• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Соленоводен аквариум

Започната от kuk93, 18.02.2009 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Вместо да търсиш стартиращи бактерии, потърпи малко, посъбери пари и започни с поне 50 процента жив пясък и живи камъни в минимален размер поне 10 процента от аквариума, т.е 100 литра аквариум - 10 кг и нагоре/най добре повече/. Не знам откъде си но потърси връзка с колеги от твоя град със соленоводни аквариуми. Могат да ти дадат малко "жива" вода от техните аквариуми за да ти погнат за старта.
Ако не можеш да направиш , или пък ако не искаш поради някаква причина да направиш това, послушай Жоро. Сложи филтър с керамика. Зареди се със търпение и ежеседмично следи показателите  аквариума.

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

botan

Така, тест за амонии и амоняк няма да ти е от кой знае каква полза, след като имаш за нитрити - имаш ли нитрити имаш и амоний/амоняк.
Стартиращи бактерии не виждам за какво са ти. Нали до една степен това е работата на живите камъни. Вместо да даваш пари за бактерии си вземи повече живи камъни. :)

kuk93

27.02.2009 20:31 #107 Last Edit: 27.02.2009 20:47 by kuk93
А какъв е смисълът на скимера в аквариум само с риби???
А как стои въпросът с доставките от чужбина (англия,германия) на 1-2 риби и камъни?

kardam681

Цитат на: N.Nobs - 25.02.2009 11:06
Виж сега Принцесо, ( не ме разбирай погрешно, това е алюзия към народните приказки където се налага Юнака да спасява Принцесата (както явно ще се налага да те спасяваме теб до следващия внос)) Ако обърнеш внимание на първия ми пост по темата ще видиш че се опитах да дам насока на човека.След което изведнъж ти се появи и започна да ръсиш врели-некипели и то с един категоричен тон който не ти подхожда на тримесечния опит в "соленоводната акваристика"
Разбрахме те че си заможен акварист и си придобил моооооого скъп рефрактометър.Но не мога да разбера защо реши че той е по-удачен от обикновен ареометър?Известно ли ти е че само разликата му 1000 ppm. и 1400ppm. магнезий ти дава разлика в соленоста от 1ppm. (34.5-35.5)?Оставявме на страна температурната компенсация и всички други знайни и незнайни параметри.Мислиш ли че човек който иска да се пробва с 2 клоуна си заслужава да си купува рефрактометър който струва 3 пъти повече от самите му риби?И защо реши че една разлика в соленоста от 1.024 до 1.027 има някакво отношение към оцеляването на рибите при положение че си ги аклиматизирал правилно?Дали ти е известно че при лечението на морски риби от Криптокарьоза като един от най-сигурните начини за лечение се препоръчва намаляване на соленоста (хипосалинити) до 1.015 и по-ниско.

Така че ако не искаш да си говорим за спам другия път когато решиш да изкажеш някое категорично съждение поне се обоснови защо.Иначе всичко друго е амортизиране на клавиатурата и вкарване "повече теория отколкото практика" от твоя страна.Нали разбираш че изглежда смехотворно?  *privet*
Здравей спасителю,
май си юнак само пред принцесите но не и за змеьовете /не се визирам себе си -Спокойно отдъхни/
Този форум е за да се дават правилни насоки както всички сме съгласни!!!!Насоките които давате НЕ СА ПРАВИЛНИ за начинаещи соленоводни акваристи/ казвам го от личен опит/-за това нивото и в България е смешно и  жалко за съжаление. Истината е ,че трябва една сериозна основа -за да има развитие както от към клиенти така и от към търговци.За съжаление я няма защото на начинаещите акваристи се обясняват глупости от рода на 7 биоболс от 0.11 лв. и джаджа за 12лв. а напасването и нагаждането са времено състояние на нещата.Формулата е проста- нямаш основа нямаш развитие/нали юнако /От това губят и двете страни и за това ни е толкова мърлява соленоводната акваристиката,ако може да каже ,че  имаме такава.
Рефрактометър рядко трябва ,но като трябва виждаш-че имаш боклук за 20 кинта които за нищо не става .Въпросния уред той не е само за контролни замервания,както естествено знаеш Юнако :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


