• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на цихлидарник

Започната от techobg, 20.12.2016 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

techobg

Цитат на: geshi - 02.01.2017 18:00
Пфф при мен около месец се бяха покрили и само се сртелкаха за храна като дам.
Намали осветлението и давай по по-малко, но по-често храна.
Два пъти ми се е случвало с малки малавийци и това (поне на мен) ми е помагало, след две седмици всичко е горе и ще ти изяде пръстите.
При мен лошото е, че аквариума е двулицев и рибите се стресират при всяко преминаване или рязко движение.... и то от всички страни!Силно се надявам да свикнат с това!
Другия проблем е, че кучето ги харесва и по цял ден седи около аквариума и им говори (лае)и това ги притеснява....при всеки лай се стряскат(чуват сигурно).Да се надяваме, че и това ще отмине.
Най хубавото е, че Лабидохромисите вече хвърлиха(10.01.2017)и сега ще очаквам потомство :)
Правилно ли съм разбрал, че ако реша, трябва да я тръскам на 15-тия ден(горе-долу)?

Поздрави!


Публикациите са слети: 12.01.2017 21:28

Забравих да отбележа нещо много важно(поне за мен), че при покупката на вторите Ауратуси(първо бяха 3 след това закупих още 3 с тенденция да ги оставя само тях)се оказа, че съм закупил Крибензиси(бяха малки и приличаха на тях, а и в магазина ме убедиха, че са такива)от които най малкия беше "убит" от по-големите му събратя(Ауратус)....но приказката не свършва до тук....
Тъй като много се колебаех какво да правя(зима е и риби почти няма откъде да се намерят, поне тук където живея)реших да взема още една женска Лабидохромис(в случая тя хвърли :) ), но в магазина видях да ми се мяркат в общия аквариум с цихлиди и няколко бройки Йохани(голями красавци)та взех и две от тях, но за да е пълна "супата" взех и два броя Синодонтис(кукувица)...

Не е добре, ще има селектиране, но просто за момента така реших.Какво мислите като съжителство относно Крибензиси, Ауратус и Йохани?

Поздрави!

trifon ynev

Крибензисите нямат място в аквариума.Като пораснат ауратосите след време най вероятно ще ги уморят един по един.

techobg

Здравейте,
минаха 2 седмици от хвърлянето на Лабидохромисите.За сега самката все още ги държи и не знам дали е време да я тръскам?При хранене полудява, тръгва да яде, но май и е малко неудобно да го прави и се отказва.Има ли вероятност да ги пусне по-рано(глада да надделее)?

Поздрави!

Ivan_S

14-ти ден от хвърлянето на хайвера си е съвсем удачен момент за тръскане. Рибките трябва да са почти оформени с малко жълътчно сакче. Гладът едва ли ще надделее, по-скоро би изплюла рибките, ако бъде стресирана. Ако решиш да тръскаш женската си предвиди съд (инкубатор), в който ще се доинкубират рибетата. Можеш да го поставиш в общия аквариум, може и в отделен, зациклен аквариум. Така или иначе, ако извадиш малки, докато станат поне около 3 см. ще трябва да ги отглеждаш в бебешки аквариум и след това ще може да ги пуснеш при възрастните. Втори вариант - оставяш женската да ги носи докрай и да ги пусне, и каквото реши естествения подбор, това ще остане. Моите наблюдения са, че от едно хвърляне оцеляват не повече от 10-15% от рибките.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

techobg

Благодаря ти Ванка!
Както винаги бърз и конкретен отговор!

Действам!

Ivan_S

Цитат на: techobg - 24.01.2017 20:44
Благодаря ти Ванка!
Както винаги бърз и конкретен отговор!

Действам!

А, моля. Дано съм от полза. Действай там с каквото си решил, умната и скоро да се похвалиш :)
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

techobg

Здравейте, вече мога да се похваля! 😀
Преди малко изтръсках рибето и изкарах само 9 малки.Направих набързо един инкубатор, който ще покажа и искам да съм сигурен, че ще свърши работа.
Използвах дифузьор за co2, който ми беше в растителния аквариум.
Докато им падне жълтъка ли седят в него?

Поздрави!

https://s27.postimg.cc/3zim1fsoj/1485371930672218401491.jpg

https://s23.postimg.cc/8flxoa6wb/148537197405962697281.jpg

Ivan_S

Цитат
Докато им падне жълтъка ли седят в него?

Да. Трябва добре да се усвои, става едно черно петънце отстрани на корема. Тогава започва захранването с храна на прах. Преди това не се хранят. Когато проплуват и започнат ди си плуват свободно се местят в бебешки аквариум. Това инкубаторче ще свърши работа за идните 15 дни, но после ще трябва по-широк. Рибетата трябва да има къде да плуват, точно когато растат най-интензивно.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

techobg

Цитат на: Ivan_S - 25.01.2017 22:50
Да. Трябва добре да се усвои, става едно черно петънце отстрани на корема. Тогава започва захранването с храна на прах. Преди това не се хранят. Когато проплуват и започнат ди си плуват свободно се местят в бебешки аквариум. Това инкубаторче ще свърши работа за идните 15 дни, но после ще трябва по-широк. Рибетата трябва да има къде да плуват, точно когато растат най-интензивно.
Мина седмица от както малките са в инкубатора.
Ще е проблем ли, ако седят там до 08.02.2017?Ще отсъствам до тогава и се чудя дали да ги местя от сега.
За другите риби предполагам няма да е проблем 4-5 дни без храна?

Поздрави!

Ivan_S

Цитат на: techobg - 01.02.2017 17:12
Мина седмица от както малките са в инкубатора.
Ще е проблем ли, ако седят там до 08.02.2017?Ще отсъствам до тогава и се чудя дали да ги местя от сега.
За другите риби предполагам няма да е проблем 4-5 дни без храна?

Поздрави!

Мисля, че няма да е проблем. До тогава ще са на около 30 дни от хвърлянето на хайвера. Зависи как се развиват, може това да съвпадне с момента на захранването им и така ще ти е точно. Принципно женските пускат малките между 23-ти и 28-ми ден и тогава започват да се хранят. Възрастните ще издържат 4-5 дни. Не им оставяй храна, само им изгаси осветлението, ако помещението ще е необитаемо.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

techobg

Цитат на: Ivan_S - 01.02.2017 17:22
Мисля, че няма да е проблем. До тогава ще са на около 30 дни от хвърлянето на хайвера. Зависи как се развиват, може това да съвпадне с момента на захранването им и така ще ти е точно. Принципно женските пускат малките между 23-ти и 28-ми ден и тогава започват да се хранят. Възрастните ще издържат 4-5 дни. Не им оставяй храна, само им изгаси осветлението, ако помещението ще е необитаемо.
Благодаря за отговора! :)

Голяма краста са тези цихлиди, вече съм измислил ново място за нов аквариум,
който съм решил  да е зидан,(200/70/70) но все още търся съвети и идеи как да хвана предното стъкло? Ако, някой има информация, или е наясно как става,  моля нека сподели?

Поздрави!

Ivan_S

Цитат на: techobg - 01.02.2017 17:37
Благодаря за отговора! :)

Голяма краста са тези цихлиди, вече съм измислил ново място за нов аквариум,
който съм решил  да е зидан,(200/70/70) но все още търся съвети и идеи как да хвана предното стъкло? Ако, някой има информация, или е наясно как става,  моля нека сподели?

Поздрави!

Мдаааа, виждам че заразата е плъзнала вече при теб ...... браво, близо 1 тон, бързо се хвърли в дълбокото :-D. Ако Трифон от цихлидарите се включи, ще разбереш как стават нещата със зиданите аквариуми ;).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

27685

Публикации: 26
Прегледи: 15903

49906

Започната от tao


Публикации: 3
Прегледи: 1523

47183

Публикации: 17
Прегледи: 6512

59177

Започната от smatev


Публикации: 3
Прегледи: 1843

23514

Публикации: 7
Прегледи: 4714