• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Става ли обикновената морска сол за морски аквариум?

Започната от Coral Master, 10.02.2011 18:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

almaren

Еййй от тия софиянци няма мира  по форумите!последно написах че ще използвам рифова сол на тропик марин+морска вода.идеята ми беше да имам в аквариума бейс рок и риби само.използвам морската вода за да мога да стартирам по бързо.От вчера канистъра върти водата и съм сложил 4 капсули с бактерии на тетра.

dafil

Тогава недей да заблуждаваш,че ще е рифов аквариум щом ще е само с риби и камъни!!!
На рибите едва ли ще им пука дали ще имаш  стронций,йод,калций , магнезий и другите микро ташакларъми във водата!!!
;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

ogogogo

И с канистър не се получават нещата,трябва си съмп.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

sano-pets

Цитат на: ogogogo - 26.08.2013 21:51
И с канистър не се получават нещата,трябва си съмп.

Тук не съм съгласен - две години имах рифов аквариум 70л. с канистър - почти нямах загуби от рибите ( клоуните и дамсела и досега са живи) и коралите. !

kamos

Алмарен
Стартираш с черноморска вода и после с плавни смени подменяш водата. Ама да добавяш рифова сол в черноморската вода не дей. 
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Giorgio_Armano

Цитат на: ogogogo - 26.08.2013 21:51
И с канистър не се получават нещата,трябва си съмп.
Тук съм много съгласен.Лично Аз го правих тоя опит и не се случиха нещата.Т.е в началото старта си беше ок но след няма месец всичко взе да се сбъгясва.
Опита беше на 200 литров аквариум.
За 70 литра не знам може и да може но за по голям силно ме съмнява да функцционира нормално аквариума без съмп.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

kamenov

Аквариум само с риби и камъни си се получава с канистър, ако е правилно зареден и има достатъчно сериозен скимер.

Извън темата баннете всички Софиянци от форума само глупости пишеме ;)

Giorgio_Armano

Той колегата дето отвори темата е ясен.
Иска си морско и гледа да мине по тънко.Разбирам го.
Този тип акваристика все още си е скъпичко удоволствие.
Сигурен съм че доста хора четат темата и си правят изводи от всичко,кое може и не може,става и не става.
Нали се сещате че акваристиката не е както се казва за някое хоби (краста).
По зле е.То си е нелечима болест,пипне ли те няма лекуване. :-D
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

geniusloci

Цитат на: lord_vetinari - 23.08.2013 21:41
за 200 литра по моите сметки трябват по-малко от 7 кг сол - пак по моите сметки (не претендирам за точност) това са 60-70, максимум 80 лева.
23 кила са 120 лева (с доставката да са 140-150). Или <50 лева за 200 литра и ще имаш сериозен запас.
Цитатаквариума ще бъде със стъклени капаци,риби и бейс рок.смяната на вода,пак така,няма изпарене
То и през скимъра се изпарява доста.
ЦитатАквариум само с риби и камъни си се получава с канистър, ако е правилно зареден и има достатъчно сериозен скимер.
Да де, скимер, аз без съмп виждам как ще стане, без скимер - не. Ама обикновен скимер иска съмп  :-D

almaren

относно едно изказване по горе,не съм искал да заблуждавам никого,идеята ми от рифов до само only fsh се трансформира в процес на писане на темата така че модераторите ако желаят може да променят заглавието.За канистъра ще кажа че ми върши работа и нищо няма да се сбъгяса ако засадя Chaetomorfa в аквариума.Преди година имах аквариум със съмп и ми омръзна от тръби,овърлоу тип направи сам.    

Стоян Михов

Седя и чета и не мога да повярвам на очите си. До какво ниво стигнаха дискусиите в морската ни тема... яко дърпаме назад, като цялата ни държава. Аз такава тема бих я подминал без отговор, но явно няма за какво друго да се говори и споделя.

@ almaren, заглавието на темата ти ще бъде сменено, че звучи като подигравка. Готварската сол се различава от "обикновената морска сол за кисело зеле", както я наричаш само по добавения калиев йодид, по нищо друго, с изключение на някои рафинирани готварски соли, които са пречистени до по-чист натриев хлорид. Така че дали ще добявяш готварска или "обикновенна" разлика няма.

Извън глупостите, за да има смисъл от темата, аз бих предложил на някой от по-сериозните черноморски - Антон, Коле - вземете да концентрирате с естествено изпарение черноморска вода до 35 промила, за да видим какви ще са показателите, ще е интересно. Но концентрирането трябва да е "биологично" в смисъл с много движение на водата и яко скимиране, защото нещо ще трябва да изкара всичкия планктон, дето ще умре при процеса.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tonino


almaren

Колеги може заглавието да звучи глупаво,но съм го написал така за да привлека повече внимание,защото от доста време в този подраздел нищо не се пише за съжаление.А за аквариума ми ето и подробности:180 литров,с височина 50 см,канистър тетра 1200 литра на час един уевмейкър на сън сън.Стартиран е преди два дни с морска вода и сол на тропик марин.Има и четири капсули на тетра с бактерии,чакам и скимер на аквамедик блу 500.бейс рока е от средиземно море.Осветлението е с диодни ленти-4 броя по 15 вата сини,2 броя виолетови по 5 вата,една червена-5 вата,2 сини по 5 вата и 4 студенобели по 5 вата.Предполагам че ще стигнат за хетоморфа някой мек корал или зооантуси.На този етап обаче няма да го зареждам с такива.     

камен чочев

Не знам и аз какво да кажа. Ако има правила за направата на морски аквариум - то са нарушени абсолютно всички. Все си мислех преди 3-4 год, че тази част от акваристиката е "на дъното", но продължаваме със страшна сила падането. И малкото добри проекти изчезват един по един. А този тук, без да се обиждаш Алмарен, е поредното доказателство.

almaren

времето ще си покаже дали начина на стартиране е катастрофа или не.

Similar topics (5)

29842

Публикации: 13
Прегледи: 11344

52885

Публикации: 6
Прегледи: 4706

23411

Публикации: 2
Прегледи: 16438

28593

Публикации: 26
Прегледи: 13627