• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумите на sevginsali

Започната от sVGNsali, 27.10.2013 08:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sVGNsali

Като казвам растителен, нямам предвид холандец.
Ще сложа къс по едра скала, малко мъх ще му увия, малко ниски растения и ще гледам да се получи нещо просторно?!?! в този нано. Големият аква за сега си стои като паметник. Първо да видя какво ще стане, щото той трябваше да бъде за цихлиди..
За надводните растения.. Не съм много запознат. Предполагам, че и те си имат чар, но аз все още не съм стигнал до тях. Освен това, не мисля че ако съда е открит ще е по добре, въпреки по малкото вода. Но кой знае. Може и на там да се насоча, но след време.
Искам вода, дребни рибки и малко зеленинка, чувство за простор и спокойствие и вечер като се върна, да седна пред аквата, с гъба у салфетка да чистя и да отмарям... Накратко да им се радвам.
Златна днес е пътник. Молинезиите също. Ще пусна обява във форума, или сам ще потърся няколко растения. Ще търся и черен неон, и така макс с 8-10 много дребни рибки ще продължа напред. Пък каквото стане.
Осветлението никой не ми каза става или не, така че за сега си стои..
Благодаря.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

Еми осветлението зависи от много фактори и един от тях е какви растения ще гледаш. Има такива изискващи по силно има и такива изискващи по слабо. Както и това дали аквата ще е бърза или бавна дали ще има СО и тн. Но основно според мен първо е подбора на растения и спрямо техните изисквания вече е осветлението.

sVGNsali

Съгласен съм колега.
Първо да се "залеся", после ще питам пак за осветлението
Пуснах една малка обява - за по-лесно. Очаквам някакво развитие, ако ли не, сам почвам да питам..
:coffee:
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

Във форума мисля в раздела за растения има таблица на каква светлина какви растения се гледат. Потърси я и я прегледай за да се ориентираш.

Публикациите са слети: 30.10.2013 11:17

Ето тази http://aquariumbg.com/forum/vodni-rasteniya/tablica-s-iziskvaniya-na-akvariumnite-rasteniya/

Георги

Относно надводно гледаните растения, имаме предвид, че се внасят растения гледани в оранжерии в саксии, а не в аквариуми. Напр. ако извадиш един ехинодорус гледан подводно, дръжките на листата са по нежни и той "клюмва", а надводните стоят изправени и са с по-плътни листа и т.н. Всички големи производители така правят, конкретен пример е Tropica Холандия...

Едит: Доколкото съм запознат от ниските растения само Marsilea sp. се води, че не иска CO2, но личен опит нямам с нея. Другото са мъхове.

Преименувах и преместих темата ти, мисля че тук и е мястото?

sVGNsali

Благодаря колега Георги за информацията.
А за преместването на темата - подкрепям. Днес вече си мислех,че малко ми се разводни първоначалната тема и се чудех какво да правя. Така, че решението е навремнно и на място.
Молинезиите и златната се върнаха в магазина (да е жив и здрав батето,за проявеното разбиране). На тяхно място съм с 5 нано неона  :-D. Колко и да ми е нано аквата, тези неоновци се изгубиха в него. Надявам се с растенията и каманаците да се промени ситуацията, Продължавам с издирването на черни неони.
А пък вечерта ще падне голямо четене за растенията.. И каквото и да е, ще пробвам първо без СО2, а пък видя ли ги загиват.. Е, поне ще съм добил опит и ще давам наново.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

Чудно ми е какво разбираш под нано неон  *dontknow* Може би обикновен неон. За нано е много подходящо Ембер тетра  *THUMBS UP* при мен са на 1.5см от година и така си остават а и са много миролюбиви и енергични пасажни рибки. Но щом си взел вече неон и той е добре. Марсилеа хирсута без СО мисля, че се цепи като детелина и расте по-висока. Аз лично винаги съм ги гледал с СО тези черпаци и не стават по високи от 1-2см като листото също е фино 3-5мм. в много редки случаи до 7мм. Добре ще е да си намериш доста кладофора (маримо топки) това е мъх. Аз имах такъв и го нацепих на парчета с размер 5см/5см. Превързах го с корда към плоски речни камъни и ги поставих близко едно до друго. Така че да образуват поляна, снимката на профила ми хълмът е от тях(казвам ти го за да добиеш представа аквариума на снимката е 20л.). Иначе и аз не знам кое ниско за поляна може без СО.

