• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на Serdarov

Започната от serdarov, 07.04.2010 19:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

serdarov

Здравейте.Да се представя и аз.
Казвам се Тома Сердаров,роден съм в далечната 1957 г. и като гледам  май съм  един от динозаврите в този форум.
С акваристика се занимавам отдавна.Бях 12 годишно хлапе когато се сдобих с първите си рибки.Тогава в  къщи имаше едно стъклено тяло с кръгла форма и два големи отвора,сигурно от някакъв полилей и аз като достоен представител на работническата класа успях с една капачка от буркан и малко епоксидна смола да запуша единия отвор и така се сдобих с първия си аквариум.След това преминах през отглеждане и развъждане на почти всички видове риби. Постепенно се ориентирах към отглеждане на водни растения. През годините увлечението ми към акваристиката не само не угасна но се превърна в професия.
Сега имам две оранжерии за аквариумни растения,едната използвам целогодишно а другата само лятото.Ето ги и тях:

и лятната

tomatomov197

 Ехаа,  браво адаш, първо се радвам за хубавите растения и после , че виждам и друг Тома освен мен *YAHOO*
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

goldstar94

А да попитам какво осветление ползваш на целогодишната оранжерия  :-) като гледам маи е слънцето и луната  :-D :-[

Luton

Поздрави,
напиши, какви разстения произвеждаш
и ако не е тайна
къде продаваш произведеното(отгледаното)

Асен Евгениев

Давай бързо адрес и телефон. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

serdarov

tomatomov 197,
привет адаш, не сме толкова голяма рядкост а?

goldstar,
да прав си,нямам никакво осветление нали това е идеята за да се правят оранжерии,иначе щяха да ги строят в бункери.

Luton,
не мога да дам списък на наличните видове тъй като нещата при мен постоянно се менят.Нали видя на горната снимка алернантера сесилис,виж къде е тя сега:
Всичко което отгледам продавам тук,но лятото имам повече отколкото мога да продам.

akapulko,
имаш ЛС



LuDiQa

Браво перфектно на мен много ми харесва  :-) А само растения имате така ли  *THUMBS UP*
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

stenli

Гледай ти, освен чудесни и надеждни аквариуми, които правиш и какви красиви растения отглеждаш. Поздравявам те! Наистина, ако имаш възможността да споделиш какви растения имаш, би било чудесно.

nikolay0876

[quote
Всичко което отгледам продавам тук,но лятото имам повече отколкото мога да продам.






[/quote] Къде е това тук?

serdarov

Имах предвид България,София тъй като колегата Luton живее в Лондон.

Styni

страхотно наистина, бих искал след известно време да се свържа с теб, защотото ще ми трябват някои конкретни растения. Можеш да разгледаш темата ми под твоята точно .
Определено ще се свържа с теб близките дни.

vasso

Като нищо имаме твои растения в аквариумите си. Сигурно зареждаш някои магазини.
Страхотно е всичко, много се радвам на оранжерии. Поздравления за труда! *DRINK*

Similar topics (5)

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 3616

24725

Започната от Antuni


Публикации: 76
Прегледи: 34829

18013

Започната от stenli


Публикации: 49
Прегледи: 22609

50865

Започната от DPI


Публикации: 2
Прегледи: 2702

37815

Започната от marto557


Публикации: 8
Прегледи: 3473