• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Соленоводен аквариум

Започната от kuk93, 18.02.2009 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goro

Цитат на: kamos - 23.02.2009 19:50
Простете невежеството ми ама за такова нано за какъв дявол му е филтрация с вътрешен съмп?
Би трябвало само със скимер да е достатъчно.
То и сладководния акв. може само с камъче за въздух, ама слагат канистри?
При положение че филтрацията струва колкото евтина соленоводна рибка(без пеноотделителя) дали си заслужава риска да я спестим?

kamos

От добрата филтрация друго освен натрупване на нитрати няма да постигне. За такава малка система е по добре да наблегне на седмична смяна на водата около 30-40 процента, т.е. концепцията за филтрация само със живи камъни.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

goro

Цитат на: kamos - 24.02.2009 07:53
От добрата филтрация друго освен натрупване на нитрати няма да постигне. За такава малка система е по добре да наблегне на седмична смяна на водата около 30-40 процента, т.е. концепцията за филтрация само със живи камъни.
Не разбирам добре твърдението ти: предпочиташ вместо да станат нитрати да си останат като амоняк и нитрит ли?
Кой е казал че наличието на филтър  пречи да сменяш вода?
Може би се опитваш да засегнеш теорията, че един зле конструиран филтър след време става генератор на органика?
Конкретизирай въпроса!
Ти тази концепция с живи камъни прилагал ли си я за дълъг период?

kardam681

Цитат на: N.Nobs - 23.02.2009 18:28

А какво точно си казал, "Аквариста"? Упс, забравих "сериозен"  :-D
Виж сега Юнак,хем спамиш ,хем модваш!!!!!Абсудно е не -смяташ ли?Модератора не трябва да налага мнение а да дава насоки!?Раздела е "Соленоводна акваристика"-а не как да купим  морски риби и да не умрат до другия внос!!!!!!!!!

goro

Цитат на: kardam681 - 24.02.2009 23:07
Виж сега Юнак,хем спамиш ,хем модваш!!!!!Абсудно е не -смяташ ли?Модератора не трябва да налага мнение а да дава насоки!?Раздела е "Соленоводна акваристика"-а не как да купим  морски риби и да не умрат до другия внос!!!!!!!!!
Ще си позволя да ти отговоря Аз, защото не съм модератор: не мислиш ли че прекаляваш Приятелю?Соленомер, соленомер,................скъп?Един от хората с доста голям опит отдели време да ти обясни на Л.С. разликите м-у 8 различни фирми и че не е от значение с кой ще работиш, но ти не миряса!След това започна да даваш акъл на момчето от предната тема как да си изхвърли късетачният филтър на Ферпласт и да си купи външен на ''Сън-Сън'' с вградена УВ лампа, което е абсурдна глупост!Къде ще спреш и още колко хора ще объркаш?
Поздрави?!

bigbeer

Цитат на: kardam681 - 24.02.2009 23:07
Виж сега Юнак,хем спамиш ,хем модваш!!!!!Абсудно е не -смяташ ли?Модератора не трябва да налага мнение а да дава насоки!?Раздела е "Соленоводна акваристика"-а не как да купим  морски риби и да не умрат до другия внос!!!!!!!!!

Да си забелязал тук някой да налага мнение - освен теб и Твоят хидрометър?! Понеже ми беше препоръчано да чета темите, а аз го спазвам стриктно.. тази тема я чета за втори път и забелязах че дори модераторите тук са доста приятелски настроени. В крайна сметка след една бърза ретроспекция на изписаното до тук в съзнанието ми остават няколко момента: Топките на Методи, Твоят хидрометър и Темата. Като направя една бърз рефреш и заключение по един метод за анализиране на глупостите пак стигнам до извода: - че на Темата не помогнаха нито Топките на Методи нито Твоят хидрометър...

пс: ако ти се струва че говоря несвързани неща.. не търси причината в мен ;)
ппс: Методи не ми се сърди. ама ти сам стана една от горещите точки в тази тема  *DRINK*

goro

Не бях писал 2-3 месеца и нещата вървят пак натам!Вие забравяте за какво е този форум:Споделяики собственият си опит да помогнем на другите да не повтарят нашите грешки!

raiko

25.02.2009 01:42 #97 Last Edit: 25.02.2009 02:05 by raiko
Цитат на: goro - 25.02.2009 01:08
Не бях писал 2-3 месеца и нещата вървят пак натам!Вие забравяте за какво е този форум:Споделяики собственият си опит да помогнем на другите да не повтарят нашите грешки!
Аааааа, не така бе Жорка, не с лошо! Тук е интересно. Тъкмо стана дума за "топките на Методи" и ти искаш да се спасяваш. *ROFL*
По-добре е такива като теб да дават съвети в този раздел, отколкото някои "сериозни акваристи" да ръсят мозък.

MeTogu

25.02.2009 06:53 #98 Last Edit: 25.02.2009 06:56 by MeTogu
Взехте да ме обърквате мой ли са топките или не са.Освен че някой си бил имал 140 бр и kamos дето ги е махнал друг никой не позлва въпросните топки.Да уточним сега на кого са и кой ги ползва.
И плюс това никъде не споменавам че имам опит но първите ми впечатления за някой неща са абсурдни и изказвам мнение.

