• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси и отговори за морска акваристика

Започната от Стоян Михов, 20.11.2012 21:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ZIRO

Здравейте, един бърз въпрос.
Има ли значение по кое време на деня се прави измерване на KH, защото доколкото знам при PH има колебание?
Благодаря.

Стоян Михов

Зависи единствено от това кога си дозирал :), другите флуктуации са твърде нищожни и неточността на любителските тестове ги маскира.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

ZIRO


alexandarcho

Здравейте колеги,
някой срещал ли е някъде инфо какво се прави при отравяне от Ostracion cubicus :-(

Стоян Михов

Надявам се, че отравянето е на аквариума, ако има засегнат човек веднага звъни на 112. В аквариума веднага махни мъртвата риба, смени 50% вода,и сложи двойна доза активен въглен.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tishovsx

Лошото на тая гад е, че ако се стресира прекалено много, жлезите изпускат секрет (pahutoxin), гъст като сопол примерно. Безцветен и много лесно се разтваря във водата, но това не е всичко, отровата не действа мигновено, а бавно с увеличение на времето. Това рибе е способно да унищожи целия аквариум.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

alexandarcho

Успях да я извадя преди да умре. Цялата беше изподрана, явно е откачила нещо, имам няколко счупени корала. Не знам как действа този токсин, при мен умря само една жълта зебразома. Както плуваше нормално легна в ъгъла и умря за секунди, без никакви други симптоми. Едно Centropyge loricula плува странно, все едно няма опашка, но засега е живо. Всички други риби са ок. Дано да няма други последствия. Интересно е, че скимера започна да вади супер гъста бяла пяна. Намалих го на минимум, но пяната не се втечняваше и не пълнеше чашата, а повдигаше капака и излизаше навън. Сложих три вида активен въглен и скимера си нормализира работата за четири часа. Утре ще сменя и вода, че нямам готова.
Сложих три вида активен въглен, дано да хване нещо.

Стоян Михов

Съжалявам за загубите ти. Надявам се, че ще овладееш положението с активния въглен и смяната на водата.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

ZIRO

Колеги дайте съвет, за един-два дни стъклата на аквариума са ми за чистене. Нитрати и фосфати не засичам с тестовете, водата изглежда бистра и чиста, на какво се дължи това натрупване на гадурия?
Благодаря.
*DRINK*

tishovsx

Еднозначно никой не може да ти даде отговор.
С какви тестове мериш? Ако са на салиферт, този за фосфати не става за ниски стойности.
Ако си местил нещо си по аквариума, има резон за микро циклене.
Виж колко органика имаш, дали скимера работи както трябва, осветлението как е?
Такива ти ми работи :-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

ZIRO

Тестовете са на Селиферт. Скимемера работи "прилично", с aqua medic blue 500 съм и за моят обем вода(130л) даже е малко голям, чашката се пълни на 2/3 за седмица, настроил съм го на почти средно скимиране, течността е малко по-тъмна от бира.
Осветлението ми е LED, Zetlight ZT6500.
Сменявам редовно смолата за фосфати.
Предполагам аквариума все още преминава през разни цикли, на пет месеца е от старта.
Явно че нещо не е наред, въпроса е от къде греша.

diabolique

Силната дневна светлина, допринася много за алгите по стъклата

trupai

Алги ли натрупва по стъклата или бактериални колонии?
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

ZIRO

Не мога да определя какво е точно, кафеникаво е натрупването. Като оставя стъклата три дни без почистване, си личат пътечките на охлювите където са минавали  :-D.

trupai

Добавяш ли NOPOX или други въглеродни източници?
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Similar topics (5)

50229

Публикации: 24
Прегледи: 11560

43908

Публикации: 79
Прегледи: 39750

40537

Публикации: 13
Прегледи: 7252

43791

Публикации: 9
Прегледи: 3936