• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 12:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на manqka (Мартин)

Започната от manqka, 02.01.2012 19:15

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Eliz

С новата визия-след кастренето е доста по-добре,браво.Криптокотината изглежда чудно. 

manqka

Цитат на: Eliz - 06.03.2012 17:06
С новата визия-след кастренето е доста по-добре,браво.Криптокотината изглежда чудно. 

Благодаря.  *thanks Ей Голям Плевел се оказя и тя !

bustama

Как ли ще е с нимфеята по-цялата задна част и на среден план(ляво и дясно) с паричката, като валиснерията не пипаш и криптокорините- стоят си там.
На преден план- камъни(малки) и м/у тях ниска тревичка. *DRINK*

manqka

Цитат на: bustama - 06.03.2012 17:34
Как ли ще е с нимфеята по-цялата задна част и на среден план(ляво и дясно) с паричката, като валиснерията не пипаш и криптокорините- стоят си там.
На преден план- камъни(малки) и м/у тях ниска тревичка. *DRINK*


Всичко с времето си. Засега Просто го поддържам. Съвсем скоро ще има рестарт. Не разбрах идеята за нимфеята.

bustama

Идеята е, нимфейката да бъде на заден план по- дължина на аквариума. Зад валиснерията и отдясно и отляво- да скрие задното стъкло.

manqka

Цитат на: bustama - 06.03.2012 19:06
Идеята е, нимфейката да бъде на заден план по- дължина на аквариума. Зад валиснерията и отдясно и отляво- да скрие задното стъкло.

Идейката ти не е лоша но съм замислил доста по различен скейп. Ще има пълен рестарт. Подредбата в момента не е пт най-правилните ,но на мене и така си ми харесва.

manqka

Малко развитие в застой.




zariio

Супер е станало аквариумчето.Браво :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

salamandar

Браво добре изглежда :)

manqka

Здравейте, колеги.Реших и аз да се направя на майстор отново и вижте до къде я докарах. Кръстих този аквариум  Some Kind Of Shit.Това е първият ми опит за нещо като нано.Аквариума е 30 л. Фирмен на Хайлеа. В него има 5 черита и 2 неритини. Лампата е заводската 11в.Критиките са задължителни !( най-вече от човека с кучешки ник  :-[ )


Daering

Здравей, колега. Добра е идеята, но бих си позволил да дам няколко препоръки, без никакви претенции от моя страна, съвсем добронамерено, като страничен наблюдател. Аз бих преместил леко в дясно големия камък, отчасти за да прикрие филтъра, отчасти за да не "тежи" визуално в средната част. Другият камък в  средата бих изместил леко в ляво и не успоредно на предното стъкло, за да не "затваря" фронталния изглед. Сега този камък като че отрязва наполовина аквариума и така се губи представата за дълбочина. Но това е начина, по които аз си го представям и това няма голямо значение, защото е важно на теб как ти изглежда и радва.

Идеята с корена се е получила много добре, с малко подкастряне след време ще се оформи много интересно "дръвче", като акцент на целия изглед. И много приятни на вид камънаци, бих използвал такива, ако намеря нещо подобно докато обикалям шубраците.
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

Aqualover

     Здравей колега! Много доре се е получило наното ти!
Съгласна съм с колегата ни Daering!

    Този големия камък отзад е доста голям и не подхожда на акваскейп. В акваскейпа всичко трябва да е с еднакви размери - да си подхожда и сякаш е копие на нещата в природата. Както си сложил корена - сякаш камъка е огромна канара според него.  :-)

    Но пък корена,  който купи от мен се е вписал много добре и отговаря на размера на наното!
дано си доволен!  :-D
Само че ти препоръчвам да го завъртиш малко така, че да се покажат всичките му клонки.

    Според мет ще стане по-добре ако сложиш камънчета малки в основата на дръвчето, да го държат право. Ако не иска да потъва също можеш да извадиш всичко от аквариума, да го подсушиш, да лепнеш корена към самото дъно с силикон и като изсъхне да сложиш пясъка пак.

    Пробвай смело камъни и други неща! Успех с наното!
Приятелски прегръдки от мен! *banan* *DANCE*
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Caxapa

Това със силикона да залепиш дърво за стъкло не знам как сиго представяш и защо даваш такива съвети   като начинаеща?  Ще замоля да спестиш изказванията си за да не объркваш  хора които не знаят нищо и приемат всичко за чиста монета. Така само може да навлечеш неприятности  на някой колега.
Сега, ако корена плува и не иска да потъне е въпрос на време  да се случи това. Може предварително да го изварим но може и ако е добре почистен да го потопим в аквариума и да го привържем или затиснем  към някой камък. След максимум две седмици  до три, корена си остава спокойно потънал  и не създава проблеми с изплуването си.

Aqualover

Той го е изварил и накиснал, но не иска да седи явно. Извинявам се за некомпетентното ми мнение!  :'(
:duvar:  *krivo
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

manqka

НЕ съм пробвал корена да го оставя свободно. Може и да седи просто  реших ,че там ще е добре. И на мене не ми харесват камъните как стоят. дали да не го направя по-ниско това така наречено дърво ?

Similar topics (5)

43533

Започната от pqko


Публикации: 306
Прегледи: 76998

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 3617

24891

Започната от don_misho


Публикации: 39
Прегледи: 16310

18191

Публикации: 6
Прегледи: 3980

48267

Започната от _Kirilov


Публикации: 93
Прегледи: 39025