: 28.02.2009г 09:09ч
Цитат на: goro - 25.02.2009 00:24
Ще си позволя да ти отговоря Аз, защото не съм модератор: не мислиш ли че прекаляваш Приятелю?Соленомер, соленомер,................скъп?Един от хората с доста голям опит отдели време да ти обясни на Л.С. разликите м-у 8 различни фирми и че не е от значение с кой ще работиш, но ти не миряса!След това започна да даваш акъл на момчето от предната тема как да си изхвърли късетачният филтър на Ферпласт и да си купи външен на ''Сън-Сън'' с вградена УВ лампа, което е абсурдна глупост!Къде ще спреш и още колко хора ще объркаш?
Поздрави?!
........да бе с точно с този "Ферпласт" и риба-чук ще отгледаш /не че съм фен на Сън Сън новия аквариум го правя с Ехейм /но ще ми е интересно какви ли върхове ще достигнеш с късетъчен филтър в соленоводната акваристика.?????????
: 28.02.2009г 09:09ч
Цитат на: bigbeer - 25.02.2009 00:45
Да си забелязал тук някой да налага мнение - освен теб и Твоят хидрометър?! Понеже ми беше препоръчано да чета темите, а аз го спазвам стриктно.. тази тема я чета за втори път и забелязах че дори модераторите тук са доста приятелски настроени. В крайна сметка след една бърза ретроспекция на изписаното до тук в съзнанието ми остават няколко момента: Топките на Методи, Твоят хидрометър и Темата. Като направя една бърз рефреш и заключение по един метод за анализиране на глупостите пак стигнам до извода: - че на Темата не помогнаха нито Топките на Методи нито Твоят хидрометър...

пс: ако ти се струва че говоря несвързани неща.. не търси причината в мен ;)
ппс: Методи не ми се сърди. ама ти сам стана една от горещите точки в тази тема  *DRINK*

*DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK*

iek

kuk93 , не се шашкай, виж този аквариум например: http://www.nano-reef.com/featured/?tank=20, техниката е елементарна, всичко, което ти трябва са достатъчно количество качествени живи камъни. Ето ти още един -http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1159026&perpage=25&highlight=nTOTM&pagenumber=1, тук нещата са още по-опростени.

N.Nobs

Цитат на: kardam681 - 28.02.2009 09:30
Рефрактометър рядко трябва ,но като трябва виждаш-че имаш боклук за 20 кинта които за нищо не става .Въпросния уред той не е само за контролни замервания,както естествено знаеш Юнако :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Виждам че си открил ново приложение на рефрактометъра.Ще го споделиш ли с нас за да не се лутаме непросветени в тъмните дебри на соленоводната акваристика?Защото от първото ти изречение в цитата виждам че не си много наясно с това що е рефрактометър и що е ареометър.  *doskoro*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

kuk93

02.03.2009 19:32 #111 Last Edit: 02.03.2009 21:59 by kuk93
Може ли да се използва окачен или външен филтър за филтрация?
Каква е ползата от него?
И ако може дайте идеи за такъв.
А за вътрешен филтър добре ли е 450л/ч или е по-добре 700л/ч?

iek

Можеш да го използваш за направата на рефюджиъм: http://www.google.bg/search?hl=bg&rlz=1G1GGLQ_BGBG306&q=aqua+clear+refugium&meta=.

kamos

Iek много интересна статия не се бях сетил за подобно приложение на окачен филтър. *privet*
http://www.coralforum.com/forums/showthread.php?t=24042
Кuk93
Както беше посочено в темата можеш да използваш окачен или външен филтър. Ползата от филтъра е, че ще в керамиката му ще се заселят полезни нитрафициращи бактерии.
На въпроса за скоростта на филтъра в соленоводните важи правилото колкото повече, толкова повече, т.е. между 450 и 700 аз бих избрал 700 литра на час.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

kardam681

Цитат на: N.Nobs - 28.02.2009 10:30
Защото от първото ти изречение в цитата виждам че не си много наясно с това що е рефрактометър и що е ареометър.  *doskoro*
тоест???????

tishovsx

Чета...мисля...пак мисля, много сте надобрели !
Чудя се дали да се захващам със солен аквариум, ъ кво ше кажете  :-|
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

58600

Публикации: 4
Прегледи: 3557

31336

Публикации: 10
Прегледи: 8143

28211

Публикации: 22
Прегледи: 8479

56108

Публикации: 52
Прегледи: 32835

50538

Публикации: 3
Прегледи: 2957