• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 03:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на JoDeCi

Започната от jodeci, 10.08.2009 00:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jodeci

11.08.2009 02:42 #15 Last Edit: 11.08.2009 03:09 by jodeci
А сега мъките на един самоук ентусиаст в снимки...

Началото: Опитах се да мисля като дизайнер и да си го представя. ( Помагат -3 ракии със бабек.За салата време и желание при мен нямаше)
Първо мислех за външният вид и къде ще бъде поставен гьол-а.
Минавайки покрай книжарница взех 2 листа картон....



Междувременно и харесах част от стара секция, която идеално пасна на концепцията ми за размери...



и купих съответно толкова голяма подложка. Поръчах аква-та с желаните параметри при сигурен човек, който е правил 30 г. аквариуми (Най-добрият стъклар в Казанлък). Тези размери ми излязоха на цена 39.60 лева.



След това дойде време за растенията и грунд-а. 2-рото намерих лесно, но с растенията - чудо! Никъде свестни! Все пак намерих бързорастящи за старт-а, и то благодарение на форум-а в една Пловдивска ферма. Но не и растение за средната полянка, предварително замислена като идея в равностранен триъгълник, който после с мъхове и камъни да стане стъпаловидно изкачване към задният край...  :duvar:
Докато търсех филтър обаче ми попадна идея в един сайт. Заместител на ливадката, докато я направя както искам.



Тук най вероятно 1/3 от колегите ще ми теглят една сочна м..на, щото съм наврял пластмаса в биотопа. Втората трета (тинейджърската) ще се юрнат да търсят откъде и как, и дали и те могат да сложат такъв райграст. Третата част от вас се надявам да разберат, че това е Първият ми аквариум от 17-18 години и да о погледнат през очите на сина ми и бъдещата ми жена, за които той е направен и да помогнат да стане по-красив.

Та по темата: закупеният фалшив райграст (25х25) разрязах на две и после обърнах дългите страни на триъгълниците една към друга.



Получи се идеално за размера на локвата.



Дотук обаче снимките свършват, защото нямаше как хем да съм целият в пясък и вода, хем и да снимам..

Посипах първият пласт, по-дребният, от грунда върху цялото дъно. Положих двата триъгълника в средата и посипах половината от по-едрият грунд в двата края, а върху триъгълниците много внимателно, колкото да покрие основите на всяко кълнче и между тях... Трудоемко е, но както виждате резултата си го бива за временно решение.
После посипах още малко в краищата. След като почнах да засаждам и растенията, "райграста" се понагъна и стана още по-естествен. (заповядайте на гости да го видите и на живо! още никой не съм върнал.)

Направата на осветлението в няколко снимки без коментар. Ако някои се интересува как е направено и защо е такова - да пита! ще помогна!
p.s.: На 1вата снимка се вижда най-важният инструмент... ЧАША БИРА!  *CRAZY*











След това растенията дойдоха по куриер. подрязване, засаждане, чакане...
Препарати, бактериални разтвори, а, бе подготовка...
10 дни след това рибки, радост, и оттук нататък грижи...  :-)

И любовта в очите на сина ми и бъдещата ми жена...

Това е. До следващият Гьол, за който ще имам повече опит в старт-а.
И дано децата ни имат същият хъс, какъвто имаме ние. И да опознаят живота извън компютъра и джейтикс.....

Поздрави!!!
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

bigbeer

11.08.2009 03:02 #16 Last Edit: 11.08.2009 03:04 by bigbeer
Те сега изби рибата! Направо се вързах, че е истинска, пустата му и полянка!  *privet*

jodeci

Заповядай ми на гости в Казанлък, ако имаш път. Никой, който я е видял не вярва, че не е истинска! хубаво че е надълбоко и не могат да я дърпат...  :-)
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

iccoo

 :-D :-D :-D според мен само мъчиш рибките . Или се погрежи за тях или ги даи някои да ги гледа както трябва  :-D :-D :-D

beloslav

От къде намери тази трева. =-O

Similar topics (5)

39933

Публикации: 2
Прегледи: 1637

57525

Започната от maxell3


Публикации: 3
Прегледи: 2299

14204

Публикации: 20
Прегледи: 9274

29632

Публикации: 454
Прегледи: 129480

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2144