Автор Тема: Бързи въпроси и отговори за морска акваристика  (Прочетена 53695 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pl86

• Пламен Иванов
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 450
    • Соленоводни аквариуми България
В линка който си дал пише:
Цитат
Много ниска минерализация: под 50 mg/l

T.e. не е нула, ако някой път ти се наложи инцидентно да я ползваш едва ли ще е проблем, но да я ползваш нея постоянно - според мен не е добра идея. Особено яко я използваш за доливане на изпарената вода, така тези минерали се натрупват в аквариума и идват алгите които ги консумират.  :-(

Може да пише обратна осмоза, но след това е добавена и минерализация, защото както каза колегата - чистата осмозна вода не става за пиене.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
  • Публикации: 256
Да не говорим, че мъкненето на тия туби , калкулирания в цената амбалаж и изобщо цялостно по-високата цена... в смисъл сложи го в графа "временни решения", докато се сдобиеш с осмоза. Освен за аквариума, с много леки доработки можеш да я ползваш за пиене , за готвене и други.

Неактивен venciasq

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 30
Да минерална,мисля че беше 6л.Купих я от малко магазинче,може и да е имало някаква врътка. *dontknow*

Неактивен WOLF

• Публикации: 280
Здравейте, въпросът ми е следния. Имам нова система за осмоза (http://gondzik.de/product_info.php?products_id=337) на която последния филтър е сменен с дейонизираща смола и имам и нов TDS (http://www.tdsmeter.com/products/tds3.html)
Порблема с е следния, вода влиза в осмозата на 45 частици (гр.София, нова сграда) и излиза на 2-3 но не и на нула.  Въпросът ми е първо разумно ли е пълненето на нова система изцяло с таква вода? На какво може да се дължи това, почти всеки твърди че ТДС-а му мери 000, замислих се да купувам нова мемрана, но някак не ми се вързва понеже осмозата я разопаковах аз.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
Аз съм купувал откакто съм в хобито 2 броя нови системи РО. И в двата случая съм имал същите тдс резултати като твоите, докато добие първите 100 литра вода , които изхвърлям , след което няма проблем.
*Промил си системата, според  инструкциите за стартиране, нали? /моята е друга марка и има такива изисквания, предполагам с всички марки е така/

Неактивен WOLF

• Публикации: 280
изплакнах двата въглена преди мембраната с течаща вода, на мембраната нищо не съм и промивал. През осмозата трябва да са минали над 200лт, работила колко 24 часа
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
Моля, някой ако е пазарувал скоро да ми препоръча магазин за морска акваристика на територията на ЕУ , който да шипва до Бг, че си търся едни неща. Благодаря предварително.

Неактивен beonedge

• Публикации: 342
https://www.whitecorals.com ...ако си в София ,дават гаранция че  пристигат живи
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
О, мерси много, супер е!

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
Някой има ли идея какво ще стане ако използвам KZ ZeoSpur2 от добавките на коралензухт , с цел да намаля зооксантелите в кожата на едни СПС и? Като през това време ще захранвам с аминокиселини и въглехидрати , че да ядат? Предполагам схващате идеята, но дали е реално на практика?

Неактивен Ilianidis

• Публикации: 1 479
Това прави твърдите корали цветни,но може и да ги убие.Заслужава ли си риска?Ако имаш втори експериментален риф може би.Някъде четох че съдържа мед,който метал е доста токсичен в някои съединения.