• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 14:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на нов аквариум

Започната от winnerkn, 10.09.2010 17:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Вътрешните филтри винаги се потопяват иначе горят!
Главите им са предвидени за водно охлаждане и ако не са под водата горят бързо, въздух не ти е необходим, само вдига мътилка.
Кислород в аквариума се получава от фотосинтезиращи растения, по добре махни това маркуче и потопи филтъра напълно под водата.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Bolta

Филтъра трябва да е потопен ИЗЦЯЛО във водата ! Направи го така , че от струята да се образуват вълнички на повърхността т.е. да има движение на водата в горният слой . По този начин се набавя кислорода във водата .

ПП : Явно сме писали по едно и също време с Raven . Не видях неговият пост .

winnerkn

Благодаря. Потопих го изцяло във водата.  *DRINK*

MeTogu

Не ти трябва да изкарва въздух.Или ако искаш да изкарва трбява да си има едно мъркуче което се слага на изхода на струята.Потопи помпата изцяло във водата за да не си купуваш скоро нова помпа.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

winnerkn

Малко снимки с новите обитатели. В момента в аквариума има:
2 хелера
2 жълти молинезии
3 гупи
1 анцитрус




winnerkn


dgwrite

Този нагревател Shark ли е ? Гледам че си го потопил целия, аз имам същия и на означението за потопяване е дадено до сивата пластмаса. Мен ме е страх да го потопя да не стане някой фал, обърнал ли си внимание дали има конденз в него?

Vempe

Цитат на: akapulko - 11.09.2010 00:00
Ако ти харесва този едър грунт, си го остави. Може да насипеш пясък, той ще влези между камъчетата и
ще ги уплътни, за радост на растенията.
Извинявам се че пиша в тази тема правя го за да не създавам нова.
Та това насипване на пясък няма ли да има проблем като рибите са вътре и мога ли да използвам Дунавски пясък,ако трябва и снимки ще пусна.
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

iek

В случая е по-добре да се направи пълен рестарт, иначе насипването на пясък става през тръба, като предварително пясъкът е измит добре (такова миене е излишно, дори вредно, когато се стартира нов растителен аквариум).

winnerkn

След няколко години почивка, аквариума отново е стартиран. Две седмици след старта изглежда така:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F02%2F20%2F9yva8y2u.jpg&hash=fee7697f18388692d6bc521a06e893663ac6290c
В момента има 2 гупи за да спомогнат завъртането на азотния цикъл. Скоро мисля да го заселя с 7-8 неона и няколко скариди.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2


winnerkn

След месец и нещо аквариума изглежда така:


winnerkn


Similar topics (5)

53897

Публикации: 19
Прегледи: 7760

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1694

12370

Публикации: 12
Прегледи: 5762

18338

Публикации: 13
Прегледи: 5984

54243

Започната от Deqn99


Публикации: 39
Прегледи: 13142