• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Завръщане към хобито

Започната от petar666, 23.09.2011 18:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petar666

Цитат на: Nikiengi - 21.02.2012 09:42
Мога да ти дам една идея за профилен заден фон от стиропор, която ако си поиграеш може да стане много добре. Вземаш едно парче стиропор с размерите на задното стъкло, купуваш си спрей черен мат бързосъхнещ и пръскаш стиропора. Съответно от ацетона в боята той се стопява и на местата където е повече пръскано става по-вдлъбнато, а на другите - по малко и така става профилен. Ако си поиграеш малко може и след това да намериш боя, която няма да го разгражда (тъй като със спрея става сиво заради разтапянето на стиропора) и да го намажеш допълнително. след изсъхване на боята го слагаш зад аквариума и си готов! Може и да ти хареса.  :-)

Най - лесният вариант е с автомобилно фолио. Но първо ще пробвам това със стиропора за да видя до къде ще я докарам. Благодаря на всички.
Абе няма ли някой да отвори един хубав магазин в Сливен ?
Ако има колеги от Сливен и региона мисля да направя едно ходене до София на съботния пазар ,ей така като круиз,че навремето като ходих имаше доста интересни неща.
: 21.02.2012г 09:09ч
Цитат на: danielm - 21.02.2012 09:48
Тази идея много ми хареса *THUMBS UP*!
Ще създава илюзия за обем, а няма да отнема място от аквата!!!

Имам комшия бояджия и довечера ще пробвам какво ще стане.Ще ви подам инфо ,като съм готов,че и снимки ако успея да го направя като хората.

van40

Има черно фолио по книжарниците колкото искаш.Според мен черното ще пасне. За броя на рибите бих казал,че са малко даже на 300 литра.Осветление поне 0,8 вата на литър.Нагревателя е доста слаб поне 300 вата ти трябват за обема ако искаш зимата да държи 25-27 градуса.Относно вида на рибите: Трябва да решиш какви риби ще гледаш,че параметрите на водата хич не ти съвпадат.Живородките ще почнат да измират ако вода ти е мека.Иначе ако е твърда харацините не ги чакай.Не си дал параметри на водата.Какво има във филтъра.Китките са малко.

Desidy

Цитат на: Nikiengi - 21.02.2012 09:42
Мога да ти дам една идея за профилен заден фон от стиропор, която ако си поиграеш може да стане много добре. Вземаш едно парче стиропор с размерите на задното стъкло, купуваш си спрей черен мат бързосъхнещ и пръскаш стиропора. Съответно от ацетона в боята той се стопява и на местата където е повече пръскано става по-вдлъбнато, а на другите - по малко и така става профилен. Ако си поиграеш малко може и след това да намериш боя, която няма да го разгражда (тъй като със спрея става сиво заради разтапянето на стиропора) и да го намажеш допълнително. след изсъхване на боята го слагаш зад аквариума и си готов! Може и да ти хареса.  :-)
Ще взема и аз да я пробвам тази идея, звучи доста лесно!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

teodorcho

Идеята за фона е доста хубава, но ще е голяма играчка докато го направиш, а и дали ще се получи това, което очакваш.  :-)

multisam

доста риби колега,вкарай още растителност иначе баланса ще избяга

petar666

Цитат на: multisam - 24.02.2012 23:44
доста риби колега,вкарай още растителност иначе баланса ще избяга

Вече съм поръчал на колегите и чакам доставки.Някой ако знае къде мога да си поръчам устройството което разпръсква по-добре CO2 в аквата да даде линк или човече за да си го поръчам.Благодаря.До колкото се отнася за задния фон утре ще го правя и ще дам резултат и снимки.

Nikiengi

Цитат на: petar666 - 25.02.2012 00:21
             
Някой ако знае къде мога да си поръчам устройството което разпръсква по-добре CO2 в аквата да даде линк или човече за да си го поръчам.Благодаря.

А какъв вариант точно търсиш - реактор или дифузер?   ;-)

petar666

Цитат на: Nikiengi - 25.02.2012 01:01
А какъв вариант точно търсиш - реактор или дифузер?   ;-)

*dontknow* За първо време това което ще ми свърши работа за мая и захар,че не ми се дават 200лв за CO2 система за сега.
: 25.02.2012г 01:01ч
Можете ли да ми кажете какво е това растение на снимките по-средата зад корена в ляво? Благодаря.Търся ,търся и не мога да го разпозная,сигурно защото не е в ред много. :whistle:

Nikiengi

На мен ми прилича на някакъв Апоногетон, не го виждам добре на снимките.

Similar topics (4)

51988

Публикации: 8
Прегледи: 3766

54230

Публикации: 3
Прегледи: 3163

52651

Публикации: 5
Прегледи: 2657

59740

Публикации: 26
Прегледи: 10549