• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 09:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Здравейте.Нов аквариум

Започната от Nikolay Yordanov, 12.01.2014 18:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikolay Yordanov

Привет на всички.Казвам се Николай от В.Търново.Запален фен съм но за съжаление начинаещ.Имам едно аквариумче 20л и едно 9л за бебета.имам доста рибки в "големия" живородки предимно но имам и 2-розови данио 2-коридаса джули 2-неона 2 плати 1-анцитрус и още незнам колко...ще кажете ужас много гасто да и ще сте прави но всичко е въпрос на броени дни поръчал сам един "мъник" 120/50/50 със всичко шкаф/канистър 1400л/ч /грунд/2-мангрови корена/черен фон отзад/осветление 1-36вата гролукс 1-36 аквастар и 2 обикновенни пури/ надявам се до 10 дни да е готово всичко! 10мм кантирани стъкла.Като го стартирам /с помощ от приятел-продавача/ ще кача някоя снимка.Надявам се да предложите някои растение за полянка отпред и колко малко рибки мога да гледам аз мисля стадо неони и разбори и моите разбира се някое сае и анцитруса.Ще бада благодарен за малко съвети .Това е за сега....

vanko77777

Какви съвети като гледам за всичко си се погрижил, само по скоро да го стартираш че да качиш някоя снимка.
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Nikolay Yordanov

Абе незнам какви растения да бодна искам да го залеся хубаво да се по лъчи хубав и бърз старт.нямам тарпение вече пак и се замислям за една самоделка за со2 щото сваршиха кинтите даите някои идея за растенията

hunter


nadji6

Добре дошъл колега, честито за новия аквариум :)
Аз бих ти предложила за полянка ето това, единственотч което не умря при мен
http://aquariumbg.com/rastenia/Lilaeopsis%20brasiliensis

Извинявай колегега, май по-лесното е това: http://aquariumbg.com/rastenia/Lilaeopsis%20mauritiana

hank87

ако не е късно - смени пурите. аквастар и гролукс не са особено добри (много нисък индекс на цветопредаване), въпреки че са най-популярните аквариумни лампи у нас.
965 на филипс/осрам са много по-добри
ако искаш и нещо към 9000к: juwel и jbl са много добър избор

Similar topics (5)

42559

Публикации: 0
Прегледи: 1478

29937

Започната от venkov


Публикации: 4
Прегледи: 3421

53159

Публикации: 0
Прегледи: 866

12824

Започната от Borgot


Публикации: 26
Прегледи: 8266

28254

Публикации: 11
Прегледи: 5954