• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 11:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Лора

Започната от Лора, 15.05.2009 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Имаш малки деца, имай си едно на ум. Пък и мирише на ябълки, дори 2 % разтвор.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Лора

На високо е и съм нарисувала череп с перманентен маркер. Голямата съм я предупредила, малката още пълзи, за сега не е проблем.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

crxx

Лора като разгледах снимките ти на аквариума се сетих на въпроса ти за погостемона , мисля че ако е само това осветление което е на снимките е доста слабо за това растение , като го гледам не е толкова зле , ама ако не сложиш по силно осветление ще е по добре
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Лора

07.11.2013 14:35 #33 Last Edit: 08.11.2013 21:16 by Лора
Чакам капака.  :-)
На снимката съм с настолната лампа и понеже съм я сложила отстрани (докато измисля начин да я закрепя в/у стъкления капак) затова изглежда тъмно, а и е от самата настрийка на фотоапарата.
Няколко дни след това я сложих да свети отгоре и сега е по добре. Само погостемона си заминава така или иначе. Дано бъркам. Като не стане сега, ще стане след време с нова поръчка.
Сега надеждата ми е в хемиантус куба. Не съм правила нови снимки, изчаквам, като дойде капака, тогава.

Публикациите са слети: 08.11.2013 20:52

Имам си капак с осветление. Ами сега... Като не знам що за лампи имам. :-D
2 са съ сигурност, по 8W, Т5. Бяла студена светлина, като предстои ъпгрейтване от моя страна с още една пура, но по топла, че сега се губят цветовете на рибите. Да предположим, че аквариума е пълен с 30л вода (като махнем грунда, реално остават 25л) осветлението идва 0,5W/l  Това ще го оправям по натам, важното е, че си имам капак стил Армано. *privet*

Ето малко снимки с новото осветление.
[smg width=300 id=2585][smg width=300 id=2587][smg width=300 id=2588]

Криптокоринките ми нещо почнаха да жълтеят, но те са корави и знам, че ще се съвземат.
[smg width=300 id=2591][smg width=300 id=2590]

И едни от любимците ми, които така бързо бягат, че не мога да ги снимам.
Danio Margaritatus
[smg width=300 id=2592]

И след като уморих една дузина растения, включително любимия ми pogostemon helferi, сега залагам на Hemianthus callitrichoides
[smg width=300 id=2589]

Това е в общи линии. Не е аквариум за конкурс, но пък си ни радва.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bustama

Не е ли много рибата в това скаридарниче?



Лора

Ако питаш членовете на моето семейство, даже са им малко.
Мъчех се подробно да обясня, до какво води един пренаселен аквариум. Дъщерята ме разбра и каза, че ще ги дадем на моя приятелка и за нас ще оставим само новите рибки (гакситата).
За сега удържам положението, с малки чести смени на водата, докато и стартираме аквариума. Като казвам малки, наистина са малки. Почти по литър всеки ден.
Затова и изчаквам с глутаралдехида  (вместо СО2) и евентуално торене.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Giorgio_Armano

Направи цялостна снимка да видим как иглежда като цяло аквариума с капака  :-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Лора

Цитат на: Giorgio_Armano - 09.11.2013 08:47
Направи цялостна снимка да видим как иглежда като цяло аквариума с капака  :-)

Разбира се, вчера като снимах беше тъмно и капака нямаше да излезе. Сега ще му щракна снимка на светло. :-)

Публикациите са слети: 09.11.2013 08:58

На едната снимка се вижда и лампата на каката с която осветявах почти месец. :-D
[smg width=300 id=2595] [smg width=300 id=2594][smg width=300 id=2593]
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Пак е имало бясна рокада  :-D Много кофти, че pogostemon helferi си е заминал. Според мен нещо във което съм се убедил и така и ще процедирам евентуално при стартиране на нов аквариум. При старта само бързорастящи- обикновени растения. Хубави растения като pogostemon helferi само стават жертва на не балансираната все още среда. Аз лично дадох жертва Ротала Валичи, Сторожин и Лудвигиа Бревепис. Които си ме радваха много но... Такива растения само след баланс вече ще засаждам. Съветвам и ти да изчакаш да се стабилизира и тогава пак сложи и ще се хване. И аз искам снимка с капака да видя *THUMBS UP* Супер си е с капака  :-) Малко стъклата ми седят мътни все едно има кафяво водорасло по тях.

