове, които пускам понякога са от писанията в книжката. Няма нужда от такива неща, поне не от толкова подробни.

Аз мисля че тук проблема с организацията е, че сме в под-форум, и затова всичко е смесено, нямаме подкатегории. Ако беше възможно да имаме подкатегории щеше да е лесно - тогава всичките неща които ги е изброил Тонино, щяха да са под-форуми в смисъл Осветление, Филтрация, Аквариуми, Скимери, Помпи, и един генерален за общите теми и личните теми, както е големият форум от който този е част. И всеки подфорум щеше да има една заключена лепка например Осветление и се изброяват какви са основните видове и какво представляват и оттам нататък всеки си задава въпросите.

Само да не ме изгонят, че всявам разкол в системата :)


: 06.01.2012г 19:07ч
*ROFL* писал си докато и аз пиша, нямам нищо против увода разбира се, евала ти за ентусиазма, дано обориш моето песимистично мислене :)))
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

камен чочев

Ами то българите сме си така- тръгне някой да прави нещо и пет човека от страни му викат да се откаже, че няма да стане. Да не се разсърдиш само.   *DRINK* Има смисъл от това да се пообновят закачените теми и евала, че някой се е сетил.

Стоян Михов

Цитат на: камен чочев - 06.01.2012 19:39
Ами то българите сме си така- тръгне някой да прави нещо и пет човека от страни му викат да се откаже, че няма да стане. Да не се разсърдиш само.   *DRINK* Има смисъл от това да се пообновят закачените теми и евала, че някой се е сетил.

Хахах абсолютно прав си, но не мога да се въздържа и да разкажа един любим мой стар виц: "Български атлет на олимпиада - бягане на 100 метра, гръмва пистолета нашия напъва, бяга, цялата чуждестранна публика го аплодира с ритмично пляскане и изведнъж от българската агитка се чува "Ууууууу селянин, къде си тръгнал бе с тез късите крака, върви си паси овцете и т.н". Свършило състезанието нашия взел второ -трето място, и другите състезатели дошли при него и почнали да го съжаляват нали че родната му публика постъпила така с тези обиди. И той казал: "А а аа момчетата ли? Те са ми приятели, аз съм ги извикал, че другите като започнат да пляскат, не съм свикнал и губя ритъма."  *ROFL*   Така че аз най-вече  да нахъсам Тонино да не загуби ритъма  *DRINK* иначе ще помагам и то с голям кеф, както се вижда.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tonino

06.01.2012 20:49 #11 Last Edit: 19.02.2018 21:20 by tonino
...

Георги

07.01.2012 11:54 #12 Last Edit: 07.01.2012 15:06 by Георги
Предлагам ви да се създадат следните подраздели:
- подраздел: стартиране и фази
- подраздел: соленоводно оборудване
   = закачени теми: дисплей, съмп, циркулация, камъни, осветление;
- подраздел: соли и минерали или соленоводна химия
   = закачени теми: не зная, вие ще кажете;
- подраздел: корали и водорасли (корали, анемонии и т.н.)
   = закачени теми: за видовете корали, вие ще кажете;
- подраздел: соленоводни обитатели (риби, скариди, червеи, раци и т.н.)
   = закачени теми: вие ще кажете
- подраздел: черноморски биотоп

Общите въпроси ще останат за този раздел. Не е добра идея да има подраздел проблеми или препоръки.
Използвам "соленоводни" за да се отличават от сладководните и да няма объркване.
После ще местим темите, които вече съществуват.
Съвсем примерно ги пиша, нямам личен опит.
Конкретно трябва да решите броя и имената на подразделите. Със зелено е което добавих сега.

tonino

07.01.2012 12:40 #13 Last Edit: 19.02.2018 21:19 by tonino
...

kamos

Отлична идея за групиране в под форуми.
Давайте за черноморските двамата с Коле ще помагаме.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (1)

8702

Публикации: 0
Прегледи: 3452