• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

как използвате теста на Салиферт за алкалност

Започната от beonedge, 17.04.2018 23:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beonedge

В една тема в р2р попаднах на мнение (от този който разработва система за постоянно измерване на алкалност) който казва че е правил хиляда теста докато е  разработвал продукта , и като цяло теста е точен НО , трябва да се засича първата (незначителна) промяна в цвета , а не да се чака пробата да стане розов/оранжев. Ако е прав (предполагам че е ) излиза че поддържаме по-ниска алкалност отколкото си мислим ;)
пропуснах:
темата https://www.reef2reef.com/threads/kh-guardian-accuracy.309533/page-2#post-3817482
мнение 22
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

За пръв път чувам....лошо за мен, че все гоня 7 по този тест.  :karamse:

beonedge

от какви съображения се стремиш към 7.... в смисъл ,единствено при ulns системи ,може да има изгаряне на корали , но при всички останали ,по-високата алк води до: 1)по-стабилни стойности на pH 2)по-бърз растеж на коралите...като е много вероятно 2 да е следствие от 1 ;)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

От съображения за изгаряне на sps корали(на мен ми се е случвало в предишна система) ....сегашният ми аквариум с тези корали, които имам е нещо като тренировъчен ULNS .
Соленост 1,023 .Kh 7.
Според личните ми наблюдения, вярно , че при ниско кх бавно растат коралите, но цветовете са им по-добри.Мисля, че го писах в моята тема с пример с коралите, които съм взел от колеги от форума тук, които не са, не си спомням . Изобщо, ULNS система е голямо главоболие, но и голям eyecandy, нищо общо с другите, поне на мен много ми харесва.
Ти да не би да си купи някоя джаджа за стабилизиране на КХ?

beonedge

не , само проучвам накъде отиват нещата :) тази на GHL  има проблеми и е неточна , а другите са американски и ще е проблем доставянето на реактивите ....ако оставим настрана цената разбира се :)
За цветовете на акропорите - четох и аз мнения в р2р и като цяло оставам с впечатление че при ulns цвета е по ярък но измит , докато при no3 =5 po4=0.1 цветовете са по плътни и наситени ...синия цвят е по-добре при улнс докато при другата по-добре са зелен,червен и кафяв цвят...явно няма пълно щастие ;)
примерно тази тема : https://www.reef2reef.com/threads/help-kno3-solution.381305/
мнение 15
сега забелязах , тази соленост не те ли притеснява ...за STN говоря ? аз отначало почнах с 33ppt но след доста мнения (и няколко белнати корала) сега държа 35 и засега е ок
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

trex700e

Не съм забелязал такова нещо поне за сега, дано не забелязвам и за в бъдеще. До сега е имало проблем с TN само един път , когато предозирах нещо с едни пробиотични бактерии-тогава за малко ми се появи проблем, но се оправи.
Логиката да държа такава соленост не знам колко е правилна , но ...по-малка соленост-повече разтворен кислород. Проблем може да се появи ако нещо ме подведе измервателния уред, но до сега всичко е ок.

За цветовете е вярно това, да не говорим, че много корали изглеждат по -зле под зеовит, отколкото при нормални условия. Което води до еднообразие при тези системи-потребителите са отсяли кой корал е по-фешън от зеовит/ULNS и кой не и става същото като аквариумите с миксиран тип корали-еднообразие. Но е предизвикателство, а и на мен ми харесва цялостната визия на тези системи.

Цената на тези уреди е много висока все още и само като си представя, че след време ще са по 100 лева  и ще има десетки ,къде успешни , къде не, китайски версии...

Стоян Михов

Цитат на: beonedge - 17.04.2018 23:44
В една тема в р2р попаднах на мнение (от този който разработва система за постоянно измерване на алкалност) който казва че е правил хиляда теста докато е  разработвал продукта , и като цяло теста е точен НО , трябва да се засича първата (незначителна) промяна в цвета , а не да се чака пробата да стане розов/оранжев. Ако е прав (предполагам че е ) излиза че поддържаме по-ниска алкалност отколкото си мислим ;)
пропуснах:
темата https://www.reef2reef.com/threads/kh-guardian-accuracy.309533/page-2#post-3817482
мнение 22

И, тествахте ли каква е разликата като dKH между появата на лилавия и появата на червения цвят?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

beonedge

I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Ilianidis

Според мен не е правилно да се титрува до първа смяна на цвета,а до напълна промяна.Така титрувахме навремето като студенти.

Similar topics (2)

58685

Публикации: 5
Прегледи: 5683

43789

Публикации: 3
Прегледи: 5627