Лора

Цитат на: hunter - 09.11.2013 09:13
*THUMBS UP* Супер си е с капака  :-) Малко стъклата ми седят мътни все едно има кафяво водорасло по тях.
Може и да има, не съм се задълбочавала, да гледам. Трябваше да поизчистя стъклата преди снимката. :-D А може и отражението на стената да води до такъв извод. Нямам идея.
Рокадата беше стабилна. Първо, не ми харсваше стария вид, и сега не ме кефи, но за сега, няма да ровя повече. Каквото стане. Все си мисля, че ако бях сложила глосо, до сега да бях направила страшна полянка. Винаги добре е вървяла при мен, чак по камъните се беше разпростряла.
Иначе Сторожина и той замина. Обаче какво наблюдавам. Преди този аквариум, беше един цилиндър. Като местих всичко в този и остана вода/ мътилката в онзи. Там останало едно връхче от Сторожина. Стои на един рафт на терасата и какво видях вчера, докато простирах. Такъв свеж цвят, не съм виждала. Хем е на студено и на слънчева светлина, без грунд, само вода. Ще го видим, какви ще ги свърши там.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Аз съм се убедил, че си иска и време мътилката от стар аквариум или просто вода от него спомага за по-бързото достигане на баланса. Но това не ни гарантира, че веднага може да сложим по взискателни растения. Някой твърдят, че Сторожин не е претенциозно растение но аз не съм на същото мнение. Това растение не е чак толкова лесно за отглеждане. Не съм гледал Глосо въпреки, че много ми харесва но не мога да набухам 100 вида полянкови при мен даже и сега са ми много :-D Мисълта ми е по това което съм чел Глосото върви бавно в сравнение със НС предполагам по бърз резултат би дал НС. До колкото съм запознат иска добро торене със желязо. Изчакай да се стабилизират нещата да тръгнат растенията. И тогава ще си го подредиш както ти харесва.

sheytan

Супер е станал капака. Също и подредбата на аквата. Остави го малко да си почине от размествания. Иска около месец растенията да се коренят добре и да се адаптират.

Лора

09.11.2013 11:28 #42 Last Edit: 09.11.2013 15:39 by Лора
Снежи, търпението е нещо което винаги ми е лисвало. Но няма как, ще се чака. Като се захванат и тръгнат, ще видим, какво ще поиска като подредба.
Няма да казвам какви пари счупих по този аквариум, според колегата bustama скаридарниче (което беше и първоначалната идея), но повече и лев няма да вложа в него, освен тока и водата. (поне известно време) :-D
Направила съм долу горе някаква подредба, че като дойде външен човек, който не е виждал залесен аквариум, ахва. Да не ви звучи, като реклама, но си е така. Хората си мислят, че риби се гледат на голо дъно само с един аератор в него. И аз бях така в началото, докато не открих форума и не започнах да чета.
Освен търпение, въображение и творчество е другото нещо което ми липсва. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Giorgio_Armano

09.11.2013 18:45 #43 Last Edit: 09.11.2013 19:11 by Лора
Цитат на: Лора - 09.11.2013 11:28
Снежи, търпението е нещо което винаги ми е лисвало. Но няма как, ще се чака. Като се захванат и тръгнат, ще видим, какво ще поиска като подредба.
Няма да казвам какви пари счупих по този аквариум, според колегата bustama скаридарниче (което беше и първоначалната идея), но повече и лев няма да вложа в него, освен тока и водата. (поне известно време) :-D
Направила съм долу горе някаква подредба, че като дойде външен човек, който не е виждал залесен аквариум, ахва. Да не ви звучи, като реклама, но си е така. Хората си мислят, че риби се гледат на голо дъно само с един аератор в него. И аз бях така в началото, докато не открих форума и не започнах да чета.
Освен търпение, въображение и творчество е другото нещо което ми липсва. :-D

Това за влагането на левове и аз съм го казвал  :-D и нищо такова не се случва,така че не казвай голяма дума  :-D
Иначе за аквичката.........много добре се е получило всичко.Сега веè има завършен вид *THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Лора

Цитат на: Giorgio_Armano - 09.11.2013 18:45
Сега веè има завършен вид *THUMBS UP*


Нали?! И моя мъж така каза: " на този аквариум му е липсвал капака. Много добре изглежда"
От тук нататък само растенията трябва да, дръпнат. Сигурна съм, че ще има още пари да се чупят по него. Заричам се, но като видя нещо и не се сдържам да го купя. Особено не мога да устоя на растенията, а и мерака за скариди още не ми е минал. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

33107

Публикации: 240
Прегледи: 61539

53229

Публикации: 11
Прегледи: 5408

13109

Започната от Hg


Публикации: 10
Прегледи: 5584

25373

Публикации: 29
Прегледи: 17144

47105

Започната от Hulkbg


Публикации: 8
Прегледи: 4220