• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 06:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Соленоводен аквариум

Започната от kuk93, 18.02.2009 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kuk93

18.02.2009 16:58 Last Edit: 18.02.2009 18:44 by kuk93
Здравейте,

от няколко дни чета темите в този раздел. Изчетох доста от написаното.
Затова ми се иска да започна с по-лесното.Гледах в една от темите слайдшоуто на Ботан и от него се обнадеждих.
Искам да започна със малък аквариум (50-60л),в който да гледам 2 клоуна - без корали.
Може и някакви скариди или охлюви.
Искам да попитам какви филтри да си взема за такъв литраж или да си взема скимер?
Нагревател и термометър ще си взема.
Ще си купя необходимите тестове и уред за мерене на солеността(каква му е цената?).

Каква е цената на кораловия пясък?  и Какъв пласт е необходим (някъде четох за 10см, но ми се видя много за такъв малък аквариум)

Колко време трябва да чакам за да пусна рибките?
И ако нещо съм изпуснал кажете.

MeTogu

Според мен отговорите на тези въпроси идват сами с още четене и разходка из магазините.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

N.Nobs

А защо не си направиш по-голям аквариум?Например 100 л. и нагоре.Разлика в цената няма да има особена.Просто подържането на параметрите ще ти е по-лесно отколкото в 50 литров.
За такъв литраж можеш да си вземеш ето този скимер => http://www.aqua-medic.de/seawater/en/11/miniflotor/
Цената на ареометъра беше около 15лв.Коралов пясък от 3лв/л. нагоре,като ако ще го ползваш като дентитратор трябва да е ситен и от8-10 см нагоре като дебелина на слоя.
Клоуните са от 22лв. нагоре, зависи каде и как ги намериш.Можеш да ги пуснеш в аквариума в зависимост от показанията на тестовете, но не по-рано от 20-тия ден.

....и да знаеш че още много неща изпускаме  *DRINK*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

kuk93

18.02.2009 19:16 #3 Last Edit: 18.02.2009 19:43 by kuk93
Не си правя по-голям аквариум защото нямам място, а и не ми дават.Благодаря за информацията. Ще пообиколя и магазините на солунска и кимбайците - разбрах че имат соленоводни аквариуми.
Искам да попитам и кои неща трябва да се вземат в за начало? имам някои тестове-за PH,KH ще си взема и за NO2 и NO3. В събота ще си взема аквариума.
А какъв филтър е необходим? Прочетох че трябва да се създава течение и  да няма мъртви зони, защото ще се появат алги?

iva

www.aquaworldbg.com
бул.Дондуков н.66, София
също има соленоводни аквариумчета
Успех
:)

kardam681

18.02.2009 21:39 #5 Last Edit: 18.02.2009 21:58 by kardam681
Цитат на: N.Nobs - 18.02.2009 18:46

Цената на ареометъра беше около 15лв.

Престанете да лъжете хората,опитваме се да създадем СЕРИОЗНА Морска Акваристика в БГ.!!!!!!!!Ма..к......му с уред и тестове за по 15 лв. не става-просперират единствено некоректните продавачи/не търговци!!!!!!/,които пробутват на момента!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Акъл в БГ сайтовете ми дават само хора които са вкарали повече теория от колкото практика-Ботан,Ноби и т.н....несериозно е -един клоун не са отгледали ..................................

N.Nobs

Брех че и специалист се извъди.Я дай малко акъл ти, като те гледам ги разбираш морските аквариуми.
Кажи на момчето как да си премахне нитратите с канистър, или му разкажи за всичките си корали на който не им знаеш името.
И не се сещам кога се информира ти за моята практика в соленоводната акваристика и колко теория съм изчел аз по темата?

Моля те не се излагай повече "сериозен акваристе"  *privet*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

kardam681

Цитат на: N.Nobs - 18.02.2009 22:14
Брех че и специалист се извъди.Я дай малко акъл ти, като те гледам ги разбираш морските аквариуми.
Кажи на момчето как да си премахне нитратите с канистър, или му разкажи за всичките си корали на който не им знаеш името.
И не се сещам кога се информира ти за моята практика в соленоводната акваристика и колко теория съм изчел аз по темата?

Моля те не се излагай повече "сериозен акваристе"  *privet*
Е ,че се извъдих факт е -относно имената които търсиш  в Гугъл има бутон-изображениея-после намираш ,ако владеееш чужд език четеш- и с това оставш-превод  ,бате!!!!!!!!!Относно практиката ти ,чесно казано не ме е впечатлило нещо ,че да ме въхновиш

N.Nobs

Цитат на: kardam681 - 18.02.2009 22:28
Относно практиката ти ,чесно казано не ме е впечатлило нещо ,че да ме въхновиш

Направо се радвам че не съм твой кумир  ;-)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

kuk93

Може да продължите споровете на ЛС.
А сега да се върнем към въпросите:
Какво ми трябва най в началото?
Като гледам само рибки трябва ли да минавам през всички фази?

discus

Цитат на: kardam681 - 18.02.2009 21:39
Престанете да лъжете хората,опитваме се да създадем СЕРИОЗНА Морска Акваристика в БГ.!!!!!!!!Ма..к......му с уред и тестове за по 15 лв. не става-просперират единствено некоректните продавачи/не търговци!!!!!!/,които пробутват на момента!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Акъл в БГ сайтовете ми дават само хора които са вкарали повече теория от колкото практика-Ботан,Ноби и т.н....несериозно е -един клоун не са отгледали ..................................

Незнам кой какво е гледал и колко е в час, но гледам ти със сладководната до никъде не си го докарал. Ще видим в соленоводната докъде ще я докараш. Консумативите на Dupla i Dennerle не те правят по-добър акварист.

raiko

19.02.2009 01:19 #11 Last Edit: 19.02.2009 02:17 by raiko
Цитат на: kuk93 - 18.02.2009 22:51
Може да продължите споровете на ЛС.
А сега да се върнем към въпросите:
Какво ми трябва най в началото?
Като гледам само рибки трябва ли да минавам през всички фази?
Въпросите са зададени.С нетърпение ще очакваме отговорите от специалиста-практик, kardam681.

kardam681

Цитат на: discus - 19.02.2009 00:08
Незнам кой какво е гледал и колко е в час, но гледам ти със сладководната до никъде не си го докарал. Ще видим в соленоводната докъде ще я докараш. Консумативите на Dupla i Dennerle не те правят по-добър акварист.

Относно дискуси да съм се изказвал някога???? :-P :-P :-P :-P :-P.Dupla i Dennerle не те правят акварист-плещене на теории по форума също *THUMBS UP*

Деян

Аз пък предлагам някой да отговори на момчето, от вчера чака.  :-)

kobra

Най-добре модераторите да трият всички следващи коментари на лична основа , които не са по темата *spam
водка в стил IT:
0.1л-demo
0.25л-trial version
0.5л-personal edition
0.7л-professional edition
1л-network edition
1.75л-enterprise
3л-for small business
5л-corporate edition
Ракия-home edition
(за отскок)-Service pack
Зелева чорба-Recovery tool
Мезе-plugins
Бира-patch

Similar topics (5)

53291

Публикации: 17
Прегледи: 11393

27579

Публикации: 8
Прегледи: 4670

20409

Публикации: 1
Прегледи: 4716

48152

Публикации: 1
Прегледи: 2587

55763

Публикации: 3
Прегледи: 3589