п.п.Моля акваристи който нямат солени аквариуми да избягват да се бъркат в теми с който не им е работата.Считам че подмятанията ви са излишен спам и заяждане.Четете си пийте си бирите и се забавлявайте.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

Методи не си прав за голямата бира. Доколкото знам пак е спретнал един черноморски аквариум.
Жоро
Нямам твоят опит в соленоводната акваристика.
Просто моят опит с вътрешния съмп ми показа, че като се задръсти действа ужасяващо, а понеже обикновено е тесен се чисти доста трудно.
Нямам опит и с тропически аквариуми. Имам опит само с черноморски аквариуми.
В момента моите питомци /седем морски кучета Паун и четири лапини/ ги държа в един 120 литров аквариум. Филтрацията е скимера ми и водораслов филтър, по идеята на Кралчев. Засега нямам проблеми. Камъните ми са от черно море, взех си ги живи от морето в началото на лято 2008.
Питомците ги преместих в 120 литровия аквариум в началото на Януари 2009. Седмичната смяна е 30 процента от водата.
Смятам да направя замервания в края на тази седмица и ще публикувам резултата.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

N.Nobs

Цитат на: kardam681 - 24.02.2009 23:07
Виж сега Юнак,хем спамиш ,хем модваш!!!!!Абсудно е не -смяташ ли?Модератора не трябва да налага мнение а да дава насоки!?Раздела е "Соленоводна акваристика"-а не как да купим  морски риби и да не умрат до другия внос!!!!!!!!!

Виж сега Принцесо, ( не ме разбирай погрешно, това е алюзия към народните приказки където се налага Юнака да спасява Принцесата (както явно ще се налага да те спасяваме теб до следващия внос)) Ако обърнеш внимание на първия ми пост по темата ще видиш че се опитах да дам насока на човека.След което изведнъж ти се появи и започна да ръсиш врели-некипели и то с един категоричен тон който не ти подхожда на тримесечния опит в "соленоводната акваристика"
Разбрахме те че си заможен акварист и си придобил моооооого скъп рефрактометър.Но не мога да разбера защо реши че той е по-удачен от обикновен ареометър?Известно ли ти е че само разликата му 1000 ppm. и 1400ppm. магнезий ти дава разлика в соленоста от 1ppm. (34.5-35.5)?Оставявме на страна температурната компенсация и всички други знайни и незнайни параметри.Мислиш ли че човек който иска да се пробва с 2 клоуна си заслужава да си купува рефрактометър който струва 3 пъти повече от самите му риби?И защо реши че една разлика в соленоста от 1.024 до 1.027 има някакво отношение към оцеляването на рибите при положение че си ги аклиматизирал правилно?Дали ти е известно че при лечението на морски риби от Криптокарьоза като един от най-сигурните начини за лечение се препоръчва намаляване на соленоста (хипосалинити) до 1.015 и по-ниско.

Така че ако не искаш да си говорим за спам другия път когато решиш да изкажеш някое категорично съждение поне се обоснови защо.Иначе всичко друго е амортизиране на клавиатурата и вкарване "повече теория отколкото практика" от твоя страна.Нали разбираш че изглежда смехотворно?  *privet*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

kuk93

25.02.2009 16:51 #101 Last Edit: 26.02.2009 17:14 by kuk93
След всички предложения реших това:
Коралов грунд (това жив или нежив пясък е?) - ще покрие около 6-7 сантиментра.
Живи камъни -2кг.
Скимер - минифлиотор на Аквамедик (може ли да не се купи със стартирането, а чак към зелената фаза?)
Пауърхед
Тестове - PH,KH,NO3,NO2,PO4 кажете на коя фирма?
Осветление - 1 или 2 пури по 15W.
Соленометър - такъв от 14лв.
Някакви бактери при стартирането - предложете.
Ако нещо съм изпуснал кажете. :-)

iva

25.02.2009 17:02 #102 Last Edit: 25.02.2009 17:07 by iva
 Ще ти трябва и: ( NH3 / NH4 )  тест - амоний, амоняк.
:)

goro

Цитат на: kuk93 - 25.02.2009 16:51
След всички предложения реших това:
Коралов грунд (това жив или нежив пясък е?) - ще покрие около 6-7 сантиментра.
Неживи камъни - 2-3 плочи.
Живи камъни -2кг.
Скимер - минифлиотор на Аквамедик (може ли да не се купи със стартирането, а чак към зелената фаза?)
Пауърхед
Тестове - PH,KH,NO3,NO2,PO4 кажете на коя фирма?
Осветление - 1 или 2 пури по 15W.
Соленометър - такъв от 14лв.
Някакви бактери при стартирането - предложете.
Ако нещо съм изпуснал кажете. :-)

Подвел съм те за цената на минифлотора не е 75 а 64 лв

MeTogu

Цитат на: kuk93 - 25.02.2009 16:51

Някакви бактери при стартирането - предложете.


Бактозим.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

30468

Публикации: 18
Прегледи: 11353

20609

Публикации: 121
Прегледи: 44370

55905

Публикации: 3
Прегледи: 4321

46317

Публикации: 18
Прегледи: 8309