• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на нов аквариум

Започната от winnerkn, 10.09.2010 17:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

winnerkn

Това са снимките на чисто новия ми аквариум. Обема му е 30 литра и е стартиран днес на 10.09.2010г.




Снимките са доста кофти но са снимани с телефон. В момента нямам цифров апарат под ръка.

hikari

 :popcorn: добро е :о но изчакай преди да пуснеш рибоците и гледай данеса много

Lucio

 Добре е като начало, но. . . .  Растенията ще са по-добре в по-ситен грунд и ще изглеждат по-хубаво на едноцветен фон. Също така, доста си избързал с рибите.

winnerkn

Още няма риби. Ще изчакам поне седмица преди да ги пусна.

Lucio

Цитат на: winnerkn - 10.09.2010 17:56
Още няма риби. Ще изчакам поне седмица преди да ги пусна.
Вижда ми се, че неонка има . . . . ужас да не би да халюцинирам???

Освен ако са на фона?

winnerkn


Lucio

  :-D фона е голям /не съм виждал досега такъв/. Значи се поправям за рибите /ама само за тях/ *DRINK*

MeTogu

3д фона е як.И аз се загледах и после прочетох че са на фона рибките.Сега обаче трябва поне 10-ина дена да изчакаш предида пуснеш рибките.Предполагам го знаеш това?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Ако ти харесва този едър грунт, си го остави. Може да насипеш пясък, той ще влези между камъчетата и
ще ги уплътни, за радост на растенията.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

YAROSHKH

Колегите са прави. Аз съм с доста по-ситен грунд, и пак имам трудности със захващането и развитието на растенбията. АКо искаш да имаш хубави растения, подложи глинени топчета или някаква смес за рсатения под грунда.
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

ico

А филтъра, лампа за растенията, нагревателя... къде са? Щото стартиране без филтър поне...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

sheytan

Неонките ги видях, но филтър и аз не видях. За този аквариум ще свърши работа едно вътрешно филтърче от 200-300 литра на час и един малък нагревател за студените дни. Колегите са прави за грунда. Малко по-ситен 3-5 милиметра ще е добре за растенията и лампа разбира се.

Raven

Тези двата камъка според мен са излишни, нямат някакъв декоративен ефект и само излишно заемат място.
Много по добре ще седи едно коренче в средата.
Валиснерията ако тръгне ще превземе аквариума- трябва да я следиш и да я прореждаш и ограничаваш.
Грунта е много едър, това ще те ограничи много откъм растения, в този чакъл ще виреят малко неща а освен това си е грозно.

Докъто е нов аквариума си намери и пресей пясък 2-3 мм. , не се намира трудно , трябва ти едно сито-самоделка  от строителна мрежа и за 10 минути работа ще си имаш перфектен пясък- хем ще е красиво хем ще е добре за растенията.

Филтър и осветление не се виждат, има кабел отстрани но не е ясно какво захранва.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ico

Кабела е май на някаква лампа върху аквариума, първоначално прилича на отражение от светкавицата, но като се вгледа човек...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

winnerkn

Днес си взех нов филтър за аквариума. Както се вижда от снимката съм го разположил доста високо в аквариума (половината горна част е извън водата) Причината е че като го смъка по-надолу спира да изкарва въздух.  Има ли някакъв проблем филтъра да остане така? И ако го спусна по надолу и му махна маркучето за въздух достатъчен ли ще е кислорода, който се образува от течението в аквариума?


П.С. Причината да има толко рано риби в аквариума е че около 50% от водата е от стаия аквариум.

Similar topics (5)

51344

Започната от chimaera


Публикации: 9
Прегледи: 2834

26202

Започната от Alek


Публикации: 8
Прегледи: 3317

13099

Публикации: 21
Прегледи: 7293

40179

Публикации: 17
Прегледи: 7898

48439

Започната от Joro V


Публикации: 34
Прегледи: 15985