sVGNsali

Нано неон - имах предвид че са доста, ама доста дребни. Е опитах се да се пошегувам, но май не стана  *JOKINGLY*
Ембер тетра са страхотни рибки, много ми допаднаха, ако има някой ще си набавя от тях. Има ли проблем да ги добавя към съществуващата група - 5 неона и 2 кардинала?
А за растенията... Значи, просто ще поръчам довечера това което ми хване окото, ще пристигне ще го бодна и ще видя какво ще правя. Осъзнавам ще трябва и СО2 система накрая, но за нея евтини и добри (регулиране количество изходящ газ) варианти няма, а пък не искам много да се изхвърлям с това нано,че ще остана на 0 за големия..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

Няма проблем аз също ги гледам с неони.

sVGNsali

Здравейте.
Насочил съм се към:
- мъх като в този линк -
- Eleocharis parvula
- microsoreum pteropus
-  echinodorus aquartica

Въпроса ми, след като влезнат в аквариума, дали ще се отразят негативно на рибките ми? Азотен цикъл и прочие. За сега не мисля да торя, просто ги подвам и ги оставям..
А, и осветлението?
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

petko

Добавянето на новите растения,няма да се отрази негативно на аквариума.За сега не пипай осветлението,остави го така.

hunter

За другите растения не мога да кажа но Парвулата без СО забрави. По добре не я купувай ще загине.

sVGNsali

Няма бягство от СО2, значи.
Ами, то в такова малко аквариумче, такава система + очакван брой риби 17 (всичките дребни, под 2 cm, пасажни) каква система ще да е ? То като се почне с СО2, ще трябва да се следят и сумати др неща, и не знам де ще му излезе края...
Ако някой има линк, за нещо напълно готово, ще се радвам да сподели.
Аз гледам това  - http://bg-pet.com/Fish/Equipment/co2Classic.htm
Достатъчно ли е? Как ли работи - старт и стоп, без никакъв контрол на количеството? А и какво количество трябва да се подава..
Сложна материя.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Карган

Цитат на: sevginsali - 30.10.2013 21:51
Няма бягство от СО2, значи.
Ами, то в такова малко аквариумче, такава система + очакван брой риби 17 (всичките дребни, под 2 cm, пасажни) каква система ще да е ? То като се почне с СО2, ще трябва да се следят и сумати др неща, и не знам де ще му излезе края...
Ако някой има линк, за нещо напълно готово, ще се радвам да сподели.
Аз гледам това  - http://bg-pet.com/Fish/Equipment/co2Classic.htm
Достатъчно ли е? Как ли работи - старт и стоп, без никакъв контрол на количеството? А и какво количество трябва да се подава..
Сложна материя.

Безмислено е да даваш 72 лв за това. Не може да се контролира. Не е много по-различно от това:

Направи си сам система за СО2
http://aquariumbg.com/forum/lafche/podhodyashta-co2/msg47689/#msg47689
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Ами какво да ти кажа, във моя аквариум който по размери е 20л. а реално имаше 15л. съм подавал. Първо със мая и захар а после и под налягане. Разтварял съм и разтварям със стъклен дефузер и в двата случая не съм имал проблем. И до сега не съм правил ни един тест на вода. Торя си с профито по предписание на опаковката. Така че нещата не са чак толкова сложни. Е зависи и какво гледаш като растения  :-)

Similar topics (5)

13029

Публикации: 34
Прегледи: 14524

46093

Публикации: 35
Прегледи: 9054

41625

Публикации: 13
Прегледи: 5688

34253

Започната от Rosko


Публикации: 17
Прегледи: 5589

29265

Публикации: 18
Прегледи: 8929