• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моят нов аквариум EHEIM 54 литра

Започната от hristomirster, 05.10.2017 23:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristomirster

05.10.2017 23:06 Last Edit: 29.10.2017 12:18 by hristomirster
Здравейте,

ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ ТАЗИ ТЕМА
ИМАЙТЕ В ПРЕДВИМ ЧЕ СЪМ АБСОЛЮТНО НАЧИНАЕЩ ЛЮБИТЕЛ НА АКВАРИСТИКАТА И ЕДИСТВЕНО И САМО СПОДЕЛЯМ ОПИТ И ХРОНОЛОГИЧЕКИ ДАННИ БЕЗ ДА ПРЕТЕНДИРАМ ЗА КАКВОТО И ДА Е :)


НАДЯВАМ СЕ ДА ВИ Е ПОЛЕЗНО  *DRINK*

в тази тема мисля да направя хронология на развитието на новия ми аквариум който стартирах на 01.09.2017
Като за начало нямайки никаква идея с какво точно се захващах си купих аквариума EHEIM 54 (не е вариянта с лед осветление, а с пура 50W), купих 6 кг. едър черен грунд (оказа се недостатъчен и след 1 ден купих още 2 кг.), наколко вида изкуствени растения за да видя какво ще се получи като за начало и толкова.

Дата: 01.09.2017
Третирах грунда по следния начин.
Поставих го в тенджера и го изварих за около 20-30 мин. След което го промих в кофа под течаща вода старателно и започнах аранжировката.



Пропусанах да добавя че след една седмица след като стартирах аквариума добавих и 2 растения който се виждат на по-горната снимка:

1.Водна чума(за съжаление не отцеля, за това по късно защо...)






2.Анубиас

малките групи от листа който са разделени на 2 "храстчета" в центъра.

https://s1.postimg.cc/6cpnuzh6vz/abubias001.png

За риби още и дума не ставаше на въпрос при положение че не е стартиран така наречения азотен цикъм или "втасването на водата(средата)" (тук ще приложа линкове към теми от форума за какво точно иде реч.)

Дата: 14.09.2017

Добавих първите обитатели на моя нов аквариум:
10 броя Червен неон
2 броя сомчета
2 броя охлюви Ампулария (за сажаление и те не издържаха дълго ... по късно и тази история..)

Дата: 15.09.2017

Добавих 4 нови рибки:
4 броя жълти Молинезия





Както се вижда на по-горната снимка Водната леща вече я няма, проблема:

не си бях предвидим осветлението(времетраенето на светене на лампата на аквариума, която е жизнено важна за доброто развитие на растенията), а по-точно следната джаджа:








Идеята на този таймер е да спира и пуска лампата за осветление регулярно по определени от вас часови зони всеки ден. В противен случай растенията или най-често се препичат (получават прекомерно голямо количество светлина) или обратното прекалено малко. И в двата случая това е пагубно за тях. При мен след инсталацията настройката е 7 часа на ден. Идеята е че Анубиас-а и Водната чума ще се чувстват добре така(ще прииложа линк и подробна информация към тема от форума по-късно)

Ето и злощастния край на Водната чума след препичането






Дата: 01.10.2017

Ето и кратък видоклип как се развива аквариума ми към момента:



Дата: 10.10.2017


Дата: 16.10.2017



Caxapa

Здравейте. Всичко това което сте написали като личен опит е написано вече но предвид старанието с което описвате Вашите стъпки приемаме за креативност и стремеж към усъвършенстване в това хоби. Можете да продължите да пишете в темата си макар мястото й да е в друг раздел. Продължавайте да попълвате вашата тема а някой от екипа на БАЕ ще премести цялата информация . За съжаление няма как да изтриете нещо от публикациите които сте написали. Поздрави от екипа на БАЕ.

ogun

Добре си започнал. Имам няколко препоръки.
Нагревателя трябва да е от страната на филтъра (там където има течение) за да топли цялата вода равномерно.
И хълма, който е по-средата ще се изравни освен ако отдолу няма нещо, което да го държи.

hristomirster

Цитат на: ogun - 12.10.2017 11:52
Добре си започнал. Имам няколко препоръки.
Нагревателя трябва да е от страната на филтъра (там където има течение) за да топли цялата вода равномерно.
И хълма, който е по-средата ще се изравни освен ако отдолу няма нещо, което да го държи.

Здрасти ogun,

мерси за препоръките.

За нагревателя съм напълно съгласен, но към момента не ми се иска да правя промени, че тъкмо са се закрепили нещата(PH,Нитрити=0, Нитрати около 25мл на литър и т.н., температурата също е стабилна в границите на 3-4 градуса сутрин до през ноща когато е най-студено.)
Иначе за хълма, не няма нищо което да го държи... Може би другия месец ше се хвана да реаранжирам малко. Вижда ми се прекалено празен като цяло аквариума, няма укрития, малко растения и т.н.

Отново благодаря за включването.
*DRINK*
Христо
hristomirster

hristomirster

Лек ъпдейт

дата: 26.10.1017



Към момента в аквариума живеят:

10 неонки
2 скарларий
2 монилнезий
2 мустакати сомчета
4 клиновидни разбори

Температура: 26C

Показатели на водата:

Chlor 0.5
pH 6.3
KH 6
Nitrat 0.20 mg/l

+беиби аквариум с 3 малки молинeзий

Similar topics (5)

25126

Публикации: 15
Прегледи: 5484

7168

Публикации: 13
Прегледи: 5630

44271

Публикации: 24
Прегледи: 7361

22983

Публикации: 65
Прегледи: 19279

14979

Публикации: 24
Прегледи